Demirtaş: “HDP bıçak sırtında”

03.06.2015
3.493
A+
A-


7 Haziran genel seçimlerine sadece 4 gün kaldı. Türkiye önümüzdeki hafta sonu yapılacak milletvekili seçimlerine kilitlendi. Seçimlere ilk kez parti olarak girecek HDP’nin barajı geçip geçmeyeceği en çok merak edilen konu.

Fox TV’de İsmail Küçükkaya’nın sunduğu ‘Çalar Saat’ programına konuk olan HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

“HDP ŞU ANDA BIÇAK SIRTINDA”

Küçükkaya’nın sorularını yanıtlayan Demirtaş, HDP’nin barajı aştığını halen gönül rahatlığıyla söyleyemeyeceklerini belirterek, “Elimize gelen verilere göre HDP şu anda bıçak sırtında. Keşke gönül rahatlığıyla geçtik diyebilseydik. Bir oy çok şey değiştirir.

Ben tüm Türkiye’den rica ediyorum. Seçim sonucunda ‘iyi olma hali’ kazansın istiyoruz. HDP’nin yükselişi Türkiye’ye umut olacak. HDP bütün inançların eşitliğinden yanadır” dedi.

YORUMLAR - 3 YORUM
  1. selo başkan dedi ki:

    demirtas bu ülkeye yeni ekoleri gitireceyene inaniyorüm kisilik olarakta samimi buluyorum umarim bu cirkin siyasete kazanan olur

  2. hasan karatekin dedi ki:

    Siz kuruluğu savunan bir insan olarak sayın demirtaş abd eki ermenilerle görüştüğümüzde hesapta kuruştansın olması gereken harita çiziminde ermenistan vardı madem kuruluğu savunulan niye poz verdin niye demdin hemşerim burası kürdüstan böylemi savunun ben sizin samimiyetinize inanmıyorum bende kurdum ve ben gurur duyuyorum kurt olduğum için siz siyasiler varya megalarınız için her şey yapabilirsiniz ben olsam o haritanın önünde poz vermezdim bana göre kürtleri düşündünüz yok o yüzden oyum akp allahın izniyle

  3. SEVGİ dedi ki:

    Ben Selahattin Demirtaş ı çok samimi buluyorum ve esprili buluyorum . kendisi bence bu ülkeyi çok yüksek yerlere taşıyacak .çok mantıklı konuşuyor .