ANAR Araştırma Şirketi Genel Seçim AnketiANAR Araştırma Şirketi Genel Müdürü İbrahim Uslu, “Paralel örgüte üst üste davalar açılacak ve dağılma hızlanacak. %47-49 bandında olan iktidar için 2015 seçimleri kolay geçebilir” iddiasında bulundu.

ANAR Araştırma Şirketi Genel Seçim Anketi

ANAR’ın başındaki isim, Sabah gazetesinden İsa Tatlıcan’a 2015’e dair öngörülerini açıkladı.

EKONOMİ DIŞINDA RİSK YOK

SAYIN Davutoğlu Başbakan olduktan sonra yaptığımız çalışmalarda kamuoyu desteğini %47-49 arasında bulduk. Dolayısıyla aslında siyasal dengelerin 2011 genel seçimlerindeki yerinde durduğunu söyleyebiliriz. Ak Parti’nin 2011 oy oranı olan %49,8’den Gülen Cemaati mensuplarını düştüğünüzde zaten bu rakamlara ulaşıyorsunuz. Özetle Gülenciler dışında 2011’de AK Parti’ye oy veren seçmenlerin desteği halen devam ediyor. Geri kalan sürede bu tabloyu ciddi biçimde değiştirebilecek tek faktör ekonomi olabilir. Dolayısıyla Hükümet ekonomik dengeleri eğer bugünkü düzeyinde tutabilirse, başka bir riski olmayacaktır.

PARALEL YAPI

Şu an görünen, bu yapının mensupları açısından 2015’in oldukça zor geçecek. Casusluk, vatana ihanet, silahlı terör örgütü vs. gibi çok ağır suçların işlenmiş olduğu şüphesiyle yürütülen çok sayıdaki savcılık soruşturmaları, belirli bir süreç içerisinde davaya dönüşecektir. Ben Paralel Yapı mensup ve sempatizanlarının bir süre sonra 2015’i hafızalarından çıkarmak isteyeceklerini düşünüyorum.

CHP’NİN SON DURUMU

Böyle bir beklenti içinde olmamız için elimizde hiçbir veri yok. Ben CHP ile ilgili şöyle bir benzetme kullanıyorum. Elimizdeki su miktarı aynı, bunu içine doldurduğumuz kap aynı, bu kaba uyguladığımız ısının miktarı aynı, tabi hava basıncı da aynı… şimdi bu durumda birinci seferde su kaynamamışsa, ikinci veya üçüncü seferde suyun kaynayabileceğini ummak,biraz akıl dışı bir beklenti olur. 2011’den bu yana CHP hemen hemen aynı. Sadece bazı isimlerin değişmiş olması, CHP’yi “yeni” yapmaz. “6 ok”a dayalı ideolojik formasyonun ürettiği oy miktarı artık herkesin malumu. Suyun bu kez kaynayabilmesi veya CHP’nin oyunu arttırabilmesi için “İdeolojik” formasyonunu dönüştürmesi lazım. (Sabah)

ETİKETLER:
YORUMLAR - 12 YORUM
 1. ahmet dedi ki:

  Chp1,35diyom

 2. ali dedi ki:

  Aliyaarın secimde chp gümbür gümbür iktidara yörüycek akparti veda edecek

 3. nankörlük etme dedi ki:

  insanoglu nankördür. deveye diken lazım insana… geçmişinizi ne çabuk unuttunuz. akp gibi iktidar bulamazsınız.

 4. tomodachi42 dedi ki:

  Chp gümbür gümbür

 5. Anonim dedi ki:

  Sadetin hic olmadigi yerde bile ya bir sadetli olusa korkusu yasiyanlara korkmarina gerek yok sizi sadeten baska kucaliyacak kapi olmayacak

 6. ahmet dedi ki:

  Para pul hersey degil isin en basi imaann imaann imaann…
  Birakin yalan haber yapmayi saadet geliyor saadet

  1. Asim dedi ki:

   Saadet e verilen her oy HDP ye gidiyor barajı alamadığı için. Sen direk git HDP ye oy ver

 7. Abdülkadir ersoy dedi ki:

  Benim oyun saadet partisine baraji geçerli geçmezdi benim meselem değil.ben üzerime düşen görevi yapmaya çalışıyorum.daha doğrusu sıratı geçmeye çalışıyorum

  1. İsimsiz dedi ki:

   Sen bu kafayla sıratı bırak halici bile zir geçersin

 8. Ali YILMAZ dedi ki:

  Çatlasanızda patlasanızda tabiki Saadet Paerisi.Artık boyalarınız akıyor ey boyalı basın

 9. Anonim dedi ki:

  Oyumuz Saadet partisine. Millî İttifak barajları yıkacak!

 10. Sedat dedi ki:

  Yalan para ile yapilmis anket