2015 Genel Seçimlerine Yönelik Son Seçim Anketi

11.02.2015
5.205
A+
A-


MAK Danışmanlık Şirketi, 2015 Genel Seçimlerine yönelik olarak bir seçim anketi yayınladı. Diğer anketlere benzer olarak, HDP yine %10’luk barajın altında kaldı! AK Parti ise %47.6 ile ilk sırada yer aldı.

7 Haziran umumi seçimlerine 4 aydan az bir süre kalmışken araştırma ve danışmanlık şirketleri araştırmalarına devam ediyor. MAK Danışmanlık 7 Haziran umumi seçimleri öncesi bir anket yayınladı.

MAK Danışmanlığın 30 büyükşehir, 14 vilayet ve 120 ilçede 5 bin 454 kişiyle yaptığı anketin sonuçlarına göre AK Parti yüzde 47.6 ile zirvede yer alırken Halkların Demokratik Partisi HDP yüzde 8 ile barajın altında kaldı.

2015 Genel Seçimlerine Yönelik Son Seçim Anketi

HDP BARAJIN ALTINDA KALDI

7 Haziran umumi seçimlerine parti olarak gireceğini açıklayan Halkların Demokratik Partisi HDP’nin seçim barajını aşıp aşamayacağı konusunda bir süredir tartışmalar yaşanıyordu.
HDP’nin yüzde 9 ile yüzde 9,5 bandında bir rey oranına sahip olduğu söylense de MAK Danışmanlığın anketinde Halkların Demokratik Partisi HDP yüzde 8’de kaldı.

MAK’IN SEÇİM ANKETİ SONUÇLARI

MAK danışmanlığın anketindeki verilere göre, AK Parti yüzde 47,6 ile birinci sırada yer alırken AK Parti’yi yüzde 24,8 ile Cumhuriyet Halk Partisi CHP takip etti. Ankette Milliyetçi Hareket Partisi MHP yüzde 14.3, Halkların Demokratik Partisi HDP yüzde 8, Saadet Partisi 1,4 ve BBP yüzde 1,4 oranında kaldı.

YORUMLAR - 5 YORUM
 1. Dogrudan yana dedi ki:

  Akp ye oy vermeyen guzel insanlar
  Ulkenin kalkinmasin istemez
  Cunku 90 li 2000 li yillari hatirla
  Fazla söze gerek yok

  Ssk yi batiran ulke yi nasil yönetsin?

 2. Dogrudan yana dedi ki:

  Akp oy vermeyen ulkenin iglini istemez
  90 li ve 2000 li yillari hatirla

 3. ismet dedi ki:

  türkiye de bu işi düzgün yapan ve yapmış 5 ciddi kurum vardır,onların ortalamasıda %50 nin üstünde çıkıyor akp yıllarca bu ispatlandı,neden hala hazmedemiyorsunuz bre ezikler.

  1. tr trend dedi ki:

   hadi ordan 7 haziranda görürsün

 4. Hırsızlar dedi ki:

  Arkadaş; bu araştırma şirketleri bilimsel verilerle çalışmıyyorlar mı? Bu kadar farklı sonuçlar nasıl çıkar? İstatistik bu kadar yanılmaz ki!? Bre mendeburlar paraya göre mi yoksa; bilime göre mi bu işi yapıyonuz. Eğer yalan yanlış göstergelerle/sonuçlarla halkı yönlendirirseniz. Alla-ü Teala belanızı versin İnşaallah. Amin