Davutoğlu’nun Bingöl Mitingi (Canlı Yayın)

07.05.2015
1.710
A+
A-


Başbakan Ahmet Davutoğlu AK Parti Bingöl mitinginde konuşuyor.

Miting sona erdi.

Davutoğlu Bingöl mitinginde şunları söyledi:

Başbakan Ahmet Davutoğlu AK Parti Bingöl mitinginde 6-7 ekim eylemcilerine ‘yuh’ çekenlere destek verdi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, 6-7 Ekim olaylarında suça karışan göstericilere ‘yuh’ çeken kalabalığa “Liderleri yuhalatmam ama ben vandalları istediğiniz kadar yürekten yuh diyebilirsiniz. Katiller 4. kattan gencecik çocukları atan katleden o katillere her şeyi diyebilirsiniz.” sözleriyle destek çıktı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu AK Parti Bingöl mitinginde halka seslendi. Davutoğlu eleştiri oklarını ‘Diyanet’i kapatacağız’ diyen CHP ve HDP’ye yöneltti.

Bingöllü seçmenden üç milletvekili isteyen Davutoğlu, konuşmasında iktidarları döneminde neler yaptıklarını ve yapılacakları anlattı.

Çözüm sürecinde HDP’yi iki yüzlülükle suçlayan Davutoğlu, Demirtaş’ın ABD’de yaptıı “Türkiye’de soykırım yapıldı” açıklamasına ateş püskürdü. İşte Davutoğlu’nun konuşmasından öne çıkan satır başları:

“Hiçbir kardeşimiz mezhebi, etnik kökeni ne olursa olsun hiçbir çocuğumuz yetim kalmasın diye çalışıyoruz. Buraya sizinle kardeşliği çözümü demokrasiyi konuşmaya geldik.

YÜREKTEN YUH DİYEBİLİRSİNİZ

Liderleri yuhalatmam ama ben vandalları istediğiniz kadar yürekten yuh diyebilirsiniz. Katiller 4. kattan gencecik çocukları atan katleden o katillere her şeyi diyebilirsiniz.

YA SİLAH YA BARIŞ

6-7 Ekim’ de bütün bölgesi kaosa çevirmek istediler. Bir taraftan silahı elinde tutup batıda demokrasi türküsü söylüyorlar. Onlar buraya geldiklerinde onlara sorun ya silah ya barış ikisi birarada olmaz silahları bırakın gömün topağa deyin.

Eski Türkiye yok, annenin hapishanede Kürtçe konuşamadığı Türkiye yok deyin, onlar samimiyse gelin siyaset meydanı burada gelin. Samimi değilseniz 6-7 ekim olayları gibi ülkeyi vandallara teslim etmeyiz deyin.

2010 referandumunda anayasa değişikliğine en yüksek oyu Bingöllüler verdi. Kim bu bölgede vatandaşların huzuruna etkilemek için baskı kurarsa başta kamu adına bizi ama ön önemlisi Bingöllüleri bulacaktır.

DİYANET’İN KAPATILMASI VAADİ ULUSLARARASI ÇEVRELERİN İSTEĞİ

CHP’nin genel başkan danışmanı ‘HDP’nin barajı aşması bizim için önemli diyor. CHP ile HDP’nin zihniyeti aynı. O da diyor ki Diyanet’i kapatacağız. Bugün CHP ile HDP aynı yolda. HDP Türkiyeleşemedi CHP’leşti.

Bu milleti dininden irfanından koparmak istiyorlar. Bu Diyanet’in Afrika’daki faaliyetlerinden rahatsız olan uluslararası çevrelerin isteğidir.

Üçlü eş başkanlık yapsınlar, paralel, CHP, HDP. Çünkü üçünün de bütün meselesi AK Parti’nin getirdiği yükselişi durdurmak. Bizi durdurabilirler mi?

BİNGÖL BU SENE DOĞALGAZA KAVUŞACAK

Göreve geldiğimizde Bingöl’de sadece iki ambulans vardı. Şimdi 30’a yakın ambulans var, 8’i kar paletli ambulans. Karlı dağlarda hiçbir hastanız kalmayacak. Eğer dağ başındaysanız helikopter ambulans geliyor. Bingöl’de 5 km bölünmüş yol vardı şimdi 185 km bölünmüş yol. Bu sene Bingöl doğalgaza kavuşmuş olacak.

Bingöl’e 5 yıldızlı oteller geliyor. Yeni Bingöl’e var mısınız? 350 ek yataklı devlet hastanesi en geç Ağustos ayında hizmete girmiş olacak.

Şiddeti tevişk edenlere özgürlük dersi vereek misiniz? Nefret dilini terkedin diyecek misiniz? HDP Eş Genel Başkanı Ermeni diasporası önünde poz verdi. Siz buna razı mısınız? Dedeleriniz Kürt Zaza Türk soykırım yaptı diyenler var razı mısınz?

BRE GAFİL

Tarihimizide soykırım yoktur bre gafil. Ermenilerin gönlünü hoş ettikten sonra Yahudilere mesaj olsun diye “Kudus Yahudilerin kutsal mekanıdır” dedi.

CHP Genel başkanı İsrail’de niye büyükelçimiz niye yok diyor. Diyorum ya ruh ikizi. Biri Kürt ulusalcısı digeri Türk ulusalcısı. Sanki dünyada yaşamıyor. Mavi Marmara’da şehit edilen Mescid-i Aksa’ya postallarıyla giren askerleri hiç görmüyor.

BU TOPRAKLARDA NEFES ALIP VERDİKÇE

CHP HDP ve arkasındaki paralel yapı bilsin ki biz bu topraklarda nefes alıp verdikçe zalimlerle dost olmayacağız. Mazlumları yalnız bırakmayacağız.”

YORUMLAR - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.