Akdoğan, AK Parti’nin Son Oyunu Açıkladı

22.05.2015
1.773
A+
A-


Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, yaptırdıkları en son seçim anketi sonucuna göre, AK Parti’nin oy oranının yüzde 45-46’larda göründüğünü söyledi.

Katıldığı televizyon programında seçim anketlerine ilişkin bilgi veren Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, partisinin son oranına dair açıklamalarda bulundu.

AK PARTİ’NİN OY ORANI YÜZDE 45

Akdoğan, “Bizim yaptırdığımız anketlere göre seçmenin yüzde 65-70’i koalisyon istemiyor. Yine yüzde 55-60’ı AK Parti’nin iktidar olacağını düşünüyor.

Akdoğan, AK Parti'nin Son Oyunu Açıkladı

Şu an yüzde 45-46’larda AK Parti’ye oy verenler görünüyor. Rehavete gerek yok. Rehavete kapılmadan herkesin sandığa gitmesi büyük önem taşıyor. Herkes iradesini ortaya koysun, oyunları bozacağım desin” dedi.

“KOALİSYON, ÇÖZÜM SÜRECİNİ BİTİRİR”

Medyada yer alan koalisyon iddialarını da değerlendiren Başbakan Yardımcısı, “Koalisyon olursa çözüm süreci o gün biter” dedi ve şöyle konuştu:

“Bunlar milleti okuyamıyor. Siyaset milleti okuma sanatıdır. Bunların temennisidir o, olan değil. Uluslararası anketlerde de AK Parti’nin iktidar olacağı görülüyor. Bunun içinde dolar daha istikrarlı bir yapıya girdi.” “HDP’nin parti olarak seçime girmesi, barajı HDP’ye geçirme çabaları, bir projedir ve bu HDP’yi de aşan bir projedir” diyen Akdoğan şöyle devam etti: “Burada bir kaos planı işliyor. HDP’yi buna mecbur kıldılar. HDP de kendi geleceğini, Çözüm Süreci’nin geleceğini düşünmeden bu zokayı yuttu. AK Parti iktidarı güç kaybederse, Çözüm Süreci falan kalmaz.”

ETİKETLER:
YORUMLAR - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.