Adil Gür’ün Son Genel Seçim Anketi

Adil Gür’ün Son Genel Seçim Anketi

A&G Araştırma Şirketi Başkanı Adil Gür 2015’in ilk analizini Akşam’a yaptı: “AK Parti seçmeni nezdinde lider hâlâ Recep Tayyip Erdoğan, ‘Oyunuzu kime vereceksiniz’ diye sorduğumuzda, insanların birçoğu hâlâ Recep Tayyip Erdoğan” diyor.

Adil Gür'ün Son Genel Seçim Anketi

Ortaya çıkan sonuçlara göre; AK Parti yüzde 50, CHP yüzde 26, MHP yüzde 15, HDP yüzde 9 bandında görünüyor. Diğer partilerin toplam oy oranı da yüzde 3-4 civarında çıkıyor.

A&G Araştırma Başkanı Adil Gür, genel seçimlere 5 ay kala siyasetin fotoğrafını çekti. Yaptıkları son araştırmalar ışığında 2015 seçimlerinin analizini yapan Gür:

“2011 genel seçim sonuçlarıyla bugünü kıyasladığımızda ciddi bir değişiklik göze çarpmıyor. AK Parti ile muhalefet arasındaki makas oldukça açık” dedi.

Başbakanlık görevini dört ay önce üstlenen Ahmet Davutoğlu’nun bu koltuğu doldurduğunu ve oylarda düşüş görünmediğini vurgulayan Gür, “Buna karşın AK Parti seçmeni nezdinde hareketin lideri hâlâ Recep Tayyip Erdoğan” değerlendirmesini yaptı.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 95 YORUM
 1. kemal kaygısız dedi ki:

  surda yazan yorumları okudumda suan guluyorum ne oldu na yaptı sızın chp nız mhp nız hdp nız hdp pkk sılah bıraktıracak guc hdp dır dedı secım oncesı secım sonrası bızım dememızle bırakmazlar ak partı bız bıraktıracaz dedı baktı laftan anlamıyo tepkısını ortaya koydu hdp nın de sozlerı dınlenılmedıgı zaman bı tepkı koyması gerekırdı netıcede kurt halkının meclıse gonderdıgı temsılcılerdı. chp ıktıdar ıcın basbakanlık ıcın meydanlarda 4 yıllgına bı sans istedı secım oldugu gun chp ye oy verenlerın baskanlık hakkını mhp ye takdım ettı bı gun sabret ya bıgunn :-) mhp ye gelınce en son kı koalısyonda yanlıs hesap yapıp sol bı partıyle bırlesmıstı sımdı ıse tabanının %80 ıstemesıne ragmen koalısyona gırmeme kararı aldı yıne yanlıs hesap aynştayn gıttıgı bı soylesıde tanınmadıgı ıcın yerıne soforunu gecırır ve onla butun toplantılara katılan soforun gelebıleek butun sorulara cevap verebılecegınden emındır sımdıye kadar hıc sorulmamıs bı soru soruldugun da ıse soforu gulumseyerek bunu sorunun cevabını benım soforum bıle bılır dıyerek topu soforun yerıne gecen aynştayn atar ve bu olay sonunda aynştayn nın sozu dusundurucudur ben zekı ınsanlarla calısırım daha uzatmayayım artık demem okı benım oyum zekı akıllı ınsanlaradır

 2. yolgosteren dedi ki:

  nerede %50?

 3. misafir dedi ki:

  ANKETLERİ PARTİ YAPAR BENİM OYUM HDP YEEEEE

 4. misafir dedi ki:

  Sonuna kadar ak parti

 5. Yörük KURT dedi ki:

  Allah’ım (c.c) Sen bu mübarek kandil günü ; Müslüman Türk Milletini ve müslüman bütün milletimizi , ayrılıklarlardan , fitneden koru ! Müslülanlara en yakışan hükümeti kur. Ya Rabbi Pazar günü;Milletimizi ,değerlerimizi koruyup kollayanı , inkişaf etmemizi , tekâmüle ermemizi sağlayanı görüyorsun Ya Rab ! Yüz yıldır çözülemeyen sonrunları çözen ve çözmeye çalışanları görüyorsun, onlara-bize yardım et .iimanlı yaşayıp , iimanlı ruhumuzu teslimetmemizi sağla, ailellerimizi koru Ya RAB ! Sen en iyi bilen ve işitensin .(Amin)

  1. mavera dedi ki:

   amin…İnşaallah tek başına Ak Parti

 6. Ülkü dedi ki:

  Devletin ve milletin bekası için gerekli olan güç milliyetçi harekette vardır. Sağ sol demeden MHPye evet deyin kardeşlerim.

  1. ıslam dedi ki:

   doğru apoyu asmadan once

   1. musti dedi ki:

    kafan bu kadarmı çalıiıyor

  2. Vatansever dedi ki:

   Kafanizi kuma gommeyin turkiyeden haberinizyokk

 7. isimsiz dedi ki:

  Oyuminsaligin kalesiolan hdp ye

 8. halit dedi ki:

  Ak parti başka yok

 9. Tarafsız dedi ki:

  Adam Ak_Parti diye grafikte bile ayırmış, AKP yazmak yerine! Bilmem anlatabildim mi?

 10. ALİ dedi ki:

  HADİ LAN YANDAŞ TOPLAAM 104 OLUYOR

 11. İsimsiz dedi ki:

  Oylar mhp ye, yalana, talana, hırsızlara geçit vermeyceğiz.

  1. koray dedi ki:

   Hay. Matamatiğine 100 oluyo

 12. Anonim dedi ki:

  Akp tek adam gibi adam

 13. anıl dedi ki:

  siz kendinize goremi anket yapıyorsunuz hep ak partiyi onde gosteriyorsunuz ama esas sonuc yüzde 35 ile cehepedir lütven milleti galyana getirmeyin seçim yakın