2015 Genel Seçim Tarihi

2015 Genel Seçim Tarihi

2015 Genel Seçimlerinin tarihi hakkında YSK tarafından henüz net bir açıklama yapılmamış olsa da, seçimler muhtemelen Haziran ayının ortasında gerçekleştirilecek.

Türkiye’de 1946’dan beri yapılan genel seçimler; 2015 yılında 25. kez yapılacak. 25. Dönem TBMM üyelerinin seçileceği bu seçimlerde toplamda 550 milletvekili meclise girecek. Seçimlerin öncesinde, binlerce aday adayı partilere başvurarak seçimlere girmeye çalışacak.

2015 Genel Seçim Tarihi

AK Parti, CHP, MHP, HDP, SP gibi önde gelen partiler seçim startını vermeye başladı.

ORC, ANAR, SONAR, KONSENSUS, A&G Araştırma Şirketleri, araştırmalara yaparak kamuoyunu bilgilendirmeye başlamış durumda. Seçime birkaç ay kala bu araştırmalar artış gösterecek ve belki de günde birkaç anket birden yayınlanacak. 30 Mart genel Seçimlerinde ve Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde de görülen bu durum, yapılan araştırmaların önemini ortaya koyuyor. Seçimlerin sonuçlarıyla ilgili seçmenlere ipuçları vermeyi amaçlayan bu araştırmalar, seçim sonucuna en yakın sonucu bulmak ve kamuoyunu bilgilendirmeyi amaçlıyor.

İstanbul, Ankara, İzmir gibi Türkiye’nin en büyük 3 metropolü, 2015 genel seçimlerinin sonucunu belirleyecek iller olarak öne çıkıyor.

Genel seçim tarihi, bir erken seçim olmaz veya ileri bir tarihe alınmazsa, Haziran 2015’te gerçekleşecek.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.