Gezici Açıkladı: Yarın o parti sürpriz yapacak!

06.06.2015
2.515
A+
A-


Nisan ayında yapılan KKTC Cumhurbaşkanlığı seçimlerini bilen GEZİCİ Araştırma Şirketi, 7 Haziran seçimlerinin de sürpriz yapacak partisiyle ilgili genel seçime saatler kala resmi sitesinden açıklama yaptı.

“S. Partisi Gerçeği” başlığıyla verilen açıklamada çok önemli açıklamalar yer alıyor.

İşte o açıklama:

Murat Gezici: Yapılan araştırmaların soncunda kararsız seçmenlerin %35’nin geçmiş yıllarda A Partisi’ne oy verdiği ve bu %35’lik seçmenin %55’nin muhafazakar seçmen olduğu görülmektedir.

Gezici Açıkladı: Yarın o parti sürpriz yapacak!

Kararsız seçmenin %25’i ve A Partisi’ne oy verenlerin %14’ü Milli İttifak’a oy verebileceğini belirtirken, A Partisi seçmeninin %22’si Milli İttifak’ın ikinci tercihi olduğunu belirtiyor.

Yaptığımız araştırmada A Partisi seçmeninin %28’inin gönülsüz oy verdiği görülmektedir.

Yapılan araştırma neticesinde geçmiş yıllarda A Partisi’ne oy veren ama bu seçimde kararsız olan ve gönülsüz oy vereceğini söyleyen seçmenin alternatifinin Milli İttifak olduğu belirtilmektedir. Kartopu gibi oy oranlarının arttığı gözlemlenmektedir. Kararsızlarin bu yönde tercih yapacağı düşünülüyor.

YORUMLAR - 2 YORUM
  1. Kenan dedi ki:

    99 da devletin başinda devlet bahceli vardi sonuç koskaca bir enkaz yiğini kiyamet.

  2. Enes dedi ki:

    Turkiye’de inflasyon 8% i asmis, millet kredi bataginda ve yoksul, is yerlerinde guvenlik ikinci planda (Soma), asgari ucret bugunki kosullarda bir ailenin gecinmesi icin yetersiz, issizlik orani gecen yillara gore artti, akp kendi adamlarina is veriyor favoritizm yapiyor, partisinden kopamamis bir cumhurbaskani var, …. Daha saymam gerekiyor mu ??

    OYUM MHP’YE DEVLETIN BASINA DEVLET GELECEK INSALLAH !!!!