Adil Gür: Başkanlığa ve AK Parti’ye Destek Arttı

 • 17 Kasım 2016
 • 2.568 kez görüntülendi.

Ünlü araştırmacı Adil Gür, son seçim anketinin sonuçlarını açıkladı. Yapılan ankete göre Başkanlık Sistemi ile AK Parti’ye destek artışa geçti. Buna göre Başkanlık sistemine destek yüzde 45.1, AK Parti’nin oy oranı ise 55.3 oldu.

A Haber ekranlarında yayınlanan Söz Teması programına katılan A&G Araştırma Şirketi’nin sahibi Adil Gür, Yeni Anayasa için yaptıkları son kamuoyu anketini açıkladı.

ADİL GÜR’ÜN SON SEÇİM ANKETİ

Adil Gür, Yeni Anayasa çalışmaları, Başkanlık Sistemi gibi konularda halkın ne düşündüğüne dair yaptıkları araştırma sonuçlarını paylaştı.

Partili seçmenin yeni Anayasa hakkında düşünceleri, insanların başkanlık sistemi ve parlamenter sistem için düşünceleri, Türkiye’deki sistemin değişmesini isteyenlerin oranlarına dair çarpıcı veriler canlı yayında paylaşıldı.

BAŞKANLIK MI, CUMHURBAŞKANLIĞI MI?

Adil Gür, “Ben bir yıldır Cumhurbaşkanlığı tabirinin halka daha yakın geldiğini söylüyorum çünkü başkanlık dediğinizde Fransa, ABD gibi Türkiye’nin çok da fazla haz etmediği yerlere gidiyor” dedi.

BAŞKANLIK SİSTEMİNE DESTEK ARTTI

A&G’nin anketinde seçmenlere “Başkanlık sistemini destekliyor musunuz?” sorusu da soruldu. Haziran 2016’da seçmenin yüzde 37.4’ü bu soruya ‘evet’ cevabını verirken; Ekim 2016’da Başkanlık sistemini destekleyenlerin oranı yüzde 45.1’e yükseldi.

AK PARTİ YÜZDE 55’E ULAŞTI

AK Parti’nin son oy oranını da açıklayan Adil Gür, Ekim 2016 itibarıyla kararsızlar dağıtıldığında AK Parti oylarının yüzde 55.3’e yükseldiğini söyledi.

EN BEĞENİLEN LİDER ERDOĞAN

“En beğendiğiz siyasi lider kim?” sorusuna seçmenlerin yüzde 55.6’sı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yanıtını verdi. Gür, bu ‘Recep Tayyip Erdoğan’ı beğeniyor musunuz?” sorusu değil öyle sorduğunuzda yüzde 80’lerin üzerinde çıkıyor” dedi.


- sponsor reklam -
YORUMLAR (TOPLAM 6 YORUM)

 1. Ercan dedi ki:

  Bizdeki başkan saddam kaddafi Esed gibi olur. Astığım astık kestiğim kestik nerdenmi biliyorum kimsenin gözünün yaşına bakmadan ergenekon balyoz gibi sahte terör örgütü çıkarıp onlarca masum askerimizi yıllarca cezaevine tıktılar. Düşmanın yapamadığını yaptılar o yüzden başkanlığa HAYIR

  (-1)
 2. .... dedi ki:

  Baskanliga hayir

  (1)
 3. Mehmet dedi ki:

  Kesinlikle hayır tabiki ülkeyi ne hale getirdiler hergün şehit haberleri ekonomi desen almış başını gidiyor hergün zam işsizlik çığ gibi ülke suriyelilerden geçilmiyor sureyililere verdikleri imkanları bize tanımıyorlar ülke savaş alanı gibi bunların tek derdi başkanlık allah sonumuzu hayır etsin

  (2)
 4. Kenan dedi ki:

  Hayır tabiki ama yeni doğru dürüst bir anayasa şart
  V

  (2)
 5. akpkkfetö partisi dedi ki:

  Hayırrr tabiki ülkem hayır diyecek millet artık uyandı AKP hükümetini 14yılda her türlü hainliği yaptı 600bin tane vatan evladı şehit oldu akpkk hühümeti yüzünden 15temmuz da kendi içindeki fetocüları niye vermedi savcılara her yerde fetöcü var bi akpde mi yok geçecek AKP başkanlığı artık baş fetöcü AKP hükümeti bu ülkeyi zaten yönetemiyor birde başkanlıkmı istiyor kesinlikle hayırr TSK yı itibarsızlaştırdı halkla mehmetciği karşı karşıya getirdi AKP kesinlikle vatan evlatla gerçek milliyetçi ler BAŞKANLIĞA HAYIRRR DİYECEK

  (4)
 6. isimsiz dedi ki:

  Başkanlık sistemi ne hayır çünkü ne olacağını belli olmayan sisteme hayirrrrr

  (4)
YORUM YAZ

* Yazılan yorumların tüm sorumluluğu sahibine aittir.
* Küfür ve hakaret içeren yorumlar onaylanmayacaktır.