7 bin oya sahip o aşiret, HDP’ye geçti!

7 bin oya sahip o aşiret, HDP’ye geçti!

ŞANLIURFA’da, 7 bin oyu olan Kejan aşireti AK Parti’yi bırakıp HDP’ye katıldı. Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde düzenlenen HDP mitinginde, Kejan aşiretinin kanaat önderlerinden Mehmet Kıran’a HDP rozetini, HDP’li Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk taktı.

7 Haziran genel seçimleri öncesinde fikir değiştiren aşiretin lideri ‘Kurucusu olduğum AK Parti’den istifa ediyorum diyerek kararını duyurdu.

7 bin oya sahip o aşiret, HDP'ye geçti!

ERDOĞAN’IN ‘KOBANİ DÜŞTÜ DÜŞECEK’ SÖZÜ ETKİLEDİ

2002 yılında AK Parti Siverek ilçe kurucularında olan Mehmet Kıran, AK Parti’nin Uludere’de öldürülen 34 insanın sorumlularının bulunmaması ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Kobani düştü düşecek’ demesinden dolayı HDP’ye geçtiklerini belirtti.

“7 BİN OYUMUZ HDP’YE VERECEĞİZ”

Şanlıurfa geneli 7 bin oyları olduğunu ifade eden Mehmet Kıran aile olarak oylarını HDP’ye vereceklerini söyledi.

“KURUCUSU OLDUĞUM AK PARTİ’DEN İSTİFA EDİYORUM”

Mehmet Kıran yaptığı açıklamada, şunları ifade etti: “Sayın Siverekliler, Zazalara, Kürtlere, Araplara, bu organizeyi sağlayanların hepsine saygı ve sevgilerimi sunarım. Ben Kejan aşireti kanaat önderi Mehmet Kıran. Ben AK Parti 2002 kurucularından biriyim ve ben bugün AK Parti’den istifa edip HDP’ye geçiyorum.

“İSTİFAMIN İKİ SEBEBİ VAR”

İstifa etmemin sebebi 34 kişinin Uludere’de uçaklarla katledilmesi ve mahkemelerde hesap verilmemesidir. İkincisi Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep’te konuştuğu zaman ‘Kobani düştü düşecek’ dedi. Bugün yolumuz artık HDP’dir. Bugün Kürtleri, Zazaları, Arapları HDP’de görmek istiyorum.

“KOLTUK SEVDALISI DEĞİLİM”

Ben koltuk sevdalısı da değilim. Koltuk sevdalısı olsaydım o zaman AK Parti siyasetinde o açıklamaları yapmazdım. İnsanlar kardeştir; Kürt, Türk kardeştir. Sünni, Arap kardeştir. İnsanların kanının akmaması için HDP diyorum.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.