AKP Gözünü MHP ve BBP’lilere Dikti!

AKP Gözünü MHP ve BBP’lilere Dikti!

7 Haziran seçimlerini farkla kazanma hesapları yapan AKP’den şok hedef! Başbakan Ahmet Davutoğlu öyle bir formül hazırladı ki, bu formüle MHP de BBP de çok kızacak.

İki partinin üst düzey isimleri Ak Parti’den aday gösterilecek. Böylece BBP ile MHP oylarının bölünmesi sağlanacak.

7 Haziran seçimleri öncesi MHP ve BBP’den iki önemli ismin AK Parti rozeti takacağı iddia edildi.

AKP Gözünü MHP ve BBP'lilere Dikti!

MHP ve BBP’den iki önemli isim Ak Parti saflarına geçiyor. Ülkü Ocakları’nın kurucu genel başkanlarından olan ve üç kez MHP genel başkan adayı olan Ramiz Ongun’un AK Parti’den milletvekili aday adayı olacağı belirtildi. AK Parti rozeti takacak ikinci flaş isim ise merhum Muhsin Yazıcıoğlu sonrası BBP genel başkanlığı görevini yürüten Yalçın Topçu!

Haziran seçimleri öncesi siyasi kulisler giderek haraketleniyor. İddialara göre milliyetçi tabanın çok yakından tanıdığı iki isim, 7 Haziran seçimleri öncesi AK Parti rozeti takarak milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulunacak.

ONGUN ADAY ADAYI OLACAK

İddialara göre 12 Eylül referandumu öncesi AK Parti Tarsus İlçe Teşkilatı’nın iftar yemeğinde dönemin başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya gelen Ramiz Ongun, AK Parti’den milletvekili aday adayı olacak. Referandumda “evet” oyu kullanacağını açıklayan ve MHP yönetimine sert eleştiriler yöneten Ongun, Ülkü Ocakları’nın kurucu genel başkanları arasında yer alıyor. 1999 seçimlerinde Adana’dan dördüncü sıradan milletvekili adayı olan; ancak MHP listesinden istifa eden Ongun, üç kez de MHP genel başkan adayı olmuştu.

BBP’Lİ TOPÇU DA ADAY ADAYI

7 Haziran seçimleri öncesi BBP’li Yalçın Topçu’nun da AK Parti kadrolarına katılacağı iddia edildi. Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölümü sonrası BBP’de genel başkanlık görevini yürüten Yalçın Topçu, 17- 25 Aralık süreci sonrası partisinin politikasından rahatsızlık duyduğunu söylemiş ve istifa etmişti.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.