Akdeniz Bölgesi Referandum Anketinde Evet Oranı Yüzde Kaç?Akdeniz Bölgesi’nin illerinden Adana, Antalya, Mersin, Hatay, Kahramanmaraş, Burdur, Isparta ve Osmaniye’yi içeren referandum anketinde çarpıcı sonuçlar ortaya çıktı.

Akdeniz Anket Araştırma isimli ekibin yaptığı ankette toplam 24 bin 600 kişiyle yüz yüze, online ve telefonla görüşme yöntemleriyle yapılan anket 1-15 Şubat 2017 tarihleri arasında gerçekleştirildi. Toplam 15 gün süren çalışmada “evet” ve “hayır” oylarında son durum ortaya konuldu.

Akdeniz Bölgesi Referandum Anketinde Evet Oranı Yüzde Kaç?

Katılımcılara “Referandum’da kullanacağız oy nedir?” şeklinde sorulan soruya verilen yanıtlarda “evet” diyenlerin oranı yüzde 55,2 olurken, “hayır” diyenlerin oy oranı yüzde 39,4’te kaldı. Kararsızlar ise yüzde 5,4 olarak tespit edildi.

Adana, Antalya, Mersin, Hatay, Kahramanmaraş, Burdur, Isparta ve Osmaniye illerinde yapılan ankette en dikkat çeken il ise MHP lideri Devlet Bahçeli’nin memleketi olan Osmaniye oldu.

BAHÇELİ’NİN MEMLEKETİNDE YÜZDE 62.8 “EVET” DEDİ

Başkanlık sistemine tam destek veren Milliyetçi Harekat Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin memleketi Osmaniye’de ise evet yüzde 62.8, hayır yüzde 28.8, kararsız ise yüzde 8.4 çıktı.

Ankete katılanların, yüzde 72.8’inin erkek, yüzde 27.2’sinin kadın katılımcı, eğitim durumunun ise yüzde 28.2’i ilkokul, yüzde 15.2’si ortaokul, yüzde 38.7’si lise ve yüzde 17.9’unun üniversite mezunu olduğu belirtildi.

YORUMLAR - 16 YORUM
 1. Adnan dedi ki:

  Sonuna kadar evettt

 2. serkan dedi ki:

  Hayir

 3. hakan3565 dedi ki:

  Ülkenin suriyeye dönmesini istiyorsanız,zenginin daha çok zengin olmasını.istiyorsanız,asgari ücretliye 35 lira zammı reva görüyorsanız,işyerlerinin sürekli kepenk kapatıp iflas etmesini istiyorsanız, buyrun evet deyin vicdanınız rahat etsin seçim tercih sizin…

 4. hakan dedi ki:

  Tek yonetime hayir

 5. Şüheda dedi ki:

  Hayır bu kadarsa olmaz fetö ile kucak kucağa olan siz ülkeyi teslim etmeyeceğiniz ne malum hayır demek için gecikmeyin HAYIR demeyi diyebilmeyi öğrenin artık

 6. Kadır Yılmaz dedi ki:

  Ben AKP hep destekledim ama, haram olsun son zamanda esnaf atülyeci, imalatçi vs bitti, hep avm açtırdı büyük mağazalar ürk, Migros tahtekale. Bünlar her sokakta açildı Çin malını doldurdular. Bunları şehrin dişina çikart merkezde 100 mt kare ye kadar serbest et ve gür vatandaş nsıl iyileşiyor ama nerde o kafa varsa yoksa zengin ve başkanlik , yok sana yok hayır verecem.

 7. mhp li dedi ki:

  m h p beakası içün tabıki hayır

 8. Savaş dedi ki:

  Belli zaten üniversite mezunu %17 bandında ne beklersin ki bu anketten

 9. Mustafa dedi ki:

  Evet

 10. Memleket Meselesi dedi ki:

  Fetö ile yıllarca dans eden,pkk’lıları davul zurnalarla karşılayıp halay çeken kimlerdi?Bunları hep gördük bu hükümet sayesinde.O yüzden aynaya bir bakın önce!Bu ne utanmazlık böyle ya! Bu defa kandırılmamak içinTabiki HAYIR!

  1. evetetci kurt akpli dedi ki:

   PKK ve fetoyle savaşan akp ye sormuyacaksin onu direk onlarin yanında olan hdppkk ve saz arkadaşı CHP yönetimine sorcaksin. Sen yalancı halk TV mı izliyorsun ve yalanci CHP yönetiminimi dinliyorsun. Normal TV izle, doğru anlatanlari dinle. Yada şöyle diyem CHP getsin Diyarbakır’da, Bitlis’te, şanlı Urfa’da, Van’da, Hakkari’de, bitliste, Cizre’de, surda, Yüksekova’da hayır kampanyası yapsın Gide biliyormuş gorcen. İşte ozaman inanırsıniz yalancı CHP yönetimine. Oradaki zavallı masum Kürtleri kandırıp baris adı altında hdppkk ya oy verdirdiginiz Kürtler sizi bekliyor. Bide adına memleket meselesi diyor sığır.

   1. Vatansever C* dedi ki:

    Chp iktidarmı sizin korumanız gerekmiyormu 3000 korumayla herkes gider hadi sizde korumasız gidin bir boyunuzu görelim Şu kanal konusuna gelirsek Senin kanallar normal ha seninkiler tam yandaş en ufak bir objektif yayınları yok kendi bakış açılarından ve direk iktidarı öven yayınlar yapıyorlar Türkiyenin gerçeklerinden bahsetmiyorlar bile herşeyi güllük gülistanlık olarak gösteriyorlar ne şehitlerimiz nede insanların ekonomik sıkıntıları umurlarında bile değil tabi seninde sanırım Biz neyi seyredip seyretmeyeceğimizi sana sormayız Allaha Şükür kafamız çalışıyor. Halk Tv ve Ulusal Tv asıl normal Sizinkiler ise anormal kardeş kusura bakma bence sende biraz takip et belki seninde biraz vicdanına hitap eder belki biraz insafa imana gelirsin.

 11. eski flöresancı dedi ki:

  Hayır

  1. Lambayı yakan fisci dedi ki:

   Evet evet evet

 12. Ayla dedi ki:

  Ankete katilanlarin %72si erkek %27si kadin. Hayirdir kahvehanelerde mi yaptiniz bu anketi?

 13. HAYIR dedi ki:

  HAYIR