Başkanlık Sistemi Hakkında Halk Ne Düşünüyor?

 • 03 Şubat 2015
 • 12.780 kez görüntülendi.

Metropoll Araştırma Şirketi, yaptığı son anketle halkın Başkanlık Sistemine bakışını ortaya koydu. Anket sonuçlarına göre, halk Başkanlık Sistemine mesafeli.

Son günlerde yeniden alevlenen “Başkanlık Sistemi” konusunda yapılan ankette çarpıcı sonuçlar ortaya çıktı. Metropoll’ün anketine göre halk, Başkanlık Sistemi için mesafeli duruyor. “Türkiye’de başkanlık sistemine geçilmesi konusunda ne düşünüyorsunuz?” sorusuna katılımcıların yüzde 42,2’si “Başkanlık sistemine geçilmemeli” cevabını verirken, “Başkanlık sistemine geçilmeli” diyenlerin oranı ise yüzde 34,3 oldu. Fikrim yok diyenlerin oranı ise yüzde 23,5 oranında.

Başkanlık Sistemi Hakkında Halk Ne Düşünüyor?

Anket şirketlerinin yaptığı anketler, halkın Başkanlık Sistemini istemediği veya daha hazır olmadığı yönünde. Son günlerde gündemi yoğun olarak meşgul eden Başkanlık Sistemi konusunda önümüzdeki günlerde nasıl adımlar atılacağı merak ediliyor.


- sponsor reklam -
YORUMLAR (TOPLAM 33 YORUM)
 1. VATAN İCİN dedi ki:

  BEN TURKİYEDE, TEK VATAN, TEK TURK MİLLETİ(KURDU LAZİ ARABİ CERKEZİ, TURKU ….VB), TEK BAYRAK İCİN BASKANLİGA EVET DİYOM. PARTİZANLİGA, MESEPCİLİGE, İRKCİLİGA SON VERMEK İCİN BASKANLİGA EVET DİYORUM.

  (-15)
  1. Mehmet Ali dedi ki:

   T.C.için MUSTAFA KEMAL ATATÜRK için başkanlik sistemine HAYIR

   (18)
   1. DEMOKRASİ dedi ki:

    ULU ONDER ATATURKUN ARKASİNA SİGİNİTONUZDA YANLİS SİGİNİTONUZ. EGER GERCEK ATAMCİ OLACAKSAN BASKANLİGA BENİM GİBİ EVET DERSİNİZ.
    😘😘😘😘😘

    (-7)
    1. BU İŞTE "HAYIR "VAR dedi ki:

     Önce “Türkçe” yazmayı öğren. “Sığınıyorsunuz da “gibi … Allah bilir güzel Türkçe”mizi yeni öğrenen arap mısın sen?. Atatürk”ümüz dileseydi başkanlığı getirirdi zaten.Cumhuriyet dururken ne başkanlığı! Cumhuriyeti ve temel prensiplerini güçler ayrılığıdır bu da birbirini denetleyen organlar demektir ve en önemlisi bu ayrılıkta yargının üstün olması gerektiğini de bilmezsin.Araplar köleliğe alışkın biat kültürüne biz alışık değiliz kusura bakma!

     (4)
   2. DEMOKRASİ dedi ki:

    VATAN İCİN BASKANLİGA EVET

    (-7)
 2. CcCMHPCcC dedi ki:

  ülkücü olarak evet diyorum

  (-23)
  1. isimsiz dedi ki:

   sen MHP li değilsin

   (19)
 3. MHP. dedi ki:

  BİN DEFA HAYIR

  (0)
 4. MHP. dedi ki:

  KESİNLİKLE. BİN DEFA HAYIR. ?

  (0)
 5. anadolu dedi ki:

  hayır arkadaşlar 13 yıldır zaten tek adam yönetmiyormu neden bu başkanlık ısrarı ülkemiz geleceğimiz çocuklarımız için.hayır……

  (2)
 6. mustafa dedi ki:

  mhpli biri olarak başkanlığa kesinlikle hayır diyorum

  (10)
  1. DEMOKRASİ dedi ki:

   SEN MHPLİ DEGİLSİN SEN MUHTEMELEN CHP SEMPATİZANİSİN. BANA DOGRU YOLU YİNE GOSTERDİN O DOGRU YOL NE BİLİYONMU BASKANLİGA KESİNLİKLE EVET EVET VEDE EVET😎😎

   (-9)
   1. isimsiz dedi ki:

    Adını değiştir o zaman. Demokrasiymiş.

    (3)
 7. Bayrak ezan dedi ki:

  İsraile zemin hazırlıyor lar kesinlikle hayır

  (5)
 8. Cemal dedi ki:

  Ülkücü biri olarak kesinlikle Hayır..

  (7)
YORUM YAZ

* Yazılan yorumların tüm sorumluluğu sahibine aittir.
* Küfür ve hakaret içeren yorumlar onaylanmayacaktır.