AK Parti Son Anketlerin Ardından Atağa Geçti

14.05.2015
1.813
A+
A-


7 Haziran genel seçimlerine haftalar kala siyasi partiler çalışmalarına iki kat daha hız verdi.

Nisan Ayı anketlerinin düşük gelmesi üzerine AKP’de, “çalışma alarmı” verildiği öğrenildi. Özellikle üç dönem kuralına takılan bakan ve yöneticiler her gün bir ilin teşkilat çalışmalarına katılacak. Gidilmeyen ilçe kalmayacak.

ANKA’nın edindiği bilgilere göre; AKP’nin düzenli olarak kamuoyu araştırması yaptırdığı üç ayrı şirketin de Nisan Ayı’nın kamuoyu araştırmaları benzer oranlarda ve düşük geldi. Bunun üzerine AKP’de özellikle üç döneme katılan yönetici ve bakan dahil her gün bir ile gidileceği ve gidilmeyen ilçe kalmayacağı belirtildi.

AK Parti Son Anketlerin Ardından Atağa Geçti

AKP’de adeta “çalışma alarmı” verildi.

SÖYLEMLERİ DEĞİŞTİRİP YUMUŞATIN

Buna göre; söylemler değişecek ve yumuşayacak. Vaadler daha net anlatılacak. Başta Başbakan Ahmet Davutoğlu olmak üzere meydan mitinglerinde ve salon toplantılarında siyasi rakiplere karşı üsluplar yumuşatılacak. Hakaret içermeyecek söylemler kullanılacak. Ancak eleştiriler devam edecek. Vaadlerin kamuoyu üzerinde çok net anlaşılmadığı öz eleştirisinin yapıldığı AKP’de, bundan sonra ki mitinglerde ve toplantılarda mesajlar daha net verilecek.

Stratejik konular örneğin Çözüm Süreci, Güneydoğu politikaları olarak anlatılacak. Çözüm Süreci çok fazla vurgulanmayacak. Parti politika ve vaadleri Devlet politikası gibi anlatılmayacak. Üç döneme takılan liste dışı kalan vekillerin de seçim bölgelerinde görünmeleri önemle istendi. Bu isimlerle parti arasında bir küskünlük ve kırgınlık görüntüsü verilmesi bu şekilde engellenmiş olacak. (Sözcü)

SON YAPILAN 2 SEÇİM ANKETİ:

ABD’li Araştırma Şirketi’nin Anket Sonuçları

CHP’nin Yaptırdığı Genel Seçim Anketi

YORUMLAR - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.