Davutoğlu: “AK Parti’nin oyu yüzde 47-50 bandında…”

11.05.2015
1.750
A+
A-


Başbakan Ahmet Davtoğlu, 2015 genel seçimlerinde AK Parti’nin oyunun yüzde 47-50 bandında olduğunu söyledi.

2015 genel seçimleri AK Parti oy oranı ne? Merak edilen soruya Başbakan Davutoğlu cevap verdi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Hatay ve Mersin mitingleri sonrası uçağında Yeni Şafak ekibinin sorularını yanıtladı. Davutoğlu, seçime ilişkin siyasi partilerin performanslarını böyle değerlenirdi:

Davutoğlu: "AK Parti'nin oyu yüzde 47-50 bandında..."

AK PARTİ OY ORANI

Sürekli bakıyorum, takip ediyorum. Genel olarak bizim oy trendimiz yukarı doğru eğilim içinde. Bu da normaldir.

Meydana inildiği zaman bunlar daha fazla ortaya çıkar. Yine yüzde 47-48-50 bandı arasında bir yerde. Ama önemli olan yukarıya doğru bir trendin olması.

Ben bunun daha da yukarı çıkacağına inanıyorum. Bir taraftan da rakiplerimizin performansına bakıyorum. Şu anda AK Parti dışında yaygın bir kampanya yürüten bir parti yok. Dikkat ederseniz Kılıçdaroğlu’nun daha yayınlanmış iyi bir miting fotoğrafı yok. Çünkü mitingleri son derece sönük, heyecansız geçiyor.

Kartal’da çok zayıftı. Büyük bir vaveylayla kampanya başlattılar… Niğde’de o yaptı, arkasından üç gün sonra ben yaptım. Aynı meydanda aradaki farkı görmek mümkün. MHP zaten yeni çıktı.

MHP’nin mitingi nispeten kolay bir miting. Türkiye’nin belli bölgesine zaten hiç gitmeyecekleri için sınırlı bir kampanyadır. HDP yaygın yapmaya çalışıyor ama Türkiye’nin belli yerlerinde muhatap bulamıyorlar. Türkiye’nin bütününde miting yapabilen tek parti biziz.

YORUMLAR - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.