AK Parti’nin Tarihi İstanbul Mitingi

AK Parti’nin Tarihi İstanbul Mitingi

AK Parti’nin “Hedef 2 milyon” sloganıyla start verdiği İstanbul mitingine katılım büyük oldu.

Miting alanına saatler öncesinden gelen vatandaşlar renkli görüntüler oluşturdu. Miting esnasında da Davutoğlu’na sık sık coşkulu tezahüratlar yapıldı. Mitindeki vatandaşların salladığı bayraklar büyük bir alanın kırmızıya boyanmasını sağladı.

ERKENDEN ALANA GELDİLER

AK Parti’nin Maltepe Meydanı’nda düzenleyeceği miting öncesi alanda hareketlilik erken başladı. Mitingin başlangıç saati 16.00 olarak duyurulduğu halde ön saflarda yer almak isteyen vatandaşlar erken saatlerde alana geldi.

AK Parti'nin Tarihi İstanbul Mitingi

Öğle saatlerinden itibaren Maltepe sahildeki alanı doldurmaya başlayan partililer, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun gelişini bekledi. Denizden tekneler, karadan da belediye otobüsleri ile alana gelen vatandaşlar sıcak havaya rağmen saatlerce bekledi. Vatandaşlar, AK Parti ve Türk bayraklarıyla alana gelirken güvenlik önlemlerinin de üst düzeye çıkarıldı.

BAYRAM HAVASINDA MİTİNG

Çevre ve Şehircilik Bakanı ve AK Parti 1. Bölge Milletvekili Adayı İdris Güllüce, AK Parti’nin Maltepe Meydanı’ndaki Büyük İstanbul Mitingi’ne katıldı.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından organize edilen ‘Büyük İstanbul Mitingi’ Maltepe Meydanı’nda milyonların katılımıyla gerçekleştirildi. Mitinge Başbakan Davutoğlu’nun yanı sıra Çevre ve Şehircilik Bakanı ve AK Parti 1. Bölge Milletvekili Adayı İdris Güllüce, bakanlar, milletvekili adayları, il başkanı ve ilçe başkaları olmak üzere milyonlarca vatandaş katıldı. Bayram havasında geçen miting Başbakan Davutoğlu’nun konuşması sonrası protokolün sahneye gelmesiyle, hatıra fotoğrafı çekilerek son buldu.

“BAŞBAKANI ÇOK SEVİYORUM”

Gineli bir vatandaş, Başbakan Davutoğlu’nu çok sevdiğini belirterek, ‘İstanbul’da doktor olarak çalışıyorum. Başbakanı çok seviyorum. Çünkü Afrika’ya çok büyük destek verdi. Ülkenin gelişmesi için vizyon sahibi bir lider olarak görüyoruz. İzlediği politikayı çok doğru buluyoruz’ dedi.

AK Parti İstanbul Milletvekili Adayı Uğur Işılak, Maltepe’de tarih yazılacağını belirterek, ‘Heyecan dorukta. İstanbul mitingleri he zaman en önemli mitingledir. Bugün tarihi bir kalabalık tarihi bir coşku olacak. İstanbul yine unutulmaz anlar yaşayacak. Bu kalabalık gerektiği yerlere gereken mesajı verecek. Miting dendiğinde birlik, beraberlik, insanın heyecanını bir arada tutması aynı zamanda varlığını göstermesi demek. Bugün Maltepe Meydanı böyle tarihi bir olaya ev sahipliği yapacak’ diye konuştu

Yeliz Karakoyun, ‘Çok heyecanlıyım. Babam hastanede yatıyor ama onu bırakıp geldim’ dedi.

Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, ‘Ben beklediğimizden çok daha coşkulu geçeceğine inanıyorum. Fatih gemilerle geldi. Sabahtan beri gemilerle taşınıyor. Sahili olanlar Maltepe’de denize kullanarak geldi. Daha uzak bölgeler araçlarla buraya intikal ettiler’ ifadesini kullandı.

AK Parti’nin “Hedef 2 milyon” sloganıyla start verdiği İstanbul mitingi bugün yapıldı. AK Parti, Cumhurbaşkanlığı seçimleri için ağustos ayında yapılan Maltepe mitinginde 2 milyon kişi toplamıştı. Erdoğan şiir okumuştu. Erdoğan’ın Maltepe’deki mitinginin ayrı bir özelliği vardı. Miting, Erdoğan’ın Başbakan olarak Maltepe’deki ilk, İstanbul’daki son mitingi olmuştu.

(SABAH)

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.