Cemaat’in oyu yüzde kaç?

17.04.2015
3.861
A+
A-


Cemaat’in ciddiye alınacak bir oyu olmadığını belirten Abdurrahman Dilipak, Cemaat’in oyunun %3 olduğunu iddia etti.

Abdurrahman Dilipak, Cemaat’in hangi partiye ne kadar oy vereceğini de açıkladı:

BDP’ye gidecek oylarda 0.3, CHP’de 1,5, MHP’de 0.4, SP-BBP koalisyonunda 0.3’tür. E. Ü. Tarhan’ın partisinde % 0.2. Hadi bağımsızları da ekleyelim, diğerleri ile birlikte % 3.

Cemaat'in oyu yüzde kaç?

Abdurrahman Dilipak’ın ‘Cemaatin oyu kaçtır?’ başlıklı bugünkü yazısının ilgili kısmı şöyle:

Cemaatin ciddiye alınacak bir oyu yok. Pamuk şekeri gibi, dışarıdan bakınca renkli, kocaman gözükse de, tuttuğunuzda bir şey yok.

Toplamda, bana sorarsanız,
BDP’ye gidecek oylarda 0.3,
CHP’de 1,5,
MHP’de 0.4,
SP-BBP koalisyonunda 0.3’tür.
E. Ü. Tarhan’ın partisinde % 0.2.
Yani toplamda 2.7 gibi.

Bu da tamamen cemaatin oyu değil, etki alanı içinde, etkiledikleri AK Parti karşıtlığında buluştukları çevreler. Yani seküler bir hayat yaşayıp da paralel siyaset, paralel dine destek veren liberal / seküler çevrelerin oyu dahil bu sonuçta.. Hadi bağımsızları da ekleyelim, diğerleri ile birlikte % 3. Bu da abartılı bir rakam aslında.

Cemaatin aktifliği AK Parti tabanındaki dayanışmayı ve hareketliliği artıracak.. Yani AK Parti lehine, sandıkta pozitif etki yapacak.

Ne yani, AK Parti’ye değil de, Kılıçdaroğlu’nun CHP’sine, Bahçeli’nin MHP’sine mi oy verecek.

CHP, MHP, BDP ya da paralel yapının yönetimindeki bir Türkiye’yi düşünebiliyor musunuz.. Böyle bir muhalefet AK Parti’nin hem şansı, hem de şanssızlığı.

Cemaat kendini çaresiz ve köşeye sıkışmış hissediyor. Saldıracaklar. Topyekûn saldırıya geçecekler.. Bu seçim onlar için hayati öneme sahip.. Seçime kadar ve seçimden sonra, ellerinden geleni arkalarına koymayacaklar.

Ama herkes bilir ki, “haddinden fazla şiddet gayedeki hikmeti bozar”.. Ve yine herkes bilir ki, “zor, oyunu bozar”. Bu tür yapılar deşifre olduktan sonra uzun süre ayakta kalamaz.. Kolektif hipnoz seansları ile kalabalık bir topluluğu uzun süre ayakta tutamazsınız.

YORUMLAR - 2 YORUM
 1. alperen türk dedi ki:

  satilik herif

 2. Mustafa Turksever dedi ki:

  UYANIK ve biatci DiLiPAK Efendi, yorumlarin senin fantezin gibi olmus. Bu yorumu kes ve Duvarina asiver. Sonuclar söyle olacak:
  AKP: 198 Mv.
  CHP: 182 Mv
  MHP: 135 Mv.
  HDP: 35 Mv.
  Bu sonuclara göre CHP-MHP (CHMHP) Koalisyonu olur. Örtülü ödenekte sülük gibi yapiskan asalak yandas gazetecileri de artik UZAY da gazetecilik yaparlar. Türkiye de sallama haber yapamazlar.
  4 sene sonra Türkiye ucar, Ekonomide 16.sirada olur. Yoksul kalmaz. SADAKA’ya muhtac vatandas kalmaz- Borc batagina sokulan halk derin nefes almis olur ve borclari kalmaz. Türkiyenin ekilmiyen 27 milyon Dekar tarim arazisi tekrar kullanilmaya baslar. Cari acik sifirlanir. AKP nin yaptigi borclar “HAKSIZ MAL ve KAZANC” saglamis olan kisilerden ve Vakiflardan tahsil edilir. Ne diyorsun, oyunu CHP ye mi yoksa MHP ye mi vereceksin!
  Yeni Yasa cikarilir ve son 15 seneyi icerecek olaylar yargiya tasinir. Artik kimlere isabet ederse! AKP de sittir sene secim kazanamaz. 2019 da yapilacak secimlerde sonlari gelir. Tipki ANAP gibi, Tipki DYP gibi.
  Dogru yolu bulmaniz icin daha 25 gününüz var. ALLAH sizleri islah etsin,