Erken Seçim Tarihi Belli Oldu! Peki Şimdi Ne Olacak?

Erken Seçim Tarihi Belli Oldu! Peki Şimdi Ne Olacak?

Siyasetin merkezi olan Ankara’da bir süredir erken seçim konuşmaları yapılmaktaydı. Son günlerde gündemi oldukça meşgul eden ve Türkiye’ nin gidişatını önemli ölçüde etkileyeceği beklenen Cumhurbaşkanlığı seçimi ne zaman yapılacak?

Bu sorunun cevabını geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıkladı.

Erken Seçim Tarihi Belli Oldu! Peki Şimdi Ne Olacak?

Erken Seçim Tarihi

Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan tüm Türkiye’ nin fazlasıyla merak ettiği erken seçim ne zaman sorusunu MHP başkanı Devlet Bahçeli ile görüşmesinin hemen ardından yanıtladı. Cumhurbaşkanlığı Sarayı’ nda MHP liderini ağırlayarak bir basın toplantısı yapan Sayın Cumhurbaşkanı, toplantı sonrasında şu açıklamaları yaptı. “Devlet Bahçeli ile bu konuda hem fikiriz. O da erken olacak Cumhurbaşkanlığı seçimi konusuna sıcak bakmakta. Seçim tarihini 24 Haziran 2018 olarak belirledik.” dedi.

Seçim İçin Yapılan Anketler

Seçimin erken yapılacağını duyan birçok anket şirketi konuyla ilgili olarak erken seçim anketi düzenlemeye başladı. Hatta anket sonuçları yavaş yavaş belli olmaya başladı. Önde gelen ve güvenilir iki anket şirketi olan ORC ve MAK Cumhurbaşkanlığı seçim anketi sonuçlarını açıkladı. İşte merakla beklenen seçim anketi sonuçları şu şekildedir:

Önde gelen anket şirketlerinden olan ORC danışmanlık şirketi başkanı Murat Pöstekide son anket seçimi verilerini şu şekilde açıkladı: “Anket sonuçlarına göre Recep Tayyip Erdoğan ikinci tura gidilmeden ilk turda Cumhurbaşkanlığını % 57 gibi büyük bir oranla kazanacaktır. Bu da Sayın Cumhurbaşkanının bir dönem daha Cumhurbaşkanlığı koltuğunu kimseye vermeyeceğini göstermektedir.

MAK danışmanlık şirketi başkanı ise 2018 yılı Cumhurbaşkanlığı anketleri sonucunu ORC başkanının kaydettiği benzer cümleler ile şöyle açıkladı: ” Son seçim anketleri doğrultusunda % 55 gibi oldukça iyi bir başarı ile şuan Cumhurbaşkanlığı koltuğunda oturan Recep Tayyip Erdoğan’ ın bu seçimlerden de galip çıkacağını ve koltuğunda kamaya devam edeceğini bekliyoruz.”

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.