Adil Gür: Başkanlığa ve AK Parti’ye Destek Arttı



Ünlü araştırmacı Adil Gür, son seçim anketinin sonuçlarını açıkladı. Yapılan ankete göre Başkanlık Sistemi ile AK Parti’ye destek artışa geçti. Buna göre Başkanlık sistemine destek yüzde 45.1, AK Parti’nin oy oranı ise 55.3 oldu.

A Haber ekranlarında yayınlanan Söz Teması programına katılan A&G Araştırma Şirketi’nin sahibi Adil Gür, Yeni Anayasa için yaptıkları son kamuoyu anketini açıkladı.

ADİL GÜR’ÜN SON SEÇİM ANKETİ

Adil Gür, Yeni Anayasa çalışmaları, Başkanlık Sistemi gibi konularda halkın ne düşündüğüne dair yaptıkları araştırma sonuçlarını paylaştı.

Partili seçmenin yeni Anayasa hakkında düşünceleri, insanların başkanlık sistemi ve parlamenter sistem için düşünceleri, Türkiye’deki sistemin değişmesini isteyenlerin oranlarına dair çarpıcı veriler canlı yayında paylaşıldı.

BAŞKANLIK MI, CUMHURBAŞKANLIĞI MI?

Adil Gür, “Ben bir yıldır Cumhurbaşkanlığı tabirinin halka daha yakın geldiğini söylüyorum çünkü başkanlık dediğinizde Fransa, ABD gibi Türkiye’nin çok da fazla haz etmediği yerlere gidiyor” dedi.

BAŞKANLIK SİSTEMİNE DESTEK ARTTI

A&G’nin anketinde seçmenlere “Başkanlık sistemini destekliyor musunuz?” sorusu da soruldu. Haziran 2016’da seçmenin yüzde 37.4’ü bu soruya ‘evet’ cevabını verirken; Ekim 2016’da Başkanlık sistemini destekleyenlerin oranı yüzde 45.1’e yükseldi.

AK PARTİ YÜZDE 55’E ULAŞTI

AK Parti’nin son oy oranını da açıklayan Adil Gür, Ekim 2016 itibarıyla kararsızlar dağıtıldığında AK Parti oylarının yüzde 55.3’e yükseldiğini söyledi.

EN BEĞENİLEN LİDER ERDOĞAN

“En beğendiğiz siyasi lider kim?” sorusuna seçmenlerin yüzde 55.6’sı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yanıtını verdi. Gür, bu ‘Recep Tayyip Erdoğan’ı beğeniyor musunuz?” sorusu değil öyle sorduğunuzda yüzde 80’lerin üzerinde çıkıyor” dedi.

YORUMLAR - 35 YORUM
 1. Cemal dedi ki:

  Evet

 2. Muhammet AKMEŞE dedi ki:

  Koalisyon hükümetlerinin hükümet kurma sırasında bakanlıkları savaşır gibi paylaşmalarına son demek için EVET

 3. rasim balcı dedi ki:

  ey hayır diyen hayırsızlar cuma namazını halepte kılan israile vamvilit diyrn beşar esedi sınırımızdan öteleyip kürt birliklerini o bölgeye konuçlandıran teröristlerrin öldürdüğü şehitlerin anısına rabia selamı veren rus uçağını ben emir verdim tekrarlanırsa yine düşürürüm diyen almanyaya hollandaya rest çeken nazi olduklarını açıkça dünyaya korkusuzca ilan eden sorada ey almanya ey Hollanda deyip avrupayı asyayı afrikayı titreten büyük liderimize evet demiyeceksinde hayırmı diyeceksin sıkar biraz

 4. aysegul dedi ki:

  Kardeslerim hepimiz ulkemizi seviyoruz.hepimiz farkli dusunebiliriz.ama vatan soz konusu oldugunda hrpimiz biriz.simdide ulkemizin guclu olmasi icin hepimiz icin.daha cok kalkinmamiz icin.evet EVET.

  Ya ulkeyi satan biri gelirse diye birsey soyleniyor.peki soruyorum 15 temmuz neydi ne icin can verdik.vatan elden gitmesin diye.baskanlik sisteminde cumhur baskani yargilana biliyor oysa simdiki anayasada yargilanmiyor ve yeni sistemde cumhur baskani buyuk sorumluluk aliyor .simdiki anayasada sorumlu degil.

 5. AVD dedi ki:

  ÇARPITMADAN BAŞKA BİR ŞEY DEĞİL..AKLI BAŞINDA KİMSE EVET DEMEZ….KİM OLURSA OLSUN BU SİSTEME KOCAMAN HAYIR…..

 6. ERGUN AYAN dedi ki:

  ÜLKEYE YAPILAN HİZMET ORTADA TABİKİ EVET. ERGUN AYAN.

  ÜLKEMİZE YAPILAN HİZMET ORTADA BİR VATANDAŞ OLARAK OYUM EVET.

 7. EVETCİ gerçek ülkücü dedi ki:

  Bu gidişle sen ölçen yalan söyleye soyleye.?yalancı halk TV ve CHP yönetimini dinlemekten, bir hayel peşine koşuturuyorlar. Ya düşünsene Türkiye’nin yüzde on veya onbeşi gecmeyen birileri yüzde seksen karşısında, hayirin yüzde elliyi geçeceğini düşünmeniz. HELEDE PKK ve Feto hayır demisken kazanacaksiniz oylemi bu yüzden diyorum halk TV ve kilictaroglunun söylediği yalana inanmayin EVET Diyerek sizde katkıda bulunun onlar bitti bitirdiler kendilerini.

 8. Temel dedi ki:

  15 yılda kaç kere kandildik halende devam ediyor.
  askari ücrete emekliye verilen sadaka
  yabancıya co mert olana HAYİR

  1. Evetci dursun dedi ki:

   Evet evet Kürtleri barış diye hdppkk ve CHP yönetimi kandırdı. Evet MHP den atılan Feto yaltakcilari da ülkücüleri kandırıyor. Kanma daha, BAK PKK FETO İBDA-C Hayır kampanyası başlatmış dik durun ve EVET diyelim

 9. Resul dedi ki:

  Evet,evet,evet

 10. ATA YURTSEVEN dedi ki:

  YALANDAN KİM ÖLMÜŞKİ,GÖZÜMÜZÜN İÇİNE BAKA BAKA HALEN DAHA KENDİNİZİ KANDIRMAYA DEVAM EDİYORSUNUZ.bU KADAR KÜÇÜLMEYE DEĞERMİ DÜNYALIKLAR İÇİN,SİZ KÜÇÜLÜN AMA ALLAH BÜYÜKTÜR.HER ZAMAN HAKLI VE DOĞRUNUN YANINDADIR..

 11. Mustafa dedi ki:

  Yes yes yes

 12. Hürrem dedi ki:

  Ya evet ya hayır ama %99,9 HAYIIIR!!!!

 13. alatın dedi ki:

  evet

 14. Özi dedi ki:

  Hayır tabiki tartışılmaz

  1. Fato dedi ki:

   Tartışan yokKİ senle kesinlikle evet