CHP, masasındaki son anketi açıkladı

26.05.2015
2.281
A+
A-


CHP Genel Başkan Yardımcısı Koç, ellerindeki son seçim anketini açıkladı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, “Seçimleri doğruya en yakın bilenlerin anketleri, AKP’yi 40’ın altında, CHP’nin de 30 bandına yükseldiğini gösteriyor” dedi.

Koç, seçim çalışmaları kapsamında, Pursaklar ilçesi Saray Mahallesi esnafı ile CHP seçim bürosunu ziyaret etti.
Seçim bürosunda gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Koç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın toplu açılış törenlerine katılmasını eleştirdi.

CHP, masasındaki son anketi açıkladı

CHP Adana 1. sıra milletvekili adayı Elif Doğan Türkmen’e yapılan silahlı saldırıya ilişkin bir soru üzerine Koç, Türkmen’in hayati tehlikesinin bulunmadığını, olayın sebebine ilişkin bilgisinin olmadığını ifade etti.

Erdoğan, anonsçusunu üst üste 3 kez düzeltti

CHP’nin seçimlere dönük anket yaptırıp yaptırmadığı ve sonuçlarının sorulması üzerine de Haluk Koç, daha önce önemli başarı göstermiş firmaların anketlerine de değinerek, “Seçimleri doğruya en yakın bilenlerin anketleri, AKP’yi 40’ın altında, CHP’nin de 30 bandına yükseldiğini gösteriyor. Bunun dışında olanların, çok meşhur olanları da dahil, her seçimde 5-6 puanlık AKP lehine bir yontmada bulundukları biliniyor.

O yüzden biz alana bakıyoruz, kalan 10 günde terimizin son damlasına kadar mücadelemizi sürdüreceğiz. Manipülasyona, toplumda algı oluşturmaya dönük, iktidar yönlendirmesiyle yapılan çeşitli anketlerin de piyasaya sürüldüğüne tanık oluyoruz. Biz kendi işimize bakıyoruz” diye konuştu.

YORUMLAR - 3 YORUM
  1. isimsiz dedi ki:

    Chp nin anketinde akp yuzde 40 ise gerisini siz dusunun yuzde 50 bandi bence

  2. mert dedi ki:

    8 haziran sabahi bu anketi cerceve yapar yalaciliginizi daima yine gorursunuz

  3. mert dedi ki:

    Bu anket tablosuna kargalar bile guler;))))