GENAR Başkanlık Sistemi Anketinde Şok Sonuçlar

 • 30 Ocak 2017
 • 14.292 kez görüntülendi.

Türkiye referanduma gitmeye hazırlanırken GENAR Araştırma Şirketi yeni bir anket yayınladı. Anket sonuçlarında en dikkat çeken detay, CHP seçmeni ile ilgili oldu. Buna göre CHP seçmenlerinin bir kısmı fikir değiştirerek “Evet” cephesine geçmeye başladı.

AK Parti MKYK’sının geçen hafta yapılan toplantısında, Genar Araştırma Şirketi’nin yaptığı son saha analizi detaylı şekilde değerlendirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bireysel oyunun yüzde 60 olarak çıktığı belirtilen anket sonuçlarında, vatandaşlar arasındaki referandum desteğinin de yüzde 55’e yükseldiği görüldü.

GENAR Başkanlık Sistemi Anketinde Şok Sonuçlar

MHP TABANI REFERANDUMDA ‘EVET’ DİYECEK!

Star gazetesinde yayınlanan anket sonuçları, MHP tabanının, belirtildiğinin aksine yarıya yakın oranda referanduma destek vereceğini ortaya koydu.

CHP VE HDP’DE ‘EVET’ÇİLER ARTIŞTA

Bu arada anketin sonuçları arasında, Meclis’te “hayır” cephesini oluşturarak, Anayasa değişikliğine engel olmaya çalışan CHP ve HDP’nin yönetimlerinin aksine her iki parti tabanının da “evet”e meyilli olduklarına yönelik rakamlar dikkat çekti. Ankete katılanlardan, AK Parti seçmeninin yüzde 96’sı, MHP seçmeninin yüzde 46’sı referandumda “evet” diyeceğini belirtirken, CHP seçmeninin yüzde 10’u, HDP seçmeninin de yüzde 4.5’i “evet” diyeceğini ifade etmesi dikkat çekti.

“HAYIR ÇIKACAK ADIM GİBİ EMİNİM!”

Anket sonuçları referandumdan ‘hayır’ çıkmasını bekleyen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun tahminlerini de çürüttü.

Kılıçdaroğlu, geçen hafta katıldığı bir televizyon programında “Referandumdan ‘evet’ çıkmayacak, ‘hayır’ çıkacak, adım gibi eminim. Bu ülkenin vatandaşları nasıl Milli Kurtuluş Savaşı’nda Meclise sahip çıkmışlarsa, yine kendi Meclislerine sahip çıkacaklardır” demişti.


- sponsor reklam -
YORUMLAR (TOPLAM 48 YORUM)
 1. akpli dedi ki:

  sonuna kadar evet MHP li kardeşler sizler hala dış güçlerin etkisindemisiniz?

  (-2)
 2. Hasan Avar dedi ki:

  Evet evet de evet ülkenin milli beraberliği selameti için Kürdüyle Türküyle evet diyelim yılardır ülkeye ayakbağı ve köstek olan chp ne olur kendini feshet Allahın izniyle %60 Evet çıkacak

  (0)
 3. Mds dedi ki:

  Bu star gazetesi editörleri ne içiyor merak ediyorum. MHP seçmenin %45i evt diyecekmis. Yahu ben MHP. Üyesiyim istenildiği takdirde kimlik numarami yayınlayabilirim. Çevrede gördüğüm hiç bir MHP li evt demiyor. Bırakın mhpyi konuştuğum bir çok akp li bile karşı. Nasıl böle bir anket sonucu çıkarıyorlar sasiyorum.. O %96 bile %60i geçmez. HAYİR

  (5)
  1. Kağan dedi ki:

   Bunda sasiracak bir durum yok Mds kardesim,star havuz medyasindan beslenen yandas,Genar ise Cemil cicegin..Yandaslar is basinda anlayacagin ;) Vatan için Hayır,Bayrak için Hayır,Birlik dirlik huzur için Hayır,Diktaya tek adama Hayır,Cumhuriyetin devamı için Hayır.!!!!

   (2)
  2. EVET CcCMHPCcC EVET dedi ki:

   Yalan yanlış birşeyler yazmışsın aga. Ben ulkucu cennahtan biri olarak PKK İTLERİ ve Feto İTLERi hayır diyecek ve ben benim gibi düşünen MHPLİ hayır diyecek, kitap yazmaz agaaa. Beni tanisaydin nasıl milliyetçi olduğumu görseydin yazmazdın MHP adına bu yazıyı. ANAYASA DEDİGİN NEDİR tekrar tekrar yazılır. Ama bir MHPLİ olarak kendi vicdanım PKK ve Feto İTLERiYLE aynı yolda yurumem aga. MHP evet derken senin hayır demem manidar aga ve artık MHPLİ degilsin ozaman aga. MHPliyim demen yanlış aga. Mhp adında konuşman ve yazman yanlış aga. Ben senden çok supeliyim aga. MHP Yİ karıştırmadan hayır deseydin lafım olmazdi. Sende başka bir iş var bence. Kendini devlet bahçeli yerine koyuyorsun. Dediklerini doğru degilse Basın çok ağrıyacak bu gidişle bilesin agaaaa.

   (-3)
   1. Ramazan dedi ki:

    Koçum, hükümet fetöyle yan yana yürürken, pkk yı meclise sokarken hep mhp den destek aldı. Sen o zaman da mhp liysen ve şimdi bu kötülükleri ülkemize getirenlere hala evet diyorsan ben senin bayrak ve memleket sevdandan şüphelenirim asıl.

    (2)
    1. Evet o dagdaki coban dedi ki:

     Senin gibiler arkama anlatır. PKK Feto hayır diyecek sen hayır diyecen akp ye laf sokacak Dr get menzup derim bende de get

     (0)
    2. misafir dedi ki:

     yüzsüzlükte son safha hoca efendi deniz feto oldu barış dediniz pyd oldu kardeşim dediniz esed oldu şimdi bunları chp ye soracaz öylemi. edep yahu edep

     (0)
    3. Evet o dagdaki coban dedi ki:

     Bak saf kardeş bunu ne akpye nede MHPYE sorocaksin, bunu CHPYE sorcaksin sigir. CHP saz çalan seloya oy vermedimi meclise hdpyi chpliler sokmadimi bunu millet gördü biliyor. Sen neyin kafasındasin olayları carpitiyorsun sığır.

     (-1)
  3. cengiz dedi ki:

   Benim etrafımda da, Hayır diyen mhpli tek var. onlarda Erdoğan’ı sevmediği için. Bekle hdp meydana insin, ülkücülerin yüzde 99’u terkder Hayır cephesini, chp den bile en az yüzde 15 Evet diyecek, bıktı onlarda, hdp ile saf tutan k.k dan.

   (-4)
 4. MHP'li genç dedi ki:

  Tek adamlığa diktatörlüğe HAYIR

  (9)
  1. Toga dedi ki:

   Değet çakma chpli

   (-1)
YORUM YAZ

* Yorumunuz uygun bulunduğu takdirde kısa bir süre sonra yöneticiler tarafından onaylanacaktır.
* Yazılan yorumların tüm sorumluluğu sahibine aittir.