2017 Anayasa Değişikliği Referandumunda Ne Oy Vereceksiniz?

[poll id=”155″]

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 68 YORUM
 1. ahmet dedi ki:

  çocuklarımız için hayırr

  1. Ziya dedi ki:

   Kendim için evet ilerde çocuklarım ve torunlar mutlu olcak

   1. K, SAÇKAN dedi ki:

    bekle bekle mutlu olursun””!

 2. Osmanlı'nın Son Neferi dedi ki:

  Seçimlerde oyumu AK Partiye verdim. Erdoğan’a REİSİM dedim. Hala da öyle. Ancak Erdoğandan sonra gelecek adam Erdoğan kadar iyi olmayabilir. Reisim bu yetkileri çok iyi kullanabilir, ondan şüphem yok. Ancak, ben ona değil ondan sonra gelecek olana güvenmiyorum. O yüzden oyum HAYIR olacak. Kusura bakma Reis. Sen başka bir yolunu bulursun illa ki Başkanlığa gerek yok. Beni anlayacağını biliyorum. Ellerinden öpüyorum.

  1. K, SAÇKAN dedi ki:

   DEMOKRASİ ÖZGÜRLÜK BAĞIMSIZ YARGI TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE YAŞASIN TÜRKİYE [ C U M H U R İ Y T İ ]

  2. K, SAÇKAN dedi ki:

   YAŞASIN TÜRKİYE [ C U M H U R İ Y T İ ]

 3. K, SAÇKAN dedi ki:

  cenabı allah EVET,çilere AKIL FİKİR VERSİN tabikide HAYIRRR

 4. Toprak dedi ki:

  Tanıdığım tüm ülkücüler hayır diyor. evet diyen ülkücüler var mı gerçekten ?

 5. tavsiye dedi ki:

  Bir ülkede demokrasi şu üç erke bağlıdır.yasama(meclis),yürütme(devlet)ve yargı.Bunlar birbirini kontrol ve denetlemeye sahipse o ülkede demokrasiden bahsedilebilir.Önümüze getirilen rejim değişikliğinde üçü de tek kişiye verilmektedir.Bu kadar yetki Atatürk e bile verilmemiştir.Hangi partiye oy verirseniz verin seçim olursa yine o partiye oy verin ama özgürlüğünüzü hiç kimseye vermeyin.Cumhuriyet yönetimine karşı yazılar görüyorum mesela İran ın yönetim biçimide cumhuriyettir ama önemli olan demokratik bir cumhuriyettir.İşte bu her ülkede yoktur.

 6. küskün dedi ki:

  hayır da hayır var

 7. tavsiye dedi ki:

  referandum tuttuğunuz partilere göre oy tercihi yapılacak bir seçim değildir.Daha sonra değiştirilmesi mümkün olmayan kuralların kabul edilmesidir.Çoluğunuzu çocuğunuzu torunlarınızı düşünerek karar verin.Bir liderin sözlerine takılı kalmayın,o kişi miadını doldurduktan sonra ne olacak sorusunu kendinize sorun.Kişilerin iç ve dış politik konularda verdikleri yanlış kararların ülkeyi ne hale getirdiğini görüyorsunuz.Tekrar yazıyorum bu referandum dur birde bunu deneyelim denecek kadar basit bir konu değildir bunu unutmayın.

 8. Aytekin Önçeken dedi ki:

  Cumhuriyet’i kolay kazanmadık. Cumhuriyet’in değerini bilenlerin çok olduğuna ve Cumhuriyet’i 339 “evet” oyuna feda etmeyeceklerine gönülden inanıyorum.

  1. CAN dedi ki:

   KİLİCTAROGLU CHP YONETİMİ CUMHURİYET Mİ KOYDU. ULU ONDER ATATURKU MU KOYDU. HDPpkklİLARLA BERABER CUMHURİYETİN TEMELİNE MAYİN KOYDU TOPLANMİYORDA. MİLLET CHP Yİ GOMDU BAS UCUNADA HDPpkk Yİ gomdu.

 9. rose dedi ki:

  Türkiye başkanlık sistemine geçmelidir. koalisyonlar devri kapanmalıdır. Amerika da Başkanlık sistemi ile yönetilmektedir. sonuç ortada bilinmelidir.

  1. ATA YURTSEVEN dedi ki:

   SİZİN GİBİ TAŞ KAFALILARIN BUNU ANLAMASINI BEKLEMİYORDUK ZATEN.BUGÜNLERE SİZ VE SİZİN GİBİLER SAYESİNDE GELİNDİ ZATEN GERİ ZEKALİLAR CAHİLLER SÜRÜSÜ..

  2. Nurettin dedi ki:

   Rose amerika haricinde başkanlık sistemi ile yönetilen ve dünyada söz sahibi halkı refah içinde olan ülkeleri sayar mısın ? Bir de cumhuriyet ile yönetilenlere bakıp kıyasla…

   Ayrıca bizim sıkıntımız eğitimiz kalitemiz, işi ehline değil torpil ile tanıdıklarımıza vermemiz. Ehli sünnetten çıkmamız. Sözde size göre fetö bile muhterem hocaydı ve müslüman adamdı. Şimdi en çok siz sövüyorsunuz. Kanmayın, kandırılmayın…. Kandırıldık diyenlere de inanmayın…

  3. Bozkurt! dedi ki:

   Baskanlikla yonetilen 32 ulkenin 31i dunyanin en berbat ulkeleri. Amerika ornegini vermen icin once benzer denge mekanizmali anayasaya gecmen, sonra eyaletlere bolunmen lazim? Bunu istiyor musun? Bizim anayasa diye onumuze konulan Esadin 10 sene once yapmis oldugu yasanin yuzde 72 aynisi. 13 madde ortak 18 maddeden. Arastirmadan atip tutmayin, yakacaksiniz bir ulkeyi!

 10. ilkexxx dedi ki:

  BAŞKANLIK aslında yargılanmaktan kaçmak için istenmektedir.Başka bri nedeni yok . 15 yıldır geriye gidiyoruz.Yetmez ama 15 daha geriye .Arap baharı biz dede Başkanlıkla yapılıcak

 11. AHMET dedi ki:

  nasılki hastalanınca hastaneye gidip cere arıyorsan nasılki organ yetmezligi cekince birbaşkasının organını bagıslamasını bekliyor başkasına bel balıyorsan nasılki damarların tıkanınca doktorlar yaşamaz degince anjiyo oluyorsan damarları actırmak icin bizde kooliasyon denilen bu damar tıkanıklıgından kurtulmak icin evet deyip bir an önce bu milleti bu calışmayan ve ülkede tıkanıklık yapan bu sistemden kurtarıcaz işallah EVET

 12. vatandaş dedi ki:

  Ben Akp ye oy verdim, Zaten şuan ellerinde tüm güç yeterince var, her kanunu çıkartabilecek güçleri var, Su an mevcut düzen böyle 10-15 yıl devam edecek gözüküyor zaten, 15 yılın sonrasının kararını çocuklarımız vermeli şuan ki karmaşık ülke sorunları içinde biz vermemeliyiz.

 13. m.şerif dedi ki:

  olsun 150 yıl nedirki cumhuriyet dediğiniz saçmalık bir milletin alayını cahil etti taş devrine gönderdi

  1. KANUNİ dedi ki:

   osmanlının tekrar doğuşu için EVET

   1. Bayk dedi ki:

    Ölüleri diriltmek kimin haddine!

  2. Hüseyin dedi ki:

   evet en başta da seni cahil bırakmış .

  3. K, SAÇKAN dedi ki:

   oku okuu kardeşim cumhuriyeti okuu birazcık okumuş olsan böyle düşünmezdin bilmeden birde ahkam kesme bari yazık gel sende vaz geç HAYIRRR DEEEE HAYIRDA HAYIR VARDIR İNANKİİİİ

 14. MHP dedi ki:

  Son döneminde yanlış politikaların kurbanı olduk. Bu yanlışlıkları başkanlıkla taçlandırmalarına fırsat verilmemeli

 15. memo dedi ki:

  baskanlık= sultanlık=150 yıl geri gitmek

  1. CAN dedi ki:

   BASKANLİKTAN evet milletin sultanlığı 150 yıl değil 200 yıl ileri geçeceğiz CHP ve HDPpkk dan kurtulcağız bunun için EVET DİYECEGİZ

   1. ATA YURTSEVEN dedi ki:

    EVET DEMEK,TÜM HAK VE ÖZGÜRLÜKLERİN YÖNETİME GEÇMESİ DEMEKTİR.SADECE İSTEDİKLERİ GİBİ HALKI GÜDECEK,KARŞI KOYANI HAPSEDECEK BİR ANAYASA.KISACA HERŞEYDEN ÖNEMLİSİDE,YAPILAN TÜM YANLIŞLARINI BU GÜCÜN ARKASINA SIĞINARAK HESAP VERMEME KORKUSU.KİMSE KİMSEYİ KANDIRMASIN ARTIK,ÇOK TOKUZ YEMİYORUZ,YEMEYECEĞİZ..