CHP’nin Masasındaki Referandum Anket Sonuçları

CHP’nin Masasındaki Referandum Anket Sonuçları

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, son günlerde yoğun olarak açıklanan anketlere bir yenisini ekledi.

Özel’in açıkladığı anket sonuçlarına göre referandum’da hayır diyenlerin oy oranı evet diyenlerin tam 6 puan önünde!

Bugüne kadar yayınlanan referandum ve başkanlık sistemi anketlerinde, araştırma şirketlerinin birbirinden çok farklı sonuçlar verdiği görüldü.

CHP'nin Masasındaki Referandum Anket Sonuçları

ORC, GENAR, A&G gibi araştırma şirketleri “evet” oylarının önde olduğunu söylerken, GEZİCİ ve SONAR gibi başka şirketler anketlerinde “hayır”ın önde olduğunu ortaya koydu.

HANGİ ŞİRKETİN ANKETİ AÇIKLAMADI

İddialı bir anket sonucu açıklayan Özgür Özel, araştırma şirketi ismini ise vermedi. Özel, CHP’nin elindeki referandum anketi sonuçlarına ilişkin şunları söyledi:

“Cumhurbaşkanı, ‘Arkadaşlar yollarsa hemen onaylayacağım’ demişti. Arada bir tek fark var. Anayasa görüşmeleri başlarken ‘hayır’ diyenler ‘Evet’ diyenlerin iki puan gerisindeydi. Yüzde 43’e yüzde 41’di. Kimsenin anketi kimseden gizli değil artık. Şu an ‘hayır’ oylarının ‘evet’lerin 6 puan önüne geçmesini hiçbirisi beklemiyordu. Şimdi harıl harıl anket yaptırıyorlar. ‘Kararsızlar neden ‘hayır’ oyu kulanacaklar tarafına geçti?’ diye bakıyorlar.”

REFERANDUM ANKETLERİ NE DİYOR?

A&G: Yüzde 53 evet
GENAR: Yüzde 55 evet
GEZİCİ: Yüzde 58 hayır
SONAR: Yüzde 51.3 hayır
ORC: Yüzde 56 evet
VARYANS: Yüzde 74.3 evet

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 140 YORUM
 1. Zdddbbk dedi ki:

  Ben de akp liyim ancak tek adam yönetimi olmaz. Reis gidince kim gelecek? Nasıl emin oluruz ki yine böyle bir insanın başımıza geleceğine?

  1. Ziya dedi ki:

   CHP AKPLI oldu ama biz AKP olarak evet???

 2. Objektik bakiniz dedi ki:

  Ben hayir diyecegim ancak isin icinde akp ve mhp varken hayir cikmiyacagi belli.cunku ikiside koltuk sevdasi ve egolari icin yolsuzluktan vazgecmez.

 3. Vatansever dedi ki:

  Aklını yitiren evet der.HAYIR

 4. Farkinda olan dedi ki:

  HAYIRR !!

 5. Tayyip dedi ki:

  Evet çıkacak. Avucunuzun yalayacaksiniz

 6. Bülent dedi ki:

  Türk tipi başkanlık sistemi… Geniş yetkilere sahip, şeklen öyleymiş gibi görünsede denetlenmesinin önü tamamen kapalı bir başkana ve sisteme Hayır. Ego tatmininden başka birşey değil…

 7. Vatan Bekçisi dedi ki:

  Akp nin anketlerine aldırış etmemek lazım bunlar % 70-80 hayır bile çıksa onu evet çıkartırlar masabaşında yoksa Akp içinde barındırmaz bunları ve ayrıca o taptıkları paracıklarına veda ederler.Bu anketçilik vicdan işidir anlayacağınız vicdanın yoksa para için herşey yapılır yaptırılır.Benim referandum tahminim % 65 e 35 hayır yönünde oy çıkacağıdır. Ayrıca Mhp bizi kurtarır diyen Akp Mhp seçmeni size % 94 gibi bir hayır oyuyla tokatlayacak Mhp ve Ülkücüler bu vatanı bölecek böldürecek hiçbir sisteme kesinlikle evet demez biz hep birlikte HAYIR diyeceğiz bunuda bilesiniz.

  1. sevda dedi ki:

   Evet çıkınca özür dileyerek misim

   1. Vatan Bekçisi dedi ki:

    Vallahada derim billahada Peki sen? Ama şartım var çalmak yok ama tamammı?

 8. kd_boz dedi ki:

  Evet çıkacağı kesin. Oran olan %65 den fazla evet çıkar.

 9. Fatih dedi ki:

  PKK evet diyorsa ben yılların AK partilisi olarak HAYIR diyorum.

 10. Taseron dedi ki:

  Taseron belirler bence sonucu cunku 2milyon oyvar taseronda hic gundemde degiller yine hazirandada boyle olmustu sessizlik…

 11. bult dedi ki:

  Bende bir akp liyim bu secimde demek intihar olur

 12. Kartal dedi ki:

  Mhp seçmeni neden Evet desin ya? Devlet Bahçeli, Tayyip Erdoğan’ı neden başkan yapmak istiyor? Mhp nin iktidar olma seçimi değil bu. Muhalif herkes Hayır vermeli.

  1. serhat dedi ki:

   Demekki neymiş bu işin partiyle alakası varmış sağ evet der sol hayır o kadar.yüzde sekseni sağcı ülkeden de evet çıkar biiznillah

 13. Erhan dedi ki:

  Hangi parti olursa olsun tek adamın elinde herseyi bulundurması tehlikeli

 14. HÜSEYİN YILDIRIM dedi ki:

  anketler önemli değil önemli olan sonuç bende EVET diyorum.

  1. AKP li dedi ki:

   CHP liler sandıkta bir oyu var ama böyle anketleri çok seviyorlar dönüyor dolaşıyor internette oy veriyor yetmiyor gene veriyorlar YETMİYOR GENE GENE..kendilerini kandırıyorlar. ALLAHIM BİR CC, BENİM OYUM DA BİR NİSANDA TEK OY EVET.

   1. Vatan 1923 dedi ki:

    O yüce rabbim sizi çarpsın hem kardeşlerimiz arasında ayrımcılık yapın Akp li bizler ve hain kafir Chp ler diye kin kusun, kardeş olarak görmeyin hem Vatanı kaosa götürecek bir sistemin yanında evet diye diye arkasında olun bile bile intikam için. Sonrada Allah bir Peygamber kitap deyin sizde maallesef sahtekarlık bol Allahımızı Peygamberimizi Ķutsal kitabımıza o Yüce kavramlarımızı ağzınıza ve sizin kirli politikalarınıza alet etmeyin.

    1. elif dedi ki:

     Dinle siyaseti karıştırmayın lütfen laikligede başkanlığada EVET

 15. Berlin 12053 falk str 18 dedi ki:

  Sayin Erdogan hayatinin hatasini yapiyor hayir çikacak hangi partiden olursa olsun tek adam yanlis

1 2 3 6