Gezici Araştırma’nın Son Başkanlık Sistemi Anketi

 • 27 Aralık 2016
 • 7.549 kez görüntülendi.

Gezici Araştırma Şirketi’nin son yayınladığı başkanlık sistemi anketinde çarpıcı sonuçlar ortaya çıktı.

Gezici Araştırma başkanı Murat Gezici’nin Twitter hesabından yaptığı açıklamaya göre başkanlık sistemine destek yüzde 42 olurken, karşı çıkanların oranı yüzde 58 oldu. Üstelik MHP’li seçmenlerin yüzde 64,2’si de başkanlık’a karşı!

Ankete göre, sisteme referandumda “Hayır” diyeceğini belirten yüzde 58’lik dilimin yüzde 20,5’i AKP’li, yüzde 93,7’si CHP’li, yüzde 64,2’si MHP’li, yüzde 95,3’ü de HDP’li.

Gezici Araştırma'nın Son Başkanlık Sistemi Anketi

Gezici Araştırma şirketinin genel müdürü Murat Gezici, AKP ve MHP’nin Meclis’e getirdiği anayasa değişiklik teklifine ilişkin olarak yaptıkları araştırmadan bir kısım paylaştı. Buna göre, halkın yüzde 58’i değiştirilmesi planlanan sisteme karşı çıkıyor.

Gezici, “AKP seçmeninin başkanlığa karşı olan kesimi MHP seçmeniyle aynı düşünüyor Başkanlık eşittir federasyon, federasyon eşittir bölünme görüşünde” dedi.

Murat Gezici’nin açıkladığı anket sonuçları şu şekilde:

Gezici Araştırma'nın Son Başkanlık Sistemi Anketi


- sponsor reklam -
YORUMLAR (TOPLAM 43 YORUM)
 1. ATATÜRKÇÜ ÜLKÜCÜ MHP Lİ dedi ki:

  BEN RAHMETLİ ÇOK DEĞERLİ KIYMETLİ ÖNEMLİ MUHTEREM LİDERİMİZ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK PAŞAMIZIN UĞRUNA GEREKİRSE ÖLÜRÜM CANIMI FEDA EDERİM ATAMIN İZİNDEN GİDECEĞİZ KATİYEN CİDDİ CİDDİ OLARAK AÇIK VE NET BAŞKAN LIK SİSTEMİNE HAYIR DİYORUZ HAAYIRRRRRRRRRRRRRRRRRR HAAYIRRRRRRRRRRRRRRRRRR HAAYIRRRRRRRRRRRRRRRRRR HAAYIRRRRRRRRRRRRRRRRRR HAAYIRRRRRRRRRRRRRRRRRR

  (0)
 2. can dedi ki:

  millet uyanıyor hayır

  (4)
  1. FAKİR dedi ki:

   Millet uyanıyor demisinde. Millet Zaten çoktan uyandı.😎😎😎😎 BU YUZDEN BASKANLİGA EVET DİYOZ.😍😍😍😍😍😍😍

   (-2)
 3. ECE EGE dedi ki:

  HAYIR

  (3)
 4. Zahit dedi ki:

  Bir hayırda benden kimsenin ve hiçbir Zümrenin esiri olmak Türk milletinin karakteriyle bağdasmaz Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir

  (3)
 5. Alican dedi ki:

  Hayırrrrrrt

  (5)
 6. BAŞBUĞUN MHP'Sİ dedi ki:

  BAŞBUĞ ALPARSLAN TÜRKEŞ YILLAR ÖNCE DİYORKİ…. BAŞKANLIK SİSTEMİ FEDERASYON, FEDERASYON BÖLÜNMEK DEMEKTİR…YILLARCA MHP’YE OY VERMİŞ BİR KİŞİ OLARAK, MHP’NİN BU TUTUMUNU PROTESTO EDİYOR, BAŞBUĞ SAYIN ALPARSLAN TÜRKEŞ’İN ÇİZGİSİNDE BAŞKANLIK SİSTEMİNE HAYIR DİYORUM….

  (8)
  1. AYAR dedi ki:

   “”ATMA””” YALAN DOLANLA OY TOPLUYUM DERKEN OY KAYBEDİYONUZ. ALPARSLAN TURKES BASKANLİK İSTEYEN LİDERLERDEN BİRİDİR. CHP VEYA HDPPKKLİ KİSİSİN MUHTEMELEN.MHPLİ OLSAN BUNU BİLİRDİN. BASKANLİGA EVET.

   (-3)
 7. ORHAN YİĞİT dedi ki:

  DEVLETİN BEKASINI TEK BİR ADAMA BIRAKMAMAK İÇİN SALTANAT =BAŞKANLIK İÇİN GÖĞSÜMÜ GERE GERE HAYIR HAYIR DİYORUM .

  YENİ ANAYASAYA HAYIR !!!

  (5)
  1. AİLE dedi ki:

   DEVLET DEMEK AİLE DEMEK. BABAN EVİN TEK REİSİ DEGİLMİ? GOGUSUNU FAZLA GERME SENDE BASKANLİGA EVET DE. BİR AİLEDE OLUM OLMASİ DURUM HARİCİNDE ALLAH GECİNDEN VERSİN BİRDEN FAZLA BABA OLMAZ DEGİLMİ KARDESİM.

   (-1)
   1. Fuat TURAN dedi ki:

    Verdigin örnek o kadar saçma ki o zaman mecliste olmasin o zaman yargi da olmasin bakanlıklarda olmasin herşey tek bir adamın eline baksın koskoca ülke tek bir kişi ile yönetilebilir mi anayasa yi okudum. anladık seviyorsun saygı duyarız ama bu dünya kimseye kalmadı gelecekte çocuklarımıza bugünün hesabını nasıl vereceğiz.Yarın bir gün başka bir partiden cumhurbaşkanı olsa ve bu yeni anayasa yetkilerini kullansa tepkin ne olurdu .TURKIYE BIR CUMHURIYETTIR.TEK BIR ADAMA BIRAKILAN DEVLETTE NE CUMHURIYETTEN NE DEMOKRASIDEN NE DE OZGURLUKTEN BAHSEDILIR.O YUZDEN BENCE GEL SEN HAYIR HAYIR HAYIR DE.

    (1)
 8. Türk! dedi ki:

  Başkanlık isteyen geri kafalılar bu kişinin size ne faydası var!!Sizi vergi adı altında sömürür sizin kötülüğünüzü ister!
  #UYUMA-LAN-TÜRKİYE!
  NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

  (5)
  1. AYAR dedi ki:

   SU YAZİNDAN AKİLLİ OLDUGUN SUPHELİ, BİDE ADİNA TURK DEMİS. TURK BOYLE YAZARMİ. DUSUNCELERE SAYGİ DUY. KUFURDEN UZAK DUR. SENİN GİBİ LERİ ALLAHA HAVALE EDİYOZ. NİSANDA SANDİKTA GORUSURUZ. SANDİGİN BASİNDA EVETCİLERİN YANİNDA HAYİR ATARKEN KİMİN GERİ OLDUGUNU GORURSUN. BASKANLİGA EVET 😂😂😂😂😂😃

   (0)
 9. Türk! dedi ki:

  Başkanlık = Saltanat!
  Saltanat = Osmanlı
  Osmanlı = Geriye giden mal insan

  TÜRK!!ATATÜRK!!

  (7)
 10. Ayse yildiz dedi ki:

  Baskanliga hayir hayir hayir kemal Atatürkü bu zamanda arar olduk.

  (8)
 11. Adem dedi ki:

  Hayırrrrrrrr Cumhuriyet Özgürlüktür unutmayın Hayirrrrrd

  (8)
 12. Müslüm Sönmez dedi ki:

  HAYIR HAYIR HAYIR HAYIR !

  Her seçimde oyumu akp ye verdim ama şu son asgari ücret durumundan ve gelen zamlardan sonra artık vermeyeceğim kaşıkla verip kepçeyle geri alıyorlar hükümet iki kişi ile yönetilmesine rağmen böyleysek tek kişi ile nasıl oluruz allah bilir .O yüzden HAYIR diyeceğim.zaten anayasa da fakiri bağlayan birşeyde yok ne olacak halimiz bilmiyorum.

  (11)
 13. Ayla Akpınar dedi ki:

  >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>BAŞKANLIĞA HAYIR<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>BAŞKANLIĞA HAYIR<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

  (11)
YORUM YAZ

* Yazılan yorumların tüm sorumluluğu sahibine aittir.
* Küfür ve hakaret içeren yorumlar onaylanmayacaktır.