Başbakan Davutoğlu seçim bildirgesini açıkladı

Başbakan Davutoğlu seçim bildirgesini açıkladı

Ankara Spor Salonu’nda düzenlenen AK Parti Seçim Beyannamesi ve Aday Tanıtım Toplantısı öncesi dışarıdaki vatandaşlara seslenen Davutoğlu’nun Yeni Türkiye, bize her yer Türkiye seçim şarkısı eşliğinde salona girmesiyle partililer coştu. Kürsüye gelen Davutoğlu “Başkanlık sistemini, anayasal çerçevede yasama ve yürütmenin etkin olduğu, demokratik kontrol mekanizmalarının ön görüldüğü bir yönetim modeli olarak tasavvur ediyoruz. Bütün partileri, STK’ları, bu yeniden yapılandırma sürecine katkıda bulunmaya davet ediyoruz. Yürütme erki de yasama ve yargı erki gibi anayasal denetime açık olacaktır” dedi

Ahmet Davutoğlu, seçim bildirgesini açıkladığı konuşmasında, 7 Haziran seçimleri için “alt limit” koydu. Davutoğlu, seçimlerde AKP’nin yüzde 35 oy oranında kalması halinde, Genel Başkanlık görevinden ayrılacağının işaretini verdi.

İşte Davutoğlu’nun konuşmasının şifreleri.

* YÜZDE 35 OLURSA BIRAKIRIM MESAJI- Davutoğlu yüzde 35 vurgusunu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 7 Haziran için koyduğu, CHP’nin oyların yüzde 35’ini alması hedefi üzerine yaptı.

Kılıçdaroğlu’nun seçim hedefi yüzde 35 olarak koymasına karşılık Davutoğlu, “Yüzde 35’i burada telafuz etmektense, bu görevi bırakırdım. Biz yüzde 35’e değil, yüzde 55’e, yüzde 60’a yürüyoruz ” dedi.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.