24 Haziran’a Az Bir Süre Kala Metropoll’un Çarpıcı Anket Sonucu24 Haziran seçimlerine 14 gün kala, anket şirketleri birbiri ardına anket açıklamaya devam ediyor. Son anket Metropoll araştırma şirketinden geldi.

Son yayınlanan seçim anketlerinde en şaşırtıcı olanı Metropoll’ün Meral Akşener kehaneti oldu. Referandumu sonuçlarını bilen Konsensus’un anket verileri de hayli yankı buldu.

İşte Metropoll’ün çok konuşulan son anketi:

24 Haziran'a Az Bir Süre Kala Metropoll'un Çarpıcı Anket Sonucu

24 Haziran’da ikinci tura kalacağını iddia eden İYİ Pati lideri ve cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener’e son dönemde gelen anketler şok üstüne şok yaşatıyor. En büyük şoku ise Metropoll’ün açıkladığı anketle yaşadı Meral Akşener. Metropoll anketine göre Akşener bırakın ikinci tura kalmayı HDP’nin adayı Selahattin Demirtaş’ın bile gerisine düştü.

Metropoll Araştırma’nın anketine göre cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oy oranı yüzde 46 gözükürken, CHP’nin adayı Muharrem İnce’nin oy oranı ise yüzde 20 çıktı. Metropoll, bu sonuçlarla 8 Temmuz’da yapılacak olan cumhurbaşkanlığı ikinci turuna Erdoğan ve İnce’nin kalacağını savundu…

Metropoll anketi sonuçlarına göre Meral Akşener 24 haziran seçiminde yüzde 11.2 oranında oy alabilecek.

YORUMLAR - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.