CHP’nin Masasındaki Referandum Anket Sonuçları

 • 30 Ocak 2017
 • 22.228 kez görüntülendi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, son günlerde yoğun olarak açıklanan anketlere bir yenisini ekledi.

Özel’in açıkladığı anket sonuçlarına göre referandum’da hayır diyenlerin oy oranı evet diyenlerin tam 6 puan önünde!

Bugüne kadar yayınlanan referandum ve başkanlık sistemi anketlerinde, araştırma şirketlerinin birbirinden çok farklı sonuçlar verdiği görüldü.

CHP'nin Masasındaki Referandum Anket Sonuçları

ORC, GENAR, A&G gibi araştırma şirketleri “evet” oylarının önde olduğunu söylerken, GEZİCİ ve SONAR gibi başka şirketler anketlerinde “hayır”ın önde olduğunu ortaya koydu.

HANGİ ŞİRKETİN ANKETİ AÇIKLAMADI

İddialı bir anket sonucu açıklayan Özgür Özel, araştırma şirketi ismini ise vermedi. Özel, CHP’nin elindeki referandum anketi sonuçlarına ilişkin şunları söyledi:

“Cumhurbaşkanı, ‘Arkadaşlar yollarsa hemen onaylayacağım’ demişti. Arada bir tek fark var. Anayasa görüşmeleri başlarken ‘hayır’ diyenler ‘Evet’ diyenlerin iki puan gerisindeydi. Yüzde 43’e yüzde 41’di. Kimsenin anketi kimseden gizli değil artık. Şu an ‘hayır’ oylarının ‘evet’lerin 6 puan önüne geçmesini hiçbirisi beklemiyordu. Şimdi harıl harıl anket yaptırıyorlar. ‘Kararsızlar neden ‘hayır’ oyu kulanacaklar tarafına geçti?’ diye bakıyorlar.”

REFERANDUM ANKETLERİ NE DİYOR?

A&G: Yüzde 53 evet
GENAR: Yüzde 55 evet
GEZİCİ: Yüzde 58 hayır
SONAR: Yüzde 51.3 hayır
ORC: Yüzde 56 evet
VARYANS: Yüzde 74.3 evet


- sponsor reklam -
YORUMLAR (TOPLAM 124 YORUM)

1 4 5 6

 1. WOHOMİ dedi ki:

  VARYANS BU ANKETİ AKP SEÇİM BÜROSUNDA MI YAPMIŞ

  (0)
 2. NEDEN HAYIR dedi ki:

  Hayir diyen teröristse o zaman sadece evet secenegini koyun zorla imza attirir gibi zorbalik yapin oh ne ala.kararlıyım hic bu kadar kararli olmamıştım cocuklarimin gelecegi için ulkem için yalanlardan kurtulmak icin HAYIR HAYIR HAYIR

  (0)
  1. MELEK dedi ki:

   Kardeşim şuan seçime neden gidiliyor CHP ve hdppkk nin yaptıklarından dolayı degilmi. Bunlar meclisi zor duruma sokmadılar mı, bir yasa bile çıkarmıyorlar. EVETLe alakası yok.CHP kendi kazdığı kuyuya düştü. CHP yönetiminin zihniyeti ile referanduma gidiliyor. Millet uzaya gidiyor CHP hdppkk ya kol kanat gerip PKK ya senpazitan topluyor. Feto İBDA-C ve AB de Türkiye’yi bölmek derdinde, hep hayır diyor eee biz vatan Perverler bunların hayırina evet diyoruz. Böyle düşünsene sende evet dersin.

   (3)
YORUM YAZ

* Yorumunuz uygun bulunduğu takdirde kısa bir süre sonra yöneticiler tarafından onaylanacaktır.
* Yazılan yorumların tüm sorumluluğu sahibine aittir.