GENAR Referandumda Evet ve Hayırcı Bölgeleri Açıkladı

GENAR Referandumda Evet ve Hayırcı Bölgeleri Açıkladı

GENAR Araştırma Şirketi Başkanı İhsan Aktaş, bölge bazında referandum anket sonucunu açıkladı. GENAR anketine göre 6 bölge “Evet” derken, 1 bölge “Hayır” diyor.

Nisan ayında yapılması planlanan anayasa değişikliği referandumu için anketler arka arkaya geliyor. Adil Gür’ün referandum tahmini yüzde 54 ile evet olurken GENAR’ın başkanı İhsan Aktaş da son verileri açıkladı. Sabah Gazetesi’ne konuşan İhsan Aktaş’a göre evet cephesi yüzde 60 civarında.

GENAR Referandumda Evet ve Hayırcı Bölgeleri Açıkladı

İşte anketin detayları:

GENAR REFERANDUM ANKETİ SONUÇLARI

– AK Parti’nin oyu yüzde 50 bandında. MHP’nin oyu ise yüzde 12-13 bandında seyrediyor. Diğer taraftan CHP’nin oyu yüzde 25, HDP’nin oyu ise yüzde 8 civarındadır. Bu tabloya bakıldığında şartlar Evet lehinde gözükmektedir. Partilerin halkı ikna etme çabaları seçimin son gününe kadar devam edecektir.

6 BÖLGE EVET 1 BÖLGE HAYIR

– Son yaptığımız araştırma doğrultusunda şunu söyleyebilirim. ‘Evet’ cephesi Ege bölgesi dışında bütün bölgelerde önde. Yani 7 bölgenin 6’sında şu an için ‘evet’ oyları önde.

ERDOĞAN’IN TEK BAŞINA OYU YÜZDE 60

– Evet cephesinin en büyük argümanı ise fikri temellerinin dışında Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisidir. Bu Cumhurbaşkanlığı seçimi olsa alacağı oy oranı %60 civarındadır.

MHP FİRE VERİR Mİ?:

Ben bu seçimleri bir önceki Cumhurbaşkanlığı seçimlerine çok benzetiyorum. Bu tür referandumlarda çok keskin cepheler oluşmuyor. Bugün için Evet-Hayır konusunda tereddütlü olan MHP’li bir kitleden elbette sözedilebilir. Propaganda süresince bu kafa karışıklığının partiden yana evrileceğini öngörüyoruz. MHP tabanının ‘evet’ konusunda fire elbette verebilir ama bunun ciddiye alınacak oranda olmadığını düşünüyorum.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 99 YORUM
  1. Hanife dedi ki:

    Geleceğim için hayır daha referandum olmadan ülke ikiye bölündü kendinize gelin bizi bölmek için önce sağcı solcu sonra Kürt Türk şimdide evet hayır boşu boşuna bu kadar masraf ne gerek vardı bunlara Müslüman zeki olur biraz araştırın biraz okuyun ama boş boş birbirinize gazel okumayın

  2. osman dedi ki:

    Ebet tek kelime ile