Adil Gür: Başkanlığa ve AK Parti’ye Destek Arttı

 • 17 Kasım 2016
 • 6.267 kez görüntülendi.

Ünlü araştırmacı Adil Gür, son seçim anketinin sonuçlarını açıkladı. Yapılan ankete göre Başkanlık Sistemi ile AK Parti’ye destek artışa geçti. Buna göre Başkanlık sistemine destek yüzde 45.1, AK Parti’nin oy oranı ise 55.3 oldu.

A Haber ekranlarında yayınlanan Söz Teması programına katılan A&G Araştırma Şirketi’nin sahibi Adil Gür, Yeni Anayasa için yaptıkları son kamuoyu anketini açıkladı.

ADİL GÜR’ÜN SON SEÇİM ANKETİ

Adil Gür, Yeni Anayasa çalışmaları, Başkanlık Sistemi gibi konularda halkın ne düşündüğüne dair yaptıkları araştırma sonuçlarını paylaştı.

Partili seçmenin yeni Anayasa hakkında düşünceleri, insanların başkanlık sistemi ve parlamenter sistem için düşünceleri, Türkiye’deki sistemin değişmesini isteyenlerin oranlarına dair çarpıcı veriler canlı yayında paylaşıldı.

BAŞKANLIK MI, CUMHURBAŞKANLIĞI MI?

Adil Gür, “Ben bir yıldır Cumhurbaşkanlığı tabirinin halka daha yakın geldiğini söylüyorum çünkü başkanlık dediğinizde Fransa, ABD gibi Türkiye’nin çok da fazla haz etmediği yerlere gidiyor” dedi.

BAŞKANLIK SİSTEMİNE DESTEK ARTTI

A&G’nin anketinde seçmenlere “Başkanlık sistemini destekliyor musunuz?” sorusu da soruldu. Haziran 2016’da seçmenin yüzde 37.4’ü bu soruya ‘evet’ cevabını verirken; Ekim 2016’da Başkanlık sistemini destekleyenlerin oranı yüzde 45.1’e yükseldi.

AK PARTİ YÜZDE 55’E ULAŞTI

AK Parti’nin son oy oranını da açıklayan Adil Gür, Ekim 2016 itibarıyla kararsızlar dağıtıldığında AK Parti oylarının yüzde 55.3’e yükseldiğini söyledi.

EN BEĞENİLEN LİDER ERDOĞAN

“En beğendiğiz siyasi lider kim?” sorusuna seçmenlerin yüzde 55.6’sı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yanıtını verdi. Gür, bu ‘Recep Tayyip Erdoğan’ı beğeniyor musunuz?” sorusu değil öyle sorduğunuzda yüzde 80’lerin üzerinde çıkıyor” dedi.


- sponsor reklam -
YORUMLAR (TOPLAM 29 YORUM)
 1. Mustafa dedi ki:

  Yes yes yes

  (-2)
 2. alatın dedi ki:

  evet

  (-2)
 3. Resul dedi ki:

  Evet,evet,evet

  (-1)
 4. EVETCİ gerçek ülkücü dedi ki:

  Bu gidişle sen ölçen yalan söyleye soyleye.😇yalancı halk TV ve CHP yönetimini dinlemekten, bir hayel peşine koşuturuyorlar. Ya düşünsene Türkiye’nin yüzde on veya onbeşi gecmeyen birileri yüzde seksen karşısında, hayirin yüzde elliyi geçeceğini düşünmeniz. HELEDE PKK ve Feto hayır demisken kazanacaksiniz oylemi bu yüzden diyorum halk TV ve kilictaroglunun söylediği yalana inanmayin EVET Diyerek sizde katkıda bulunun onlar bitti bitirdiler kendilerini.

  (0)
 5. Hürrem dedi ki:

  Ya evet ya hayır ama %99,9 HAYIIIR!!!!

  (0)
 6. Özi dedi ki:

  Hayır tabiki tartışılmaz

  (6)
  1. Fato dedi ki:

   Tartışan yokKİ senle kesinlikle evet

   (-6)
 7. Temel dedi ki:

  15 yılda kaç kere kandildik halende devam ediyor.
  askari ücrete emekliye verilen sadaka
  yabancıya co mert olana HAYİR

  (0)
  1. Evetci dursun dedi ki:

   Evet evet Kürtleri barış diye hdppkk ve CHP yönetimi kandırdı. Evet MHP den atılan Feto yaltakcilari da ülkücüleri kandırıyor. Kanma daha, BAK PKK FETO İBDA-C Hayır kampanyası başlatmış dik durun ve EVET diyelim

   (1)
 8. ATA YURTSEVEN dedi ki:

  YALANDAN KİM ÖLMÜŞKİ,GÖZÜMÜZÜN İÇİNE BAKA BAKA HALEN DAHA KENDİNİZİ KANDIRMAYA DEVAM EDİYORSUNUZ.bU KADAR KÜÇÜLMEYE DEĞERMİ DÜNYALIKLAR İÇİN,SİZ KÜÇÜLÜN AMA ALLAH BÜYÜKTÜR.HER ZAMAN HAKLI VE DOĞRUNUN YANINDADIR..

  (1)
YORUM YAZ

* Yorumunuz uygun bulunduğu takdirde kısa bir süre sonra yöneticiler tarafından onaylanacaktır.
* Yazılan yorumların tüm sorumluluğu sahibine aittir.