2015 Genel Seçimleri hangi gün yapılacak?

08.01.2015
1.385
A+
A-


25. Dönem Türkiye Büyük Millet Meclisi üyelerini seçmek üzere yapılacak olan 2015 Genel Seçimleri hangi tarihte yapılacak?

25. Dönem TBMM üyelerini seçmek ve Türkiye’yi yönetecek olan iktidarı belirleyecek olan seçimler, artık Türkiye’nin tek gündemi haline geldi. Seçimlere 1 aydan kısa bir süre kala, AK Parti, CHP, MHP, HDP gibi partilerin liderleri hız kesmeden mitingler yapmaya ve halkla buluşmaya devam ediyor. Özellikle bu 4 parti çevresinde gitmesi beklenen seçimlere yönelik olarak Araştırma Şirketleri tarafından da ardı ardına anketler yapılıyor ve genel seçimlere yönelik olarak bazı sonuçlar ortaya konmaktadır.

2015 Genel Seçimleri hangi gün yapılacak?

Yapılan anketlerde göze çarpan ilk görüntü, yapılan anketlerin birbirinden açık bir şekilde farklı oluşu oldu. Kimi araştırma şirketi seçimlerde AK Parti’nin tek başına iktidar olacağını ortaya koyarken, kimisi de bir koalisyon hükumetinin kurulacağını öngörüyor.

Peki Genel Seçimler hangi gün yapılacak?

Anket sonuçları ne sonuç verirse versin genel seçimler için kesin sonuç, 7 Haziran günü halk tarafından belirlenecektir. Genel Seçimler YSK’nın yaptığı açıklamaya göre 7 Haziran 2015 günü yapılacaktır.

YORUMLAR - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.