Adil Gür’ün Referandum Anketinde MHP Faktörü

Adil Gür’ün Referandum Anketinde MHP Faktörü

AKAM’ın yayınladığı son ankette Hayır oylarının yüksek çıkmasının ardından, bu sefer de A&G Araştırma Şirketi sahibi Adil Gür bir anket yayınladı. Ankette MHP faktörü ve “Evet” oylarının yüzde 54 çıkması dikkat çekti.

Anayasa değişikliği ve başkanlık sistemi referandumu yaklaşırken anketler de arkaya arkaya geliyor. 1 Kasım genel seçimlerini bilen isim olan Adil Gür de son referandum anketini açıkladı.

Adil Gür'ün Referandum Anketinde MHP Faktörü

Adil Gür’ün anket sonuçlarına göre referandumda ‘evet’ oyları yüzde 54’ü bulacak. İşte Adil Gür’ün referandum tahmini:

KATILIM YÜKSEK OLACAK

Referanduma katılımın düşük olacağı yönünde görüşler var. Yaptığımız araştırmada aksine seçmenin yüzde 81-82’lik bölümü sandığa mutlaka gideceğini söylüyor.

MHP SEÇMENİNİN 3’TE 1’İ KARARSIZ

MHP seçmeninin dörtte üçünün “hayır” oyu vereceği yönünde yapılan spekülasyonlar da gerçeği yansıtmıyor. Bizim araştırmamızda MHP seçmeninin üçte biri kesin olarak “evet” diyeceğini, üçte biri de “hayır” oyu vereceğini söylüyor. MHP seçmeninin diğer üçte biri ise henüz “kararsız” durumda.

“EVET” %54 BANDINDA

Anayasa değişikliği için sandığa gidecek olan seçmene, oyunu hangi kritere göre kullanacağı sorusunu da yönelttik. “Evet” oyu vereceklerin önemli bir bölümü, bunun sebebini “Erdoğan’a duyduğumuz güven” olarak, “Hayır” oyu verecekler ise “Erdoğan karşıtlığı” ile açıklıyor. “Evet” oyları % 54 bandında görünüyor.

AKAM’IN ‘HAYIR’ ANKETİ

Adil Gür’ün referandum anket sonuçları ‘evet’ cephesinde yer alan Akşam gazetesinde yayınlanırken ‘hayır’ cephesinde yer alan Aydınlık’ta da AKAM anketi vardı. Bu ankete göre de Hayır oyları yüzde 57.6 ile önde görünüyor. AKAM’ın anketine göre evet oyları yüzde 42 civarında bulunuyor.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 144 YORUM
 1. nurgul dedi ki:

  Herkes safindakilere baksın hdp pkk feto hayır diyor kendinizi kandırmayın onlar memleketin hayrına mi hayır diyor biz evet diyoruz

 2. Sakarya -Firat dedi ki:

  Ulkede muhalefet sart, milli egemenlik cignenemez. Ulke tek elden yonetilemez.. Amerkada baskanlik sistemi var ama idealleri ayni..yapilacak seyler belli. Sistrm oturmus ama gelde bizim ulkeye sistemi oturtun..sittin sene oturmaz diyimmm.Ulkenin durumuna gore oy verin.. Hayir veya Evet vicdaniniza kalmis…

 3. Samsun davud dedi ki:

  Ak partl evet. 45 x0.9 =. 40.5
  Mhp. Evet. 17x 0.4 = 6.8
  Chp evet. 25 x 0.05=. 1.25
  Hdp evet. 10 x 0.05 = 0.5
  Diger evet. 3 x 0.3 = 0.9 bbp saadet)
  Toplam. 100. =. 49.95

  Evetde hayirda bicak sirtii .akpli hayircilar ve mhp li evetciler belirleyecek
  Kili kilina hayir cikar. Su chpliler ve hdpliler dilini tutsun yeter
  Akp ilk yenilgisini alacak allahin izniyle

 4. VATAN İCİN dedi ki:

  EY TURKİYE CUMHURİYETİ TURK MİLLETİ VATANSEVERLERİ KENDİNİZE GELİN. BEN AKPLIYİM BEN MHPLİYİM BEN CHPLİYİM VE TÜRKİYE’NİN​ TUM PARTİLERDEN BİRİYİM, DOGRUM NEYSE O PARTİYE OY VERİRİM. MESEBİM NEYSE ONU EVİMDE VE MESEBİME UYGUN YERDE İBADET EDERİM BEN TÜRK VATANSEVER BİRİYİM BUNU ONCELİKLE BELİRTEYİM. DİKKAT DİKAT DİKKAT BU ÇOK ÖNEMLİ: PKK, FETO ve İBDA-C EVET ÇIKARSA BİZ TURKİYEYİ BOLEMEYİZ BİTERİZ DİYOR ve HAYİR KAMPANYASI BASLATİYORLAR. Bizde Türkiye vatandaşı olarak hayır diyeceğiz vay be O zaman TÜRKİYE’NİN sonu geldi, SİZ DEVAM EDİN O PARTİLİYİM BU PARTİLİYİM DİYE BUNUN VEBALİ HEPİMİZİN ÜZERİNDE, Hayır denecekse asker polis dağda neden savaşıyor ölüyor, savaşmasin dağdan insin, polis sokaktan çıksın, hayır diyelim VATANİ PKK FETO İBDA-C ye bırakalım. Bu nasıl bir menemen iş yav, partiler ve partililer kafayı yemiş VATANPERVERLİK YERİNE BİLEREK VE BİLMEYEREK VATAN HAİNLİGİ YAPİYOR. PKK FETO İBDA-C HAYİR DİYECEK BENDE HAYIR DİYECEGİM, HAAAA​, ÖLÜRÜM DE HAYİR DEMEM, PKK VE FETO GEBERSİN. ANAYASA DEDİĞİN NE TEKRAR YAZILIR. TEKRAR TEKRAR TEKRAR YAZILIR BU MİLLET KAFAYI YEDİ. YOZLASTİ. DOĞRUYU YANLİSİ AYIRAMAZ OLDU. BU AKP, CHP, MHP….VB İŞİ DEGİL. BU VATAN İCİN MİLLETİN İŞİ, VATANSEVER İŞİ MİLLET UYANSİN. BU GİDİŞATA DUR DEMEK İÇİN EVET DEMELİYİZ. BASKA YOLU YOK GARDAŞLARIM. KENDİNİZE YAKIN BEYAZ TURK GÖRÜNÜMLÜ VATAN HAİNLERİNE DİKKAT EDİN ONLAR HER YERDE HER MAKAMDA GÖRMEK İSTEYEN GÖRÜYOR ONLARİ. LÜTFEN ARTİK GORUN ONLARİ YALVARİYOM GORUN ONLARİ. YAZAN ENGELLİ ESKİ ASKER BİR KARDESİNİZİM.

 5. Turkiye dedi ki:

  1979da iran da evet demisti

 6. anketör dedi ki:

  mhp ve akp evet der hdp chp hayır 55 ile geçer

 7. Binali yasli dedi ki:

  Allahuekber diyerek cocuklarimiza ozgur bir ulke birakmak icin hayir.

 8. Ahmed baba dedi ki:

  Yırtınsanız da geberseniz de seçim sonu evet olacak inşaallah sonucu gürdükten sonra kudurmanızdan endişeleniyorum

  1. Ülkücü Cephe dedi ki:

   Siz Akp troller (Akp li kardeşlerim ayrı) hep müslümanım dersiniz Ama ağzınız hep ķötü hep insanlara tepeden bakarsınız insanları hakir görürsünüz ve hep nefret dolusunuz (Kindar Nesil) zorba mafya tipleri gibi olmazsa vermesseniz şöyle olur böyle olur diyerek bu millete şantaj tehdit yaparsınız ve biz Mhp lileride kendiniz sanar milletede öyle göstermeye çalışırsınız Bizce siz Chp den kat ve kat bu ülkeyi bölensiniz Oslo habur imralı Dolmabahçe ve en son Eyalet sistemini getirmek istemeniz bizim için yeterlidir BİZ SİZ DEĞİLİZ BUNU KAFANIZA YAZIN Akp Trolleri.Yüce Rabbe hizmet edeceğinize hep kişilere ve paraya hizmet ediyorsunuz genetiğiniz bozulmuş GDO lu gibisiniz. Hem kendinizi hem insanları zehirliyorsunuz.Daha kötüsü bunu islam diyerek yapmanız .Yüce Rabbim sizin gibileri islah etsin.

   1. Hastalik dedi ki:

    CHPLİ fanatik pisikologa get kafayı akp ile yemişin.

 9. osman yerdelen dedi ki:

  ey bahçeli: nerede kaldı kırmızı çizginiz nerede kaldı vazgeçilmezleriniz.nerede kaldı milli hisleriniz.anlaşılıyor ki hepsi dumura uğramış.parti koltuğunuzda oturabilmenin bedelini ihanetle ödüyorsun.tarih seni ibretle ve ihanetle yadedecek.

 10. AILECEK ULKUCUYUZ dedi ki:

  Hayır diyoruz bizim aileden yaklaşık 35 Hayır garanti

  1. Musa dedi ki:

   Ozaman sen ya fotocu ya pkklisin. Ülkücü saygıdan böyle yazmaz. ULKUCULERİ CHP İLE KARİSTİRAN SİGİRLAR VAR. SELAM OLSUN EVET.

   1. center77 dedi ki:

    ozaman sen diyorsunki hayır diyen enaz %45 filan çıkacak bunlarda feto ve pkklı ozaman ülkenin işi zor desene:)

  2. VATANDAS dedi ki:

   AKPLİYİM, MHPLİYİM ülkücüYUM DİNDARİm diyerek HAYİR DİYENLER KESİNLİKLE FETO VEYA PKKLİ VEYA İBDA-C Lİ BUNLARA TAMAH ETMİYOZ ETMEYİN. Biz EVETCİYİZ. VE EVET DİYEREK ONLARA GOMUYOZ.

   1. YAZIK dedi ki:

    İŞTE SENİN GİBİ SAYGISIZ İNSANLARDAN DOLAYI BU ÜLKEDE REFAHLI OYLAMA YAPILAMAZ. SALDIRGAN TAVIRLARINDAN VAZGEÇİP İNSANLARIN FİKİRLERİNE SAYGI DUYMAYI ÖĞRENMELİSİN. EVET YA DA HAYIR VEREBİLİRSİN. ANCAK İNSANLARI ÖTEKİLEŞTİRMEN ÇOK YANLIŞ. ANCAK SEN BUNU FARKEDEMEYECEK KADAR KİN KUSMUŞSUN. AYIPTIR. SAYGI DUY.

    1. TURKİYE CUMHURİYETİ dedi ki:

     Benim asla CHP ye kötü demiyorum. PKK feto ve İBDA-C EVET CİKARSA biz biteriz diyerek hayır kampanyası baslatmislar. AKP ve MHP evet diyecek öyle veya boyle. CHP bunu duyupta halen devam ediyormu ben ve benim gibiler bunla alakaliyiz. ANAYASA tekrar geçer tekrar yazılır. Bu PKK feto İBDA-C NİN HAYİRina bahene uydurulmazda ortakmi olcak, yoksa EVETMİ ben bunu merak ediyorum. Sen düşünmüyormusun bu soruyu. Vatan hainligi veya vatansever at izi itizi olmadimi. Eskileri bırak şuan bu yeni olan olayda
     CHP napcak vatan için. Merakla bekliyorum. Temennimiz teröristlere gömer. Yoksa CHP aziyla değil kuş deve kuşunu yakalasin Bu millet yutturur o deve kuşunu bilesin.

 11. ERGENEKON dedi ki:

  Aynen yukardaki Arkadaşa katiliyorum . MHP li Vatansever Asenalar ve Bozkurtlar bu Vatani siz alip 7 8 parcaya bölmenize razi gelmez . Başkanlik sistemi Rahmetli Başbuğumun sözleri ile .. Ulus Devleti bölüp etnik kökenli Federal bölgelere ayirmayi beraberinde getiriyor . Sizin anliyacağiniz şekilde Gercekten hayatini Mhp ye adamiş Turan sevdalisi hicbir Ülkücü sIze evet demez . BU Anketsevdanizi anliyorum ama bizi cözebilmeniz icin bizden olmaniz lazim . Öyle üc beş profesörün cözeceği bir Toplum değildir Ülkücüler . Birşeye daha değineyim buda kafanizda soru işareti biraksin . Ta syn Devlet Bahceli sizden intikam aliyorsa referandumdan sonra nereye kacacaksiniz . Syn Devlet Bahceli evet oyumu kullanacak saniyorsunuz . Hadi siz hesaba devam edin şunuda ekleyin . Yurtici ve Yurtdişi Ankete MHP den firesiz HAYIR . ☺

  1. CcCMHPCcC dedi ki:

   CHPLİ kardeşim. Bir sol parti hayır diyecek MHP hayır diyecek dünya yıkılır gülmekten. Biz evetciyiz

   1. Ülkücü Cenap dedi ki:

    Ya heryerde yazıyorsun Akp li kardeş bukadar israrlı hiçbir Mhp li Evet demez ya satılmışlar yada Akp trollerini yani siz evet ister Tüm Vatanseverler parti ayırmaksızın Mhp liler özellikle HAYIŔ diyecek Eyalet sistemi geliyor Ülkem bölünecek sende kendine Vatanseverim Osmanlıyım diyorsun geç bunları siz reisinizi bu vatandan fazla önemsersiniz sen ne ayaksın Vatansevermisin yoksa Emperyalist uşağımı…

    1. MHP Lİ dedi ki:

     Ne güldürdun ha ??? akp ha MHP aynı. CHPLİ kardeş ben SAPİNA kadar MHPLİYİM.EVET DİYOZ CHPLİ KARDEEEERSSSSSS.

    2. Zaaaa dedi ki:

     ANLİYAN ANLADİ. SEN CANİNİ FAZLA SİKİYON CARESİ NİSANİ BEKLE EVETİ GOR SİKİNTİN GECER. CHPLİ KARDESİM.

    3. Ülkücü Cenap dedi ki:

     MHP Lİ Sen birkere Akp lısın hiçbir Mhp li yemez bunu Biz Mhp lilerde küstahlık ve şımarıklık olmaz bu 1 Bızim sizle uzaktan yakından alakamız yok sağ olmak dışında bu 2 Referandumdan sonra seni tekrar bu sayfada görmek isterim yüzün varsa tabi ozamanda ben güleceğim kardeş buda 3

    4. Ebru dedi ki:

     Ne farkeder ha akp ha MHP evet diyor ya sen CHPLİ kardes???

 12. Son Nokta dedi ki:

  Arkadaş ne oluyoruz ya Rte açıklama yapmış ” Millet Eyalet sisteminden korkmamalı ” demiş.bu eyalet sistemine geçileceğini gösteriyor. evet zaten demeyecektik şimdi asla demeyeceğiz Tüm halkımız hangi partiden olursa olsun hayır demeye çağırıyoruz.Evet çıkarsa bu ülkenin bölünmesine gider Erdoğan hdp seçmenine oynuyor evet demeleri içi hdp yi Chp ile ilişkilendirenler şu an bizzat kötü bir yola girdiler benim anladığım Kürt seçmene göz kırpılıyor.Akp li kardeşler iyi düşünün sizlerde Biz Mhp liler Bunları duyduktan sonra bizden oy çıkmaz evet diyecekler düşüneceklerdir tekrar.Bizler bu vebale ortak olmayacağız Hayır diyoruz.

  1. Ahmet dedi ki:

   Anayasanin ilk 4 maddesin bir daha oku. Uniter devletin ne oldugunu biliyormusun?

   1. Son Nokta dedi ki:

    Biliyorum size yani tek kişiye bu vatanı vermiyeceğiz Güçlü devlet içinmiş yemezler merak etme biz hem bütün kalacağız her şeyide tek kişide bırakmayacağız. Sizce biz ona güvenirmiyiz herkes kandırıp duruyormuş madem onu ! ben anladım seni; bize göre ise bu ülke bölünmesine gidecektir herkes bilmiyor bir sizmi biliyormusunuz? Sizin asıl amacınızı biliyoruz.Tek derdiniz var reisiniz başkan olsun o gelirse Cumhuriyetide Atatürküde yıkar konuşanıda asarsınız kesersiniz zaten onuda yapıyorsunuz ama şimdi dahada resmileşecek sence Vatansever ve endişe içinde olanlar Aptalmı böylemi düşünüyorsun siz düşünürken biz düşünmüyormuyuz sanıyorsun Bu insanları Aptal olarak görmekten vazgeçin ve Ahmet uyan hayal bu beklemeyin Atatürk düşmanı olduğunuzu anlayınca Akp seçmeni bile karşı çıkacak zamanı gelince onlar size Rejimi değiştirin diyemi oy verdi .Siz Allah göstermesin iç savaş çıkmasınımı istiyorsunuz.Size Cennetmi müjdelendi vali kaymakamlıkmi önerilecek bu ülke hepimizin Gerçekten iyi niyetliysen bence bu dediklerimi bir düşün.

  2. Zaa dedi ki:

   Sazı Kilictaroglu çalar sen söylersin ve yazarsin son nokta. Bu yazılarınızı SEVİNİYORum her söylediğin yalan dolan. ANAYASAYİ okuyan bu adamın yazdığınızda okusun ki.EVETLER ARTSİN.

   1. Sakarya -Firat dedi ki:

    Mesele parti meselesi degil anlamadin mi chp baskanlik sistemi isteseydi siz ne oy verirdiniz cok merak ediyorum :)

    1. omer faruk dedi ki:

     CHP başkanlık sistemi isteyemez çünkü bu ülkede chp anca koalisyon hükümeti olur yoksa tek başına seçilmeyi zaten kendisi bile hayal edemez yani anlayacağın bu ülkede chp hiç bi zaman kendi icinden başkan çıkaramaz zaten onlarda sisteme değil buna karsilar

    2. FAKİR dedi ki:

     Ben akpli olarak evet derdim.:)))))

  3. center77 dedi ki:

   bütün pkklılar evet diyor çünki işlerine geliyor hdp nin hayır diyecez açıklası aldatmaca inanmayanlar referandumdan sonra hangi doğu ve güney doğu illerinde evet çıkmış baksınlar

   1. GERCEKLER ACİ dedi ki:

    Çal selonun sazıni kendin çal kendin oyna millet sadece seyirci ve EVETCİ.

   2. firat dedi ki:

    Doğu ve güneydoğu pkk lı mi kardeş ya ak partiliydi ya hdpliydi hdp kendini bitirdi evet çıkması çok normal

 13. emekli.osman dedi ki:

  evet düzeyinde yorum yapınca neden yayınlamıyorsunuz,

 14. emekli.osman dedi ki:

  ak parti seçmeni hiç bir zaman ihanet etmez.kendinizi her seçimde olduğu gibi kaandırrr maaayın.yüzde.60la evet çıkcak .

  1. mehdi dedi ki:

   emekli osman sen zaten hainsin siz allah katında bunun hesabın yetimin hesabını her şeyin hesabını vereceksin sen cia ajanısın Yahudi işbirlikçisi yarın öbürgün mutlaka allahın adaleti hüküm verecek soydunuz soğana cevirdiniz ondan şefaat mı bekliyorsunuz size ne bu dünyada ne hairette şefaatçi kimse olmuyacak tek dostunuz şeytan olacak milleti kandırmayın biz at gözlüğü takmadık bu galata saray fener bahçe maçı değil sen şarapmı içtin neyin kafasını taşıyorsun cumhuriyet sana agırmı geldi sizin nasıl hizbul şeytan olduğunuzu biz biliyoruz allahın adaleti her geç tecelli eder sizin gibi köpeklerde başka bir sahip buldumu avlamaya devam eder at gözlüğü takma her şerde bir hayır vardır sen hayırlı olanı seç allah senin geçmiş günahın varsa kefareti olur şeytanı veli dost edinme şeytanın hangi dediği doğru ki bu doğru olsun o gün geldiğinde hak batıl ayrılacak günahlar ortaya dökülecek o ölenler biz bunun içinmi öldük diyecek ahlar vahlar pişmanlık fayda etmiyecek şeytanda hala cennete gireceğini zan ediyorsa emekli osman sen belki girirsin kim Allahtan başka dost edinirse o insan şirk ehlidir seni ne papaz ne haham ne hoca ne o tapındığın parti nede o lider sen ister inan ister kafanı kuma göm o kaçar sen nereye kaçacaksın sen zan ediyormusun sana bir koltuk vereceğini özel uçağında çıkar at gözlüğünü dünyaya öyle bak kraldan çok kralcısınız sizler tapınakçısınız siz birbirinizi kandırın devam edin kumar oynamaya şans hırsızlık oy çalma kaos yaratma rüzgar tersine döner keser döner sap döner sen cumhuriyetine sahip çık

   1. CcCMHPCcC dedi ki:

    Fazla sallama CHP yikilacak CHPLİ kardes? Osmanlı torunu hayır dermi biz evet deriz. MHP olarak

    1. Mhplii dedi ki:

     Bir Osmanlı torunu ve mhp li olarak Hayır

    2. Musa dedi ki:

     Sen foto ve PKK görünüşün sen anladin

    3. mo-tun dedi ki:

     Oğuz kağanın torunları ülkücü hareket asla döneklik etmez biz 6 ay önce Hayır dediysek gene hayır diyeceğiz

    4. center77 dedi ki:

     Arkadaşlar bu Chp akp mhp yarışı değil.Bumu anlamanız gerekiyor.Ben akp ye oy vermiş biriyim.Ülkenin bütün tapusunun bir kişiye verilmesi çok tehkikeli.Bugün RTE a güvenebiliriz fakat yarın başka birileri başkan olacak ve bu sistemdeki yetkilerini nasıl kullanacağını bilemeyiz.

    5. Zum dedi ki:

     komşum oğlu fetodenden içeri alındı. Komşum tüm torunu ve gelinini yanına aldı ve oğlunu evlatlıktan sildi. Her gün RTE ye dua ediyor fetoye kufrediyor. bizede durmadan evet DEYİN diyor. Biz zaten. EVETCİYİZ düşünün artık.

   2. Vatan bekcisi dedi ki:

    CHP seni fazla etkilemis CHPLİ kardes. Ruyandami gördün hayıri her seçimde aynı laflarınizi Duyuyoz arsizlik zor değilmi. A eve yine sinek girmiş neyse ezmeyim nisana kadar ölür yada eveti gorunce catlar ölür.

    1. Vatan Bekçisi dedi ki:

     Sen benim nikimi yazıp beni olumsuz mu göstermek istiyorsun muhtemelende öyle kimse bu adama aldanmasın beni karalamak için bu niki kullanıyor arkadaşlar her zazımi okuyabilirsiniz Ben Atatürkçü Cumhuruiyetçi ve Hayır verecek biriyim tekrarĺıyorum bu kişi muhtemelen kasıtlı olarak bu niki kullandı bu hoş değil kendine güvenmiyormusun kişiliksizmisin sen arkadaş? bu yaptığın hoş değil edebe ahlaka aykırı Ama iyi yoldayız bu anlaşılıyor Akp Hayır çıkacağından dolayı panikte bunuda yapıyorlar bunlar siz ne yaparsanız yapın sandıktan % 100 hayır çıkacak.

    2. Vatan bekcisi dedi ki:

     Yazına baktığımda yaşın küçük galiba, bak kardes Türkiye vatandaşıyız ( kurt, Türk, laz, çerkez, MHPLİ AKPLI CHPLİ …Vb) sen ayrımcılık ediyoRSUN her yazında ??? BİZ MHPLİ OLARAKTA EVETCİYİZ.

    3. Vatan Bekçisi dedi ki:

     Yaşımı geç senin gibi insanlar oy verirse evette çıkarsa ülke eyaletlere bölünecek bence bunun sobrasınıda sen düşün istersen Mhp liyim dedinya ben sanmıyorum Kıme oy verirsen ver Ama bu parti oyu değil ülkenin iyiliği ve geleceği için evet geçerse biryerde vali kaymakammı olacaksın?sizleri uyarmak için yazıyorum Meraklısı değilim parada almıyorum vicdani Vatanım için senin benim bacılarımız anamız babamız kardeşlerimiz için sorumluluğum gereği Ayrımcılık meselesine gelirsek o Akp trollerinin veya üst düzeylerinin işi Türk Kürt gürcü Alevi Sünni vs vs Milliyetçiliği ayaklar altına almak Sizemi düştü 3000 yıllık Türk tarihini ayaklar almak? Haddinizemi düştü sizin? Osmanlı diyorsunuz Osmanlının kurucuları kim biliyomusun birde Mhp liyim diyorsun bence değilsin Eyalet sistemine karşı olmayan Mhp li olamaz Biz Atatürkçü Vatansever Türklüğümüze düşk ün dinimize düşkün Empertalist uşağı olmayan insanlarız Onurlu Mhp Chp ve Akp ve diğer partiler olarak ve HAYIŔ diyeceğiz sende enazından bu referandumda hayır de unutma bu Akp Chp sağ sol seçimi değil geleceğimizin seçimi işte ben böyle bir adamım kardeş sende şimdi kendini tarif et nasıl adamsın sordunya bana hani.

    4. Vatan bekcisi dedi ki:

     Ne adamsın sen??????????????

    5. KARA MELEK dedi ki:

     BİRDAHA yazmiyacam sana bırakıyorum sende bu vatan evladisin. Biz düşünceler farklı olsada büyük büyüklüğünü küçük kucuklugunu bilmeli ben büyüğünüm sana veriyorum vatan bekçisi. CHPLİ kardeş.???

   3. omer faruk dedi ki:

    Sen ne kullanıyon kardeş neyin kafasindasin oooo ben sana ne diyim bu nasıl bir nefrettir ya kaybedeceksiniz de sen aklını kaybetmissin seçim kaybetsen ne yazar başkanlığa EVET

 15. Can Türkiyem dedi ki:

  Sen öyle sayıkla dur Adil gür adın Adil olmuş fakat şu dalkavukluktan kurtulamamışsın.Sen böyle değildin eskiden ne oldu para Vatan dan tatĺımı geldi? Sana bu kez kocaman bir hayır Bahçeli karşıtı bu Mhp liden Sen dur Mhp % 90 küsür Hayır oyuyla Akp seçmeni ise ise % 15 ila 18 ile size kırmızı kartı gösterecek ve Adil gür benim bu yorumumuda biryerlere kaydet belki daha sonra okursun sonraki seçimlerde belki sonucu belki tutturursun bunu okuyarak Hıçbir Mhp li özelliklede biraz da anlatımla ülkenin sonunu iyi görmeyerek HAYIR diyecek neredenmi biliyorum? Her Mhp linin Bahçeliden uzaklaştığını resmen kaçtığını bizzat biliyorum çünku.Bu Kardeşlerim sizce evet oyu verirmi ha? Tüm MHP liler referandumda sandığa gidip HAYIR oyunu basacak hemde yüksek oy yüzdesi ile yazın bir yere bunu.Selametle kalın.