AKP’de Erdoğan Karşıtları Artıyor

30.03.2015
2.385
A+
A-


7 Haziran seçimlerinde Bülent Arınç gibi aday olamayacak isimlerden olan Hüseyin Çelik, Arınç-Gökçek-Erdoğan kavgasında Bülent Arınç’ı haklı bulduğunu açıkladı. Çelik’e göre Erdoğan hatalı.

Hüseyin Çelik “Sayın Cumhurbaşkanımız da başta olmak üzere hiçbirimiz ismet sıfatına (peygamberlik) sahip değiliz” dedi.

AKP’nin eski ağır toplarından, Davutoğlu döneminin ‘sessizlerinden’ AKP Genel Başkan Başdanışmanı Hüseyin Çelik, Bülent Arınç-Melih Gökçek kavgasına ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

AKP'de Erdoğan Karşıtları Artıyor

Kavgaya neden olan Bülent Arınç’ın Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a karşı sözlerini değerlendiren Hüseyin Çelik, Arınç’ı haklı bulduğunu belirterek “Cumhurbaşkanımız eleştirilerini kamuoyuyla paylaşma yerine, gazetecilerle paylaşma yerine Başbakanımızla paylaşsaydı” ifadelerini kullandı.

CNN Türk ekranlarında yayınlanan Akif Beki ile Baştan Sona programına katılan Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında da çarpıcı ifadeler kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, hükümetin çözüm süreci politikalarını eleştiren açıklamalarına karşılık Arınç’ın çıkışı hakkındaki yorumu sorulan Hüseyin Çelik, “Sayın Arınç söz üstadı bir ağabeyimizdir. Benim ‘ağabey’ dediğim bir insandır. Onun ne demesi gerektiği, ne dememesi gerektiğini ben tayin etmem, haddim değil” dedi.

“Ben sayın Arınç’ın yerinde olsaydım şunu söylerdim” diyen Çelik, şöyle devam etti:

“Sayın Cumhurbaşkanımızın eleştrileri, endişeleri tarafımızdan değerlendirilecektir. Belki şunu söyleyebilirdim; ‘keşke Cumhurbaşkanımız bunu kamuoyuyla paylaşma yerine, gazetecilerle paylaşma yerine Başbakanımızla paylaşsaydı’ deyip bırakabilirdi. Herkesin bir uslübü var. Herkesin kendini ifade ediş biçimi var. Sayın arnıç bunu tercih etti.”

“ERDOĞAN İSMET (PEYGAMBER) SIFATINA SAHİP DEĞİL”

Bülent Arınç-Melih Gökçek kavgasında Başbakan Ahmet Davutoğlu’na hak verdiğini söyleyen Hüseyin Çelik, “Ak Parti meleklerden oluşan bir topluluk değil insanlardan oluşan bir topluluk” dedi.

“İsmet” sıfatının yani “günahsızlık ve hatasızlık” sıfatının peygamberlere has bir sıfat olduğunu söyleyen Çelik, “Sayın Cumhurbaşkanımız da başta olmak üzere hiçbirimiz ismet sıfatına sahip değiliz” dedi.

YORUMLAR - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.