2015 Son Seçim Anketleri

07.05.2015
2.722
A+
A-


2015 yılında yapılacak olan genel seçimler için meclisin tatile girmesi ile birlikte, partiler yoğun bir çalışma temposu ile seçmen arayışına girmiş durumdalar.

Özellikle bu seçimlerde AKP’nin 430 milletvekili istemesi ve halktan oy alarak Başkanlık sistemini kurmak istemeleri ile birlikte, ayrıca HDP’nin de parti olarak meclise girip daha fazla sandalye sahibi olmaları ve dolayısı ile yasal yaptırımlarda bulunmak istemelerinden dolayı, son yılların en önemli genel seçimini 7 Haziranda göreceğiz.2015 Son Seçim Anketleri

Tabii ki partilerin ve seçimin bu kadar önemli olduğunu düşünürsek eğer, bir çok seçim anketi şirketlerinin, siyasi partilerin ve medya kuruluşlarının sürekli olarak genel seçimler için anket çalışmaları yaptırmaları ve anketlere göre seçime yön vermeye çalışmalarını, özellikle miting alanlarında ki söylemlerinden anlayabiliyoruz.

Genel Seçim Anketleri

Siteler üzerinden de yapılan bir çok seçim anketleri ile hangi partinin, hangi ilden ne kadar oy aldığını da görebiliyoruz. İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Konya, Antalya gibi büyük şehirler ile birlikte, ayrıca ufak şehirlere de anketler yapmak için tercih edilen internet seçim anketleri siteleri üzerinden, bir çok parti ve medya kuruluşu seçim anket sonuçlarını almaktadırlar.

Desteklemiş olduğunuz partinin seçim anketi sonuçlarını görmek ve hatta desteklerinizi ankete katılım göstererek oy verip, sizlerde oluşabilecek sonuçlara katkıda bulunabilirsiniz. Bu nedenle sizlerde genel seçimler için interneti kullanarak anketlere istediğiniz gibi oyunuzu verip, partinizin oy durumlarını inceleyip, illere göre seçim sonuçlarını değerlendirebilirsiniz.

YORUMLAR - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.