Başkanlık Sistemi Hakkında Halk Ne Düşünüyor?

 • 03 Şubat 2015
 • 8.100 kez görüntülendi.

Metropoll Araştırma Şirketi, yaptığı son anketle halkın Başkanlık Sistemine bakışını ortaya koydu. Anket sonuçlarına göre, halk Başkanlık Sistemine mesafeli.

Son günlerde yeniden alevlenen “Başkanlık Sistemi” konusunda yapılan ankette çarpıcı sonuçlar ortaya çıktı. Metropoll’ün anketine göre halk, Başkanlık Sistemi için mesafeli duruyor. “Türkiye’de başkanlık sistemine geçilmesi konusunda ne düşünüyorsunuz?” sorusuna katılımcıların yüzde 42,2’si “Başkanlık sistemine geçilmemeli” cevabını verirken, “Başkanlık sistemine geçilmeli” diyenlerin oranı ise yüzde 34,3 oldu. Fikrim yok diyenlerin oranı ise yüzde 23,5 oranında.

Başkanlık Sistemi Hakkında Halk Ne Düşünüyor?

Anket şirketlerinin yaptığı anketler, halkın Başkanlık Sistemini istemediği veya daha hazır olmadığı yönünde. Son günlerde gündemi yoğun olarak meşgul eden Başkanlık Sistemi konusunda önümüzdeki günlerde nasıl adımlar atılacağı merak ediliyor.


- sponsor reklam -
YORUMLAR (TOPLAM 3 YORUM)
 1. Halkin sözcüsü diyor ki:

  ABD bile başkanli sistemi ile yönetiliyor bence anketler eşit yerlerde yapılmamış chp beldelerinde yapılmıs ülkede zaten AKP ki %50 onlar evet dese %50 evet çikar anket yalan

  (-6)
 2. arda diyor ki:

  cumhuriyetin ne olduğunu biliyor musun?

  (1)
 3. Büşra diyor ki:

  başkanlığa hayır. türkiye cumhuriyettir, cumhuriyet kalacaktır.

  (9)
YORUM YAZ

* Yazılan yorumların tüm sorumluluğu sahibine aittir.
* Küfür ve hakaret içeren yorumlar onaylanmayacaktır.
  * LÜTFEN YUKARIDAKİ ALANA BİR İSİM GİRİNİZ.