Eski BBP’lilerden Sert Çıkış

21.05.2015
1.816
A+
A-


Merhum lider Muhsin Yazıcıoğlu’nun partisi olan Büyük Birlik Partisi’nin (BBP) artık eski BBP olmadığının altını çizen isimler, çarpıcı açıklamalarda bulunarak, 7 Haziran’da koalisyon olması veya iktidar üzerinde farklı oyunlar yapılması halinde Türkiye’nin felakete gideceğini, korku dolu yılların başlayacağını söyledi.

Özellikle 17/25 Aralık hükümete yönelik operasyonlardan sonra Mustafa Destici başkanlığındaki BBP, Paralel yapının yanında oldu. Paralel çizgisiyle hareket eden BBP’den ise istifalar art arda geldi. Bugün ise BBP Milli İttifak adı altında, paralel yapı sözcülüğüyle seçimlere gidiyor.

Eski BBP'lilerden Sert Çıkış

BBP’nin kurucularından ve eski Genel Başkanı Yalçın Topçu, eski Genel Başkan Yardımcısı Metin Gündoğdu ve eski Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hasan Hüseyin Bozok ile Paralel yapının etkisi altında olan BBP’yi, Milli İttifak’ı ve genel seçimleri konuştuk.

BBP’nin kurucularından ve merhum lider Muhsin Yazıcıoğlu’ndan sonra koltuğu devralan, 2014 yılında ise partisinden istifa eden Yalçın Topçu, “BBP içinde 2003 ile 2011 arasında söylenen her şeye kefilim ve imzam var. Partileri rahmete kavuşmuşlar yönetmiyor. Partileri başındaki heyet yönetiyor. Benim partim 2011’e kadar olan zamandaydı” dedi.

SİYASİ İSTİKRARSIZLIK FELAKET OLUR

Seçimlere yönelik kritik uyarıda bulunan Topçu, “Seçimlere kısa bir zaman kala şunu söylüyorum. Ülkenin, milletin ve ümmetin menfaatine sağlıklı tek liman olan, başını yukarı kaldırma hamleleri gösteren ülkemiz için siyasi istikrarsızlık felaket olur. Koalisyon eliyle küresel güçler bundan evvel olduğu gibi ülkemizi kendi içine dürer. Medeniyet coğrafyamıza dönüp bakacak hal bırakmaz. İşte bütün bunları düşünerek, 40 yıllık siyaset hayatımdaki tecrübelerden yola çıkarak söylüyorum. Mutlaka ve mutlaka tek başına bir iktidar, anayasayı değiştirecek, başkanlık sistemine geçirecek bir meclis şarttır” diye konuştu.

Topçu şu açıklamaları yaptı:

YOLSUZLUK ALGISI VERİP OPERASYON ÇEKTİLER

– Medeniyet coğrafyasında enerji ülkesi Türkiye’yi yeniden dizayn etmek istiyorlar. Bölgenin tek sağlıklı ülkesi Türkiye. Ama Türkiye’yi de karıştırmak için ağaç deyip sokakları harekete geçirmek, kutu deyip yolsuzluk var algısı üzerinden iktidara ve millete operasyon çekmek istiyorlar. Türkiye’nin tek başına bir iktidara ihtiyacı var. Ben sivil siyasetçi olarak milletimin ve ümmetimin menfaatleri için bunları söylüyorum. Millet yine istikrar ve huzurdan yana olacaktır. Milletimiz mutlaka sandığa sahip çıkmalı ve katılımı yükseltmeli.

AYNI İTTİFAK YAZICIOĞLU’NA DA BİZE DE TEKLİF EDİLMİŞTİ

– Birileri ittifak yapmış beni hiç mi hiç ilgilendirmez. Millet bu tip birleşmelerin gerçekten kendi istikbali için mi yoksa birilerinin istikbali için mi olduğunun kararını 7 Haziran’da verecek. Bugün yaşanan ittifak 2007 yılında rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’na daha sonra da bize edilmişti. Ama biz istikrarın bozulmasına neden olacak ve seçim sisteminden dolayı netice alınmayacak işlerin içinde olmadık.

BBP’den Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi partisinin Ekmeleddin İhsanoğlu’nu destekleme kararına karşı çıktığı gerekçesiyle partiden ihraç edilen BBP Eski Genel Başkan Yardımcısı Metin Gündoğdu, “BBP merhum lider Muhsin Yazıcıoğlu’nun bıraktığı parti değil. Yazıcıoğlu milli ve yerli bir kişiydi. Biz bu nedenle onunla siyaset yapıyorduk. Ama 2014’ten sonra dış güçlerin emrinde olan Paralel yapıyla ortak hareket eden bir parti oldu. BBP içinde Paralel yapı destekli Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölüm sebebinin Recep Tayyip Erdoğan olduğu dillendiriliyordu” diye konuştu.

İşte Metin Gündoğdu’nun açıklamaları;

‘BUNLAR BİZİ SAF ZANNEDİYOR HERHALDE’ DEDİ

– 2007 yılında Muhsin Yazıcıoğlu’nu Saadet Partisiyle ittifak yaptırmaya çalıştılar.

Ben ve Namık Kemal Zeybek rahmetlinin yanındaydık. Namık Kemal Zeybek dedi ki; ‘Başkanım Saadet partisi ile ittifak yapmalıyız’ Yazıcıoğlu da bu ittifak barajı geçer mi diye sordu Zeybek de ‘geçer’ dedi. Bir de bana dönüp sordu. Ben de geçmez dedim. Tekrar Zeybek’e dönerek, ‘Metin’in inanmadığı ittifaka milleti nasıl inandıracağız’ dedi.

Zeybek kızarak gitti. Yazıcıoğlu da ‘Bunlar bizi saf zannediyor herhalde. Bizi Saadet partisiyle ittifak yaptıracaklar. AKP’den 2 puan çalmam partiyi aşağıya çekmem bir işe yaramayacak. Benim de milletimin de işine yaramayacak ittifakta ben neden olayım’ dedi. Yine 2011’de de aynı konu gündeme geldi. Dönemin genel başkanı Yalçın Topçu da benzer cevap verdi ve ‘ben millet için siyaset yapıyorum.

Milletin adamlarına çelme takmak olmaz. Bu ittifak çelme takmaktır’ dedi. Bunların yaptığı Milli İttifak değil, ancak gayri milli ittifak olur. Milli ittifak gayri milli ittifaklara kurulur bu MHP’ye AK Parti’ye ve hatta CHP’ye karşı oluşturulamaz.

TÜRKİYE’YE OPERASYON ÇEKİLİYOR

– Şuan da Türkiye’ye operasyon çekiliyor. İktidar tamamen yalnızlaştırıldı. İktidarın karşısındaki güçlerin tek mücadele verdiği tek yer iktidar. Birbirine benzemez CHP-MHP ve HDP partileri bir araya geldi. Bunlara gayri Milli İttifak da eklendi. 4 tane grup şuan da iktidarla uğraşıyor. Bunların derdi bu ülkeyi yönetmek falan değil bunların derdi bu ülkede kaos çıkarmak bu ülkenin geleceği ile oynamak. İktidar olma hırsı bunları dış güçlerin oyuncağı haline getirdi. O nedenle 7 haziran seçimleri gerçekten bir dönüm noktası. Ben sivil siyasetçi olarak ülkemin istikrarı için çalışıyorum. AK Parti’ye gönül veren hizmet edenler de sayılı günler kala çok çalışmalı, gerçekleri millete anlatmalı. Ülkede koalisyon olması istikrarın bozulması Allah korusun 10 yıllık kazanımlar bir ayda geri döner. Türkiye’nin bu coğrafyada büyük devlet olması 7 haziran seçimlerine bağlı.

BAŞKANLIK SİSTEMİ?

– Başkanlık sistemi çok önemli. Türkiye’de anayasa da değiştirilmeli. 1990-2000 arası 10 tane hükümet kuruldu ve bu hükümetler Türkiye’yi geri götürdü ileriye taşıyamadı. Millet artık tecrübeli ve koalisyon falan istemiyor. Millet mevcut iktidar tek başına devam etmeli ve biz de bu yönde karar verip oy kullanacağız diyor. Onun için de başkanlık sistemine geçilecek günün başlangıcı 7 haziranda başlayacak diye düşünüyorum.
17 Aralık hükümete yönelik operasyon sonrası BBP’nin tutumunu eleştirerek ‘BBP içinde cemaatin borazanlığını yapan operasyonel kripto bir yapı ortaya çıktığını’ söyleyerek istifa eden eski Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hasan Hüseyin Bozok çarpıcı açıklamalar yaptı.

İşte Bozok’un Haber7’ye yaptığı açıklamalar;

– BBP’nin bugünkü çizgisinde bir değişiklik yok. Hala Paralel yapının emrindeler. Biz BBP ile bağlarımızı Paralel yapıdan dolayı kopardık. Ben Milli İttifak’ın da başarılı olacağını düşünmüyorum. Onlar da 7 Haziran’dan sonra gerçekleri görecekler.

MİLLİ İTTİFAK DÜŞMANA KARŞI YAPILIR

– Milli denilince sanki kendileri milli diğerleri yabancı gibi algılanıyor. HDP hariç Türkiye’de bütün partiler millidir. Hepsi de vatanın milletin birliğinden bahsediyorlar. Yaptıkları yanlış bir şey. Karşılarındaki düşman gibi algılanıyor. Mesela ben şu anda BBP’nin üyesi dahi değilim. Ben düşman mıyım? Yok öyle bir şey. Kullandıkları kelime yanlıştır.

SALDIRI AK PARTİ’YE DEĞİL İSLAMA

– Şuan bütün güçler birleşmiş ve saldırıya geçmiş. Ama ben bu saldırının AK Parti’ye değil İslam’a yapılan bir saldırı olarak görüyorum. Hedefte İslam dünyası ve ümmet var. Türkiye’de netice değişmez ve AK Parti 7 Haziran akşamı tek başına iktidar olur. Zaten hedefleri de AK Parti gitsin şu parti gelsin değil amaçları ülkeyi huzursuz etmek, istikrasız kılmaktır. Koalisyon dönemlerini korku içinde geçirdik. Gece yattığımızda acaba sabah neler olacak diye düşünüyorduk. CHP yıllarından bu ülke çok çekti. CHP’nin de HDP’nin de bugün İslam için düşündükleri ortada. Onun için 7 Haziran’da sandık çok önemli. Ben Türkiye’nin lehine sonuçlar çıkacağına inanıyorum.

BAŞKANLIK SİSTEMİ TÜRKİYE İÇİN UYGUN

– Türkiye için düşünülen başkanlık sisteminin tam detaylarını bilmiyorum ama millet ve memleket lehine kullandığınız zaman tabi ki iyi bir şey. Milletçe düşünürsek elbette ki başkanlığın bu ülkeye uygun bir model olduğunu düşünüyorum.

HABER 7

YORUMLAR - 1 YORUM
  1. Turan dedi ki:

    Yalçın TOPÇU Mahşer günü Muhsin Başkan’ın yüzüne bakamayacaksın, Alperenlerin iki eli yakanda olacak sen ve işbirlikçilerinin.