CHP Son Referandum Anketini Açıkladı! İşte Sonuçlar

CHP Son Referandum Anketini Açıkladı! İşte Sonuçlar

CHP, referanduma yönelik olarak son anketi açıkladı. CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, twitter üzerinden anket yayınladı. Konsensus Araştırma Şirketi’nin yaptığı ankette evet ve hayır oyları arasında az bir fark bulunuyor.

Yapılan anketin sonucuna göre; seçmenin yüzde 51,2’si ‘HAYIR’ derken; yüzde 48,8’i ‘Evet’ dedi. Eğilimlerinin referandum gününe kadar değişip değişmeyeceği sorulan yurttaşların yüzde 89’u oylarında kararlı olduğunu belirtirken, yüzde 8’i tercihinin değişebileceğini belirtti.

CHP Son Referandum Anketini Açıkladı! İşte Sonuçlar

CHP’li Aykut Aydoğdu, referandum anketi sonuçlarını payladığı tweetinde “Elimize ulaşan en son referandum anketi hayır yüzde 51.2” notunu yazdı.

CHP Son Referandum Anketini Açıkladı! İşte Sonuçlar

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Emre Han dedi ki:

  En doğru yol bildiğin yoldur derler.. eğer bi mucize bekleyen varsa onu bilmem.. Ben başkan olursam evet..yani hayır

 2. ali dedi ki:

  Demokrasi insanların hür iradelerini kulanabilme alanıdır tek kişiyi denetlemeden yonetmesine izin verirseniz doğacak her türlü siyasi ekonomik zararların hesabını veremezsiniz denetlenemeyen bir kurum kurum değildir bunun adı ne olursa olsun ülkenin bu günkü durumu ortadadır herşey gülük gülastanlık değil belki ama ortak akıla ihtiyaç vardır tek kişinin aklı ile hareket edersen doğru yoluda bulamazsın onun yanlış kararları senide yanlışa iter saygılar

 3. Mustafa Muhammed Turan dedi ki:

  Artık ak partiye oyum yok benim , evet dersenniz çok kötü olur herşey kardeşlerim. kaç yıldır veriyoruz tam yetkili bunlar başka birşeyler çeviriyorlar bir kez daga bizi kandırırlarsa yanarık vallahi vatan hayini oluruz. Ben hayır dicem.

 4. rasim balcı dedi ki:

  bu anayasa bizlere iki yaşam alanıından birisini tercih etmemizi ön görmektedir bu yaşam alanlarının birisinde 90 yıldan beri birlik ve beraberlik içinde yaşadık vadedilen yaşam alanını hiç görmedik bizede anlatılmadı birincisi bilip yaşadığımız yaşam alanı dayatılan yaşam alanı ise bimediğimiz görmediğimiz derin bir dibi görülmeyen kör kuyu bu kör kuyu içinde cennet bahçeleri huri gılmanlar altından akan altın ırmaklar vaadediliyor ama ya bu kör kuyuda yılanlar çiyanlar çıkarsa kurtuluş zor valllah onun için ben iyi kötü bildiğim alıştığım bu yaşam alanını tercih edeceğim çünkü bu millrt bu alanı seviyor isteyenin yoluda açık olsun kuyunun ağzı 16 nisana kadar açık kalacak

 5. ÜÇ HİLAL CCC* dedi ki:

  Bana göre şu an % 55 – 56 ‘larda kararsızlar % 80 -85 Hayır diyecektir çekimserler ve oy kullanmayacağım diyenlerde giderse % 60 a yakın veya 60 ın biraz üstü yani 1-2 puanla %61 -62 gibi çıkacağını düşünüyorum Yüce Rabbiminde izniyle Hayır çıkacaktır HAYIR da Hayır vardır.