CHP vaatlerini Saadet Partisi’nden mi aldı?

11.05.2015
1.524
A+
A-


Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, CHP’nin emeklilere 2 maaş ikramiye vaadi ile ilgili, ”Düne kadar bir taklidimiz vardı, AK Parti, bugün bir de kopyacımız çıktı CHP. O vaadin sahibi biziz” dedi.

Seçimlere “Milli İttifak” adı altında girme kararı alan Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak ile eski BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, bir otelde düzenlenen Tekirdağ milletvekili adaylarını tanıtım toplantısına katıldı.

CHP vaatlerini Saadet Partisi'nden mi aldı?

Kamalak, burada yaptığı konuşmada, Türkiye’de düzenin değişmesi gerektiğini, işsizliğin ülkede büyük sorun olduğunu öne sürerek, ”Türkiyemiz bir tarım ülkesi. Tarımdaki gizli işsizlerle iş bulmaktan ümidini kesmiş gençleri de hesaba kattığımızda Türkiye’deki işsiz sayımız 6 milyon. 5,5 milyon gencimiz de üniversitelerde, onlar da potansiyel işsiz” diye konuştu.

Türkiye’nin dış borcunun 6,5 milyar dolar olduğunu, kazandığından bu kadar fazlasını harcadığını öne süren Kamalak, ”Üniversite gençliğini hesaba kattığımızda bu ülke her gün 11 milyon iş gününü heba ediyor. Böyle bir ülkenin uluslar arası alanda söz sahibi olması, itibar sahibi olması mümkün mü? Nitekim olmadı da zaten. 12 milyarlık sarayda ağırladığımız Papa, gitti bizi soykırımla suçladı. Yine malum sarayda ağırladığımız Putin, gitti bizi katillikten de öte, toplu katliamdan da beter soykırımla itham etti” diye konuştu.

-”CHP kopyacımız çıktı”

Türkiye’de iktidar ve muhalefet partilerinin ülkedeki olumsuzlukları değiştirmesinin mümkün olmadığını savunan Kamalak, Meclisin yeni bir sese ve ruha ihtiyacı olduğunu, o ruhun da Milli İttifakın oluşturduğu yeni ruh olduğunu söyledi.

Kamalak, şu görüşleri savundu:

”Ne vadediyor bizim dışımızdaki partiler? En kabadayısı Cumhuriyet Halk Partisi. Diyor ki, ‘Biz iktidar olduğumuzda emeklilere her yıl bayramda 2 maaş ikramiyesi vereceğiz’. Ne zaman diyor bunu? 2015 yılında araziye açılınca, seçimler gündeme gelince o zaman söylüyor. Düne kadar bir taklidimiz vardı, AK Parti, bugün bir de kopyacımız çıktı CHP. O vaadin sahibi biziz. 27 Şubat 2001 tarihinde, yani 15 yıl önce, Türkiye Büyük Millet Meclisi başkanına teklif ettiğimiz kanun tasarısında diyoruz ki, (657 sayılı kanuna tabi yani devlet memurları kanununa tabi memurlar ile işçi ve bağkur emeklilerine yılda 2 defa bayram ikramiyesi adı ile birer maaş tutarı ilave ödeme yapılmasına dair kanun teklifimiz gerekçesiyle birlikte ilişkiye sunulmuştur.)”

-Kenan Evren’in vefatı

Eski BBP Genel Başkanı Destici ise 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren’in vefatını değerlendirerek, ”(Allah rahmet eylesin) demeyeceğim. Allah ameliyle muamele etsin ve hak ettiğini versin diyeceğim. İyilikse iyilik kötülükse kötülükle. Milyonlarca insan fişlendi, yüzbinlerce insan gözaltına alındı. Onlarca insan haksız yere idam edildi, yüzlercesi işkence ile öldürüldü. Bunların hepsinin vebalini üzerinde taşıyarak gitti ve maalesef Türkiye’yi yönetenler son 2010’daki yasa değişikliğine kadar darbecilerden hesap sormadılar” diye konuştu.

Evren için devlet töreni yapılmasını eleştiren Destici, ”Darbecilere, cuntacılara devlet töreni yapmak devlete yakışmaz diyorum. Yapmayacaksın ki bir fark ortaya koyacaksın ki bundan sonra kimse darbe yapmaya cesaret etmeyi bir kenara bırakın aklından geçirmemeli’ ifadesini kullandı.

Evren’in öldüğünü ancak onun darbe anayasasının hala sürdüğünü dile getiren Destici, Milli İttifak ile sivil bir anayasa yapılacağını kaydetti.

YORUMLAR - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.