Genel Seçimler Ne Zaman?

08.01.2015
1.499
A+
A-


Bilindiği gibi Türkiye, Haziran ayında genel seçimlere gidiyor. YSK tarafından yapılan açıklamaya göre, Türkiye 7 Haziran 2015 Pazar günü genel seçimlere gidecek.

Seçimlerle geçen 2014 yılının ardından, 2015’te Türkiye tekrar seçimlere hazırlanıyor. 30 Mart genel Seçimleri ve 10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından bu kez, 25. dönem Türkiye Büyük Millet Meclisi üyelerini seçmek üzere Haziran ayında sandık başına gidilecek. Seçim startı verildikten sonra, tüm partiler hemen hemen her gün miting meydanlarında boy göstermeye ve partisi adına oy istemeye başlayacak.

Genel Seçimler Ne Zaman?

Parti liderleri, halkın karşısına çıkarak partisine oy isteyecek. Bu süreçte Araştırma şirketleri de ardı ardına anketler yayınlayarak kamuoyunun nabzını tutacak.

ORC, ANAR, SONAR, GENAR, KONSENSUS, A&G, GEZİCİ gibi önde gelen araştırma şirketlerinin anketleri, şimdiden yayınlanmaya başladı. Yayınlanan anketlerle, genel seçimlerin sonuçları hakkında halkı bilgilendirmek ve son durum hakkında fikir vermek amaçlanıyor. Araştırma şirketleri, seçim sonuçlarına en yakın oranları bulmaya çalışırken, halkın gözünde güvenilirlik problemiyle karşı karşıya durumdalar.

7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan Genel Seçimler ile ilgili tüm bilgiler, anketler ve seçim sonuçları saniye saniye sitemizde yayınlanmaya devam edecektir.

YORUMLAR - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.