AK Parti-SP İttifakı Mı? Bomba Analiz!

04.09.2015
2.213
A+
A-

AK Parti’de yapılan analizde “Saadet ile ittifak olsaydı, 7 Haziran’da 7 milletvekili daha kazanırdık” tespitine yer verildi.Milletvekili getirecek seçim bölgeleri de Bayburt, Van, İstanbul 1. Bölge, Gümüşhane, Kocaeli, Samsun, Kayseri olarak belirlendi.

16 EYLÜL’DE NETLEŞECEK

Habertürk’ten Volkan Yanardağ’ın haberine göre, iki parti arasındaki ittifakın 16 Eylül’e kadar netleşmesi beklenirken, SP’nin grup kuracak çoğunluk olan 20 milletvekilliğinde direndiği, AK Parti’nin de söz konusu raporlara göre 6 veya 7 vekilin aday gösterileceği bir birlikteliğe sıcak baktığı vurgulanıyor.

AK Parti-SP İttifakı Mı? Bomba Analiz!

İki parti arasında 7 Haziran öncesinde de alt düzeyde görüşme olduğu ancak SP’nin 20 milletvekilini listeye koyma ısrarının görüşmeleri tıkadığı öğrenildi.

AK PARTİ, FATİH ERBAKAN İLE GÖRÜŞÜYOR

AK Parti’nin, Milli Görüş hareketinin lideri Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan ile de görüştüğü belirtiliyor. Başbakan Davutoğlu, ittifakla ilgili bir soru üzerine, “Partilerin birleşmesi suretiyle, daha az siyasi partinin olduğu, daha içerikli siyasetin geliştirildiği bir ortam daha doğru. Bir gün eğer Türkiye 3 ana akımın öncülüğünde siyaset yaparsa istikrar sağlanır. Her parti ile işbirliği, görüşme zemini olduğu kanaatindeyim” demişti.

YORUMLAR - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.