7 Haziran Milletvekili Genel Seçimleri

06.05.2015
2.233
A+
A-


7 Haziran Milletvekili Seçimleri

7 Haziranda yapılacak olan genel seçimler ile birlikte, yeni milletvekili adayları oldukça yoğun bir tempo ile çalışmakta olup, seçmenleri ile birebir görüşerek onlardan oy istemektedirler.

Çünkü bu yıl ki seçimler için bir AKP’nin oy kaybedeceği ve HDP’nin parti olarak meclise girileceği öngörüldüğü için, oldukça yoğun bir seçim temposu bulunmaktadır.

7 Haziran Milletvekili Genel Seçimleri

Seçimlerde ki tüm süreçleri sitemizde anlık olarak takip edebileceğiniz için, burada hem seçimler ile ilgili yapılan il il seçim anketleri ile parti seçim anketlerini ve hemde vekillerin tüm çalışmalarını takip edebileceksiniz. Desteklemiş olduğunuz siyasi partinin anket şirketleri verilerine ulaşarak, yüzde kaçlık bir oy oranına sahip olduğunu da görmeniz, sizlere seçim sürecini daha etkili yaşamanıza olanak sunacaktır.

İl İl Seçim Anketleri

İllere göre çıkacak olan milletvekili adayları için, alınacak oyların hesaplanması ve her partinin bu illerde vekil adaylarının bulunuyor olmasından dolayı, illerden alınacak oylar, hem milletvekili için çok önemli olmaktadır ve hemde partinin durumu için oldukça büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle siyasi partilerin ve milletvekili adaylarının sürekli olarak seçim anketleri ve seçim analizleri üzerinden gidişatlarını gördüklerini söyleyebilirsiniz.

Genel seçim anketi ile partilerin ve illerin durumlarını takip etmek, hangi partinin ne kadar oy alacağını görmek mümkün olmaktadır. Bu nedenle bir çok kişi için seçim anketleri sonucu tam olarak vermese de, değişen oran %5’lik bir kısım olduğu için, 7 haziran genel seçim anketleri oldukça önemli olmaktadır.

YORUMLAR - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.