Demirtaş, İstanbul’da oyunu kullandı

07.06.2015
1.283
A+
A-


HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş oyunu kullandı, oy zarfını sandığa atmasının ardından, Demirtaş basın mensuplarına açıklama yaptı.

İstanbul’da oy kullanan Demirtaş, oy verme işlemlerinin tamamlanmasının ardından yaptığı ilk açıklamasından “Zorlu, sıkıntılı bir seçim kampanyasını tamamladık. 8 Haziran’da özgür bir Türkiye’ye uyanacağız.” dedi.

Demirtaş, “Herkes oyunu özgürce kullanacak. Vatana şimdiden hayırlı olsun. Buradan herkese sesleniyorum. Tüm siyasi partilerin görevlileri sandıklara sahip çıksın. Sandığa ne girdiyse sandıktan o çıksın.” diye konuştu.

Demirtaş, İstanbul'da oyunu kullandı

İşte Demirtaş’ın o açıklamaları:

“ADİL BİR YARIŞ OLMADI”

“Seçim kampanyası adilce geçti diyemem ama biz yine de mücadelemizi verdik. Biz barış ve adil olma mesajı verdik. Türkiye için hayırlı olsun. Çoğulcu bir demokrasi olmasını temenni ediyorum.”

“BİZ OYLARI KENDİMİZE ATMIYORUZ”

“Biz oyları kendimize atmıyoruz. Oylarımızı, çocuklarımıza, torunlarımıza ve geleceğimize atıyoruz. Sonuç ne olursa olsun hiç kimse umudunu yitirmesin. Bu ülkenin demokrasi dinamiği güçlü ve biz buna inanarak hareket ettik.”

“BURADA BİR ÇAĞRIM VAR: LÜTFEN OYLARA SAHİP ÇIKIN”

“Buradan sandık görevlilerine bir çağrıda bulunuyorum lütfen oylara sahip çıkın. Sandığa ne girdiyse o çıksın biz bunu istiyoruz. Bu çağrım tüm siyasi partilerin görevlilerine. Herkes oyuna sahip çıksın.”

YORUMLAR - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.