İşte Erdoğan’ın masasındaki son anket!

 • 05 Mayıs 2015
 • 6.334 kez görüntülendi.

Erdoğan’a sunulan son ankette AK Parti oyları daha önce görülmemiş derecede düşüşe uğradı.

CHP’li Gürsel Tekin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla yapıldığını iddia ettiği yeni seçim anketini açıkladı.

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile 7 Haziran seçimi öncesi anket yaptırıldığını ve bu ankette AKP’nin oy oranının yüzde 36 çıktığını öne sürdü.

Bu bilgiyi “Güvenilir kaynaklardan aldığını” belirten Tekin, Sözcü gazetesinden Saygı Öztürk’e yaptığı açıklamada şunları söyledi:

İşte Erdoğan'ın masasındaki son anket!

“AKP’nin oy oranının önemli ölçüde düştüğünü biz de biliyoruz. Sarayın seçim araştırmasında AKP’nin oyunun yüzde 36’ya düşmesi üzerine Cumhurbaşkanı yollara düştü. Elinde Kuran-ı Kerim ile miting meydanlarını dolaşıyor, partimizin Genel başkanını suçlayıp değişik imalarda bulunuyor. Eğer Kuran-ı kerimde yer alan hükümlere Cumhurbaşkanı eksiksiz olarak uymuş olsaydı, bugün ülkede yaşananlar olmazdı.”

Tekin, AKP’nin oy oranının yüzde 36’lara kadar düştüğünü savunurken, geçen hafta Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve AKP İzmir milletvekili Binali Yıldırım’ın, “Seçimden koalisyon çıkabileceği’’ ihtimaline ilişkin değerlendirmesi de dikkat çekmişti. (Sözcü)


- sponsor reklam -
YORUMLAR (TOPLAM 23 YORUM)
 1. yusufgibisevmek@mail.com diyor ki:

  HDP YE OY VEREN KÜRT KARDEŞİM BAK İSLAMI BİZLER SİZLERDEN ÖĞRENDİK.80 YIL SİZLERE VE BİZ DİNDARLARA BU DEVLET ZULÜM ETTİ. ALEVİLERE,KÜRTLERE VE DİNDAR HALKA yapmadığını bırakmadı. AMA BU YÜZYILIN EN BÜYÜK lideri RECEP TAYİP ERDOĞAN kürtler benim canımdır dedi ve kürt sorunu ortadan kaldırdı. Kürtçeyi serbest kıldı, dindar halkın dinin yaşamasını sağladı. Başörtüsü sorununu kaldırdı. Askeriyeyi din düşmanlarından temizledi. CHP NİN katlettiği alevilerden CHP ADINA ÖZÜR DİLEDİ. Yargıyı adalet çizgisine çekti. Dünya beşten büyüktür dedi. Tüm dünyaya Ülkemizin Atak helikopterini, milli savaş gemisini, milli silahlarını, milli uçağını, milli yazılımlarını, milli tankını, milli füze sistemlerini, milli savunma sistemlerini kurarak GÖSTERDİ ve Ne Mutlu Türküm şeklindeki kürt kardeşlerimizi 2. plana atan sözleri kaldırttı. Okullarda kürtçe bölümler açtırttı. Kürtçe şarkıları Şivan perver ve İbrahim Tatlısesle beraber Diyarbakır meydanlarında söylettirdi.NE oldu da Tayip Erdoğan sevgisini kalbinizden sildiniz. Eğer Tayip Erdoğan veya oğlu bu ülkeyi yeyip bitirdiyse Allah’a hesabını nasıl verecekler. Şayet bunlar iftiraysa bizler hakkında atıp durduğumuz Tayip Erdoğanın kıybetini yaptığımızdan ahirette nasıl yüzüne bakabilir nasıl helallik alabiliriz.. Mahşerde nasıl Hz Muhammed sav in yanında beraber diz çökebileceğiz. Bİrbirinizi sevmedikçe İman etmiş olmazsınız, İman etmedikçe de cennete giremezsiniz diyen Hz Peygamber efendimizin nasıl yüzüne bakarız. Sizden olan idarecilerinize itaat edin diyen Allah’ımızın huzuruna nasıl çıkarız.
  NE oldu da düne kadar din düşmanlığını aşikare haykıran HDP lilere gögsünüzü açtınız. 7 haziran seçimleri sonucu bu ZAFER SOLUN ZAFERİDİR DİYEN SELAHATTİN DEMİRTAŞCI OLDUNUZ. Ne oldu ki Hz Peygamber Efendimizi Diyarbakır Sokakların da Haşa tecavüzcü olarak gösteren bir zihniyeti ayaklarınız altına alamadınız. Danimarka da ki Alemlere Rahmet olan Peygamberimize her türlü hakaretlerin yapıldığı Carli Hapto karikatürlerini, o karikatürü yapanları, ayaklarımızın altında ezip linç etmek isteyen sizler ve bizler değil miydik. Bizler hala o isteğimizi sürdürürken VALLAHİ KÜRT KARDEŞİM SEN EĞER Kİ yaşama amacımız olan ALLAH SEVGİSİNİ YAYAN BİRİCİK PEYGAMBERİMİZİN BİRİCİK İSLAMINA KARŞI GELENLERİN YANINDA OLURSAN VALLAHİ bu DÜNYADADA AHİRETTEDE ALLAH’A HESABINI Veremeyeceksiniz. SENİ BAĞRINA BASAN TEK PARTİNİN AKPARTİ OLDUĞUNU UNUTMA. İÇERİSİNDE İLLA Kİ YİYİCİ AŞAĞILIK YARATIKLAR VARDIR. AMA EMİN OL PARTİNİN KURUCUSU SAYIN TAYİP ERDOĞAN ve BAŞBAKAN SAYIN DAVUTOĞLUNA KEFİL OLURUM Kİ ONLAR VATANIMIZIN İLELEBET KALKINMASINDAN BAŞKA BİR ŞEY DÜŞÜNMEDİĞİNE TÜM YÜREĞİMLE YEMİN EDEBİLİRİM.HEM HER İKİSİDE DÜNYANIN NERESİNE GİDERSE gitsinler krallar gibi karşılanır ve hayatlarının sonuna kadar bu İSLAM DAVASINI üstlendiklerinden dolayı kuruşda para harcamadan baş tacı edilerek hayatlarını sürdürebilirler.YANİ ONLARIN PARAYA ANCAK VE ANCAK VATAN MİLLET VE İSLAMIN YERYÜZÜNDE HAKİM KILINMASI İÇİN İHTİYAÇLARI VARDIR. ALLAHA EMANET OLUN.

  (0)
 2. dogus diyor ki:

  akp bittiiiiiiiii

  (0)
 3. Lale diyor ki:

  Ne laftan insanliktan iglikten anlamayan bi millet misiz. Erdogan Tayibin yaptigi basarilari ülkemize artik gözünüz görsün. Böyle birbirinize düserken Almanyaaaaa Avrupa seviniyor ülkemiz kötüye gidiyor diye, sevindirmeyin düsmanlarimizi.

  (0)
 4. murat diyor ki:

  Arkadaşlar 13 yıl önce Türkiye nasıldı şimdi nasıl Türkiye in istikrarı tek iktidardan geçiyor Koalisyon olayı hizmet gitmiyor olan gelecek nesle oluyor

  (0)
 5. türk diyor ki:

  Verin AKP’ye ki oyları evlerindeki altışa para sayma makinaları çalışmaya devam etsin, ayakkabı kutuları da boş kalmasın paralarınızla dolsun, süreye kurt saldırınca koyunlar korkudan kurtun peşine takılıp gidermiş sizde öyle koyunlar gibi kurdun peşine takılmış gidiyosunuz hepinizi sindirdiler tüm ülke birimlerini. Akıllanmaz bu halk bütün özgürlükleriniz kısıtlanıyor yavaş yavaş ahtapot gibi herşeyi sardılar, tatlı bir uyguya daldığınızı sanıyorsunuz oysa karda donuyosunuz ölüyorsunuz. Adamlar işsizinizden bile zorunlu sağlık sigortası diye kelle vergisi alıyor her ay hortumluyorlar hepinizi acımasızca

  (0)
 6. seyit diyor ki:

  Utanmadan parti ismi yazıyolar üç kuruşa ülkeyi satar bunlar hadi ülkemiz için cepheye desek bir tanesi gelmez insan bölücü olurmu bu nasil vatan sevgisi dedelerinizin kemikleri sızlıyor bu vatan havadan gelmedi. Vicdanınız sızlamıyomu

  (0)
 7. OSMANLI TORUNU diyor ki:

  7 HAİRAN AKŞAMINI BEKLEYİN DE SANDIKLAR SURATINIZA TÜKÜRSÜN!!!

  (0)
 8. Serdar diyor ki:

  Bu anketlerde benim encok dikkatimi ceken arkadaslar chp nin oyunun dustugu neden kendimize bakip tedbir almiyoruz kii. Adam olmayiz bizzzzz.

  (0)
 9. erkal diyor ki:

  yasar 7 haziranda kararsızler yüzde 80 nı HDP ye oy vercek böylece HDP yüzde 15 .0 üzerinde oy Allacak AKP hayalları yerle bir olacak

  (0)
 10. tofi diyor ki:

  Yaff ittt ürür kervan yürür bu millet gözünü açtı artık boş laflara gerek yok ak parti nasul olsa götürür Allahın izniyle… bunlarda ağzı açık izlerler

  (0)
 11. faruk diyor ki:

  ak partı yuzde 49 gursel bey

  (0)
  1. misafir diyor ki:

   kılıçdaroğlu ve partisi yer yarılsa taş çatlasa %30u bulamazlar

   (0)
 12. samı diyor ki:

  gelir bulursun…

  (0)
 13. seckin diyor ki:

  Gürsel tekin, Akparti %36 diyorsa bilin ki 50 üzeridir:)

  (0)
 14. SAĞDUYULU diyor ki:

  AKP %60 OLDU ,400 SANDALYE İNŞALLAH,GELİYOR

  (0)
  1. el matador diyor ki:

   o kafanizi kumdan cikartsaniz da gercekleri bir görebilseniz……

   (0)
   1. erdogan diyor ki:

    Şimdi senin kaçan nerde gömülü onu de bilelim

    (0)
  2. kaya diyor ki:

   vay hirsizlar.hayal görüyor

   (0)
   1. memo diyor ki:

    Evet hirsiz olan etrafindakinide oyle gorurmus.

    (0)
  3. misafir diyor ki:

   Akp verdiginiz rakamin yarisinida bulamiyacak.

   (0)
  4. Ömer diyor ki:

   Arkadasim Günaydin. akp eridi yok oldu. O verdiginiz rakamin yarisinida bulamiyacaklar…

   (0)
  5. türk diyor ki:

   aç tavuk kendini buğday ambarında götürmüş.

   (0)
  6. Hasan uysal diyor ki:

   Yok 500

   (0)
YORUM YAZ

* Yazılan yorumların tüm sorumluluğu sahibine aittir.
* Küfür ve hakaret içeren yorumlar onaylanmayacaktır.
  * LÜTFEN YUKARIDAKİ ALANA BİR İSİM GİRİNİZ.