AK Parti’nin masasındaki son anket!

18.10.2015
2.183
A+
A-


1 Kasım erken seçimlerine ilişkin en son seçim anketi sonucunu Başbakan Ahmet Davutoğlu, eski yardımcısı Bülent Arınç’a gösterdi.

Manisa’da yerel bir televizyona konuşan Bülent Arınç, erken seçim anket sonucuna ilişkin, “Sayın Başbakanımız, bana son anketi gösterdi. 2 gün öncesi itibarıyla 276 milletvekili sayısını yakalamış durumdayız ama 276 bize yetmez. Allah’ın izniyle grafik eğrisi yukarıya doğru. Son 10 günde bu daha da yukarı çıkacak” diye konuştu.

AK Parti'nin masasındaki son anket!

Arınç, HDP’nin 7 Haziran seçimlerinde barajı geçmesindeki asıl nedenin Diyarbakır mitinginde meydana gelen patlama olduğunu savundu.

BAŞBAKAN’LA AYNI UÇAKTAYDIM

Bursa’daki mitinge Başbakan Ahmet Davutoğlu ile aynı uçakla gittiğini belirten Arınç, şunları kaydetti:

“Sayın Başbakanımız, bana son anketi gösterdi. 2 gün öncesi itibarıyla 276 milletvekili sayısını yakalamış durumdayız ama 276 bize yetmez. Allah’ın izniyle grafik eğrisi yukarıya doğru. Son 10 günde bu daha da yukarı çıkacak. Mitingde bir konuşma yaptım.

EN SON ANKET SONUÇLARI CHP – MHP – HDP OY ORANLARI

Dedim ki: Kapının eşiğindeyiz. Haydi bakın, bir adım kaldı. Kapı açılmış ve eşikteyiz. Enteresan sonuçlar var. CHP yükselmemiş, HDP biraz kendini koruyor ve MHP de düşüşte. Bu partilerde de bir değişme olabilir ama bizim yükseleceğimiz kesin.”

MHP’nin her şeye “Hayır” demesinin altındaki sebeplerden birisinin iktidara hazır olmaması, vizyonu ve projesinin bulunmaması olduğunu öne süren Arınç, “MHP, 3,5 yıllık iktidar döneminde de maalesef böyle bir görüntü içinde olmuştur. Bizim 2023, 2053, 2071 hedeflerimiz var. Bir siyasi parti, seçimden sonraki pazartesi gününü düşünerek iktidar olamaz, onu küçük partiler yapar. Pazar günü seçim bitti, iktidar olduk, pazartesi ne yapacağız? 2011 seçimlerine giderken biz 2023’ü ortaya koyduk. 2053’ü ortaya koyduk” değerlendirmesinde bulundu.

ETİKETLER:
YORUMLAR - 8 YORUM
 1. O derece dedi ki:

  Ak partiye oy vermesekde 1. Olur

 2. Şuayip kavraz dedi ki:

  Bu ülkenin refahı ve huzuru için oylar AKP’ye.

 3. mhp dedi ki:

  TAŞERON AMA TELEFONU VAR FAKİRİM AMA GURURLUYUM OYUM MHP YE

 4. Muki dedi ki:

  UYAN MİLLETİM UYAN CUMHURİYET E DİNAMİTLEMEK İSTEYENLERE OY VERME.

  1. Nznnd dedi ki:

   Telefonada hayır

 5. ay yıldızzzzz dedi ki:

  inadına AKP ölümüne AKP gerisi hepsi boş partiii

 6. Halil dedi ki:

  Doğrudur

 7. misafir dedi ki:

  AK
  Inadina akp obur lerin isi havanda su dovmek onlar konusur akp yapar