Emine Ülker Tarhan, muhalefet partilerine yüklendi!

Emine Ülker Tarhan, muhalefet partilerine yüklendi!

Anadolu Partisi Genel Başkanı Emine Ülker Tarhan, Best Western Otel’de düzenlediği basın toplantısında partisinin barajı geçme hadefine kilitlendiğini belirterek, şunları söyledi:

“Biz soldan geliyoruz. Dünyayı sadece soldan değil her yerden görüyoruz. Tüm ezilen, güçsüz, ve hırpalanmışların partisi olmak istiyoruz. Türkiye’de siyaset sıkıştı. Bir açmaz yaşıyor. 13 yıldır bu döngüyü kıran kimse yok. Altı aylık bir partinin buralara gelmesini bir başarı olarak nitelendiriyoruz. Biz bu yola baş koyduk.

Emine Ülker Tarhan, muhalefet partilerine yüklendi!

Hedefimiz Anadolu’dur. Yürümeye devam edeceğiz. ‘Yapamazsınız’ dediler. Yapınca, ‘yenisiniz, sonuç alamazsınız’ dediler. 40 yıllık partilerin giremediği yerde seçime giriyoruz. 81 ilde giriyoruz. Anket vesveseleri geliyor. Anketlerle sonuç belirlenseydi seçime ne gerek vardı? Biz sonuna kadar mücadele edeceğiz.”

Barajı yıkmak için çalışacaklarını belirten Tarhan, İzmir’de çok umutlu olduklarını belirtti. Tarhan, “Her yerde barajı geçeceğiz. Barajlar yıkılmak içindir. 4’lü koalisyonun barajı çok sevdiğini biliyoruz. Herkes sandalyesini, paylaştığı belediyeleri koruma derdinde. ‘Hırsız’ diye bağrırsanız bunların dördü birden döner bakar. 0,5’lerle 30 yıl idare edeyim anlayışı yok. Barajı yıkmak için çalışıyoruz. İzmir’de de umutluyuz” dedi.

DOĞAN GÖRÜNÜMLÜ ŞAHİN

Tarhan meclisteki partileri de eleştirerek,“Ben şu an mecliste 4’lü koalisyon olduğuna inanıyorum. Doğan görünümlü şahinler olur ya yeni görünümlü eskilerden değiliz. Tek parti gibi çalışan o 4’lü koalisyonun kırılmasını istiyoruz. Sisteme hizmet ediyor ve oradan besleniyorlar. Sistemden beslenenler bu bozuk düzenle mücadele edemezler. Beslenmeyen bizler bir gün çıkar bu düzen değişmeli der. Bunun mücadelesini vereceğiz. Ne havuz, ne kartel, ne cemaat medyasıyla çalışıyoruz. Halktan başka hiçbir desteğimiz yok. Sermayeye eyvallahımız yok. Biz bir halk hareketiyiz” dedi.

“BU TİP ZAVALLILARLA MÜCADELE EDİYORUZ”

Tarhan, partisinin MİT bağlantılı olmakla suçlandığını ileri sürerek, şöyle konuştu:

“İftira ve iğrenç şeylerle karşılaştık. MİT bağlantısı gibi bir iftirayla, Recep Tayyip Erdoğan’ın gibi belden aşağı bir iftirayla karşılaştık. Bu bana göre Anadolu’ya hakaretti. Bu oranın insanlarına güvenmemektir. Kadınlara hakarettir. Bunların tamamından ileride utanacaklardır. Bizim siyaset yapma amacımız bu tip zavallılarla mücadele etmektir. Komplolarla hayatı bu pencereden görenlerle mücadele etmektir. Saha saha çalışmalara devam edeceğiz. Bu daha başlangıçtır. Kenetlenerek yürüyeceğiz. İktidarın ağır baskısı devam ediyor. Parlamenter sisteme kilit vurmaktan söz ediliyor. Ekonomik krizi herkes bekliyor. Bir yerden patlak verecek. Ülkemizin bir bölümünü PKK’ya teslim ettiler. Başkanlık karşılığı özerklik anlaşmasının sonucu olduğunu düşünüyoruz. Ankara’yı parsel parsel sattıklarını kedi ağızlarından söylediler. AKP’nin söyleyeceği bir şey kalmadığını ve eskidiğini düşünüyoruz. Eşyanın tabiatına aykırıdır. Yeni bir şey söyleyemeyen eskir. Eski gücünü koruması mümkün değildir. Tayyip Erdoğan koskoca ucube gibi sarayda kendini yalnız hissediyor. Her yerde konuşuyor. Konuşmak istiyor. Ona bakmayın artık. Yaptığı onca zulümden sonra aklıselim herkes arasında ciddiye alınmıyor.”

“BAKMAYIN SİZ DEMİRTAŞ’A”

AK Parti ve HDP’nin çok tatlı bir çift olduğunu ileri süren Tarhan, “Bakmayın siz Demirtaş’ın ‘başkan yapmayacağız’ dediğine. Siz İmralı’yla rahat görüşün diye orduyu tasfiye etsin, size yardımcı olsun diye BOP’un eş başkanı olsun siz bu adamı başkan yapmayacaksınız öyle mi? Birbirlerine olumsuz söylemlerde bulunuyorlar ama öyle değil. Eğer Türkiye partisi olacaklarsa Öcalan’ın özgürlüğünden çok kendilerini özgürleştirsinler. Başkanlığın anahtarı HDP’nin elinde. Zaten fiilen bir başkanlık sistemi var. Tüm yetki bir kişinin elinde. Bunu engelleyecek sadece halktır. Tek başına çıkıp efelik yapmaya kalkmasın” dedi.
Elif DEMİRCİ/İZMİR, (DHA)

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.