24 Haziran 2018 Erken Seçimi

24 Haziran 2018 Erken Seçimi

24 Haziran’da yapılması kararlaştırılan erken seçim ile ülkede her geçen gün daha da artan “Seçimi kim kazanır?” soruları artmaya başladı.

Türkiye son yüzyılın belki de en önemli seçim maratonuna başladı. Ülke yeni bir yönetim sistemine geçilmesini kabul etmişti ve şimdi de yeni sistemim ilk Cumhurbaşkanını seçecek. Kimileri buna “Türk Tipi Başkanlık Sistemi” kimileri ise “Tek Adamlık” demeyi tercih etmektedir.

24 Haziran Erken Seçimi

Bir Oy Dahi Altın Değerinde

Cumhurbaşkanlığı seçimi, %50+1 kişinin oyunu alanın zaferi elde edeceğini söylüyor. Böyle bir seçimde görüldüğü gibi 1 kişinin dahi oyu altın değerinde. Yapılan son seçim anketleri de vatandaşın seçimlere katılımının rekor seviyede olabileceğini göstermekte. İnsanımız durumun farkında ve demokratik hakkını kullanacak gibi görünüyor. Her ne kadar sandığa gitmemenin de bir tercih olduğunu savunanlar olsa da sayıları oldukça az görünüyor. İktidar her zaman yaptığı gibi kamuoyunun nabzını iyi tutmuş ve sık sık erken seçim anketi yaptırarak fikirlerini almıştır.

Buna karşılık İktidara sık sık erken seçim yapalım , “cumhurbaşkanlığı seçimi ne zaman?” diye soran muhalefetin, bu sürpriz karara o kadar da hazır olmadığı görülüyor. Merak edilen konulardan birisi de ikinci tur planları yapan “hayır” cephesinin bu sefer başarıp başaramayacağı.

Bu kararla birlikte partiler, bir taraftan meydanlara inmeye başladı öte yandan da cumhurbaşkanlığı seçim anketi yaptırmaya. Çünkü bu seçim hepsi için altın değerinde. Yapılan cumhurbaşkanlığı anketleri firmalara göre değişebilmektedir. Bu da seçim anketi yapan firmaların tarafsızlığı konusunda tartışmalara yol açmaktadır. Ama ortada bir gerçek var, o da bu seçimin kimse için kolay lokma olmadığı. Bakalım sonunda kim kazanacak?

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.