CHP’nin Yeni Seçim Sloganı: Milletçe Alkışlıyoruz

18.04.2015
1.898
A+
A-


CHP seçim reklamını kim yaptı? Son günlerde çok tartışılan CHP’nin reklam filmi televizyon ekranlarında dönmeye başladı. CHP seçim reklamı çok konuşuluyor.

Milletçe alkışlıyoruz sloganı ile ekranlarda dönmeye başlayan reklam filmini kim yaptı? Reklam filmi ünlü isim Ali Taran’a ait. Özellikle trafo önünden geçen kedi çok dikkat çekici oldu.

CHP’nin seçim bildirgesini 19 Nisan’da yayınlayacağını, reklamların da bu tarihten itibaren daha sık görüleceğini kaydeden aynı yetkili, “şimdi çıkan kısa film bir durum tespiti. Kampanya, gelişerek sürecek. Bazı projelerimizi kademeli olarak açıklayacağız. Bazı projeler ise, özellikle en sona bırakılacak” diye konuştu.

KEDİLİ TRAFO GÖNDERMESİ

Filmde trafo önünden geçen kedinin görüntüsü dikkatlerden kaçmadı.

BAKAN YILDIZ: ESPİRİLİ BULDUM

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, CHP’nin seçim kampanyası için hazırladığı kedili reklam filmine ilişkin, “Tabii CHP’nin bu reklamda bir kedinin peşinde koşmasını ben biraz esprili buluyorum açıkçası” dedi. Bakan Yıldız, seçimler yaşanabilecek bir elektrik kesintisi hakkında ise, “Bununla alakalı bütün tedbirlerimizi alıyoruz” açıklamasında bulundu.

Bakan Yıldız ile Gürcistan Enerji Bakanı Kakha Kaladze arasında enerji alanında işbirliğine dair anlaşma imzalandı.

-“TEDBİRLERİMİZİ ALIYORUZ”-

İmzaların atılmasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Taner Yıldız, Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) 7 Haziran’da oy sayımı sırasında elektrik kesintisi ihtimaline karşı jeneratör takviyesi yapacakları yönündeki açıklamalarının hatırlatılması üzerine, “YSK’nın özellikle oy sayımının yapılacağı binalarla ilgili jeneratör talebini, kendi içerisindeki bir mekanizma olarak görüyoruz” dedi. Bakan Yıldız, şöyle devam etti:

“Bizim için önemli olan Türkiye’nin geleceğiyle alakalı, Türkiye’nin demokratik hayatıyla alakalı 7 Haziran seçimlerinde elektrik kesintisi olmadan bunu sağlıklı şekilde yapabilmesini sağlamaktır. Bununla alakalı bütün tedbirlerimizi alıyoruz. Ek tedbirlerimizi alıyoruz. Böyle bir tedirginliğe ne muhalefet partilerinin ne de herhangi bir sivil toplum örgütlerimizin kapılmasına inşallah gerek kalmayacak. Bunu hep beraber göreceğiz, Allah’ın izniyle o gün bir problem yaşanmayacak.”

TRT’DEN ŞOK KARAR

TRT, CHP’nin Kartal’da yapacağı seçim mitingi için hazırlanan “milletçe alkışlıyoruz” videosunu yayınlamama kararı aldı. Kağıt üstünde “tarafsız” ve “devlet televizyonu” olarak geçen TRT, CHP’nin seçim reklamını AKP’yi eleştirdiği gerekçesiyle yayınlamayacak.

demokrathaber‘de yer alan habere göre, duruma Twitter hesabından tepki gösteren CHP Genel Başkan Yardımcısı Enis Berberoğlu, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “TRT, CHP’nin alkışlı reklam filmini yayımlamayacağını resmi yazıyla bildirdi. Gerekçesi, siyasi mizah örneği; ‘CHP filmi iktidarı eleştiriyor’. Demokraside muhalefet iktidar partisini hedef almadan nasıl siyaset yapacak? Önerilere açığım.”

YORUMLAR - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.