CHP’den tepki çekecek atak!

23.01.2015
1.608
A+
A-


“Sağa açılım” adı altında hamleler yapmaya devam eden CHP, 3 eski AKP’liye İstanbul için teklif götürmeye hazırlanıyor.

Seçime 6 aydan az süre kala parti kulislerini hareketlendiren görüşmeler ve teklifler basına sızmaya başladı.

Sağa açılım nedeniyle partinin tabanından sert eleştiriler alan ve istifalara kadar giden süreç CHP’de bu seçimde de en çok tartışılan konu olacak.

İstanbul’da il başkanlığı görevine Murat Karayalçın’ı getiren genel başkan Kılıçdaroğlu, danışmanları aracılığıyla da sağ görüşten isimlerle de görüşme trafiğini hızlandırdı.

chp-tepki-cekecek

İSTANBUL MİLLETVEKİLLİĞİ İÇİN 3 İSİME TEKLİF

Önceki günlerde danışmanlarından birini cemaate yakınlığıyla bilinen Bugün gazetesi yazarı Nazlı Ilıcak’ın İstanbul’daki yalısına göndererek vekillik teklifi sunan Kılıçdaroğlu diğer yandan da İstanbul Büyükşehir eski başkanı Ali Müfit Gürtuna’yı yokladı.

Kılıçdaroğlu’nun teklif yolladığı bir başka isim ise 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in doktoru Aylin Cesur.

Kılıçdaroğlu, Ilıcak ve Aylin Cesur’u 2. bölgeden, Gürtuna’yı da 3. bölgeden listeye yazmayı planladığı, Ilıcak’ın ise teklife sıcak baktığı öğrenildi.

AK PARTİLİ ESKİ BAKANA DA TEKLİF

Dün akşam Avcılar’daki İşadamları İstişare Toplantısı’nda aynı masada oturduğu Abdullatif Şener ile görüşen Kemal Kılıçdaroğlu, ‘Partimizin Sivas adayı ol’ dediği iddia edildi.

Masada, Kılıçdaroğlu ve Şener’in samimi görüntüleri dikkat çekti.

PARTİSİNİ 2012’DE KAPATMIŞTI

Şener, kurucuları arasında yer aldığı ve başbakan yardımcılığı da yaptığı AK Parti’den ayrıldıktan sonra kurduğu partisini 2012’de şu gerekçeyle kapatmıştı; Partimizi hukuken kapattık. Çünkü meclis dışı muhalefetin kendini kamuoyuna duyurmasında çok büyük güçlükler var. Medyanın ve sivil toplumun suskun olduğu bir dönem yaşıyoruz.

YORUMLAR - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.