CHP Adayı Mansur Yavaş Son Anketi Açıkladı!CHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Mansur Yavaş, son anketleri yorumlayarak “Yapılan anketlerde 10 puan önde olduğum görülüyor.” dedi.

CHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday gösterilen Yavaş, yapılan son anket sonuçlarına ilişkin konuştu. 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri öncesi yaptırılan seçim anketlerine ilişkin konuşan CHP adayı: “Yapılan anketlerde 10 puan önde olduğum görülüyor. Ben bunu sokakta görüyorum” dedi.

CHP Adayı Mansur Yavaş Son Anketi Açıkladı!

TV 5’te yayınlanan programa katılan Yavaş, göreve gelmesi durumunda şeffaf belediyecilik sözü verdi. En büyük projesinin Ankara halkını mutlu etmek olduğunu ifade etti.

“ANKETLERDE YÜZDE 10 ÖNDEYİM”

Son günlerde çokça konuşulan seçim anketlerine de ilişkin konuşan Mansur Yavaş, Ankara’da henüz bir anket yaptırmadığını ifade etti. Yavaş, “Ben anket yaptırmadım. İlçe adayları belli olmayacağı için sağlıklı olmadığını düşünüyorum. Ancak yapılan anketlerde 10 puan önde olduğum görülüyor. Ben bunu sokakta görüyorum. Seçmen bana mutlaka aday olmalısın şeklinde yaklaştı. Ben bunun ekonomik yönden olduğunu düşünüyorum. Halkımız ekonomik yönden bezmiş. Gerekirse bazı projeleri erteleyeceğiz. Otobüs ücretlerini biz karşılayacağız. Yeter ki halkımız işine gitsin” dedi.

Mansur Yavaş, projelerini de açıkladı. Yavaş, “Benim en büyük projem Ankaralıyı mutlu etmek. Şehrin havası temiz olacak. Musluklardan içilecek su vereceksiniz. Önceliğimiz bunlardan. Bunun için mantıklı politikalar üretmelisiniz. Katılımcı belediyecilik ile halkın sorunlarını öğrenip, görüşlerini alacağız. Belediyede bir mobil uygulama olacak. Bunu ile belli algoritmalar ile her sokağın nabzını ölçüp anket yapabiliyorsunuz. En önemli sorunlardan biri kadın güvenliği çıktı. Trafikte gidip gelirken, karanlıkta yol alıyor. Parktaki ışıksızlıktan şikayet ettiler. Ulaşımı, toplu taşımayı çözmeliyiz. Öğrenci evlerine suyu yüzde yüzde 50 indirimli vereceğiz” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.