Gezici Anketinde CHP Farkı Kapatıyor!

23.02.2015
5.405
A+
A-


Yerel seçimleri en yakın tahminle bilen şirketlerden biri olan Gezici Araştırma Şirketi son yaptığı anketle, Ak Parti’yi sarstı. Hükümete yakın araştırma şirketlerinin aksine çok çarpıcı sonuçlara ulaşan şirket, bu sonuçları kamuoyuyla paylaştı.

İşte o anketin sonuçları:

Yerel seçim sonuçlarını en yakın bilen Gezici Araştırma Şirketi, Türkiye’nin 7 coğrafi bölgesinde, 32 il, 225 ilçede, 3 bin 840 kişiyle görüşerek kapsamlı bir anket gerçekleştirdi. Hanelerde yüz yüze yapılan mülakatla yapılan yoklama anketinde ilginç veriler ortaya çıktı.

32 ilde yapılan araştırmaya göre iktidar partisinin oylarında düşüş yaşandı. MHP ve CHP oylarını artırdı. Seçmenlerin yüzde 63’ü Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tarafsız olmadığını söyledi. Yüzde 77’si başkanlık sistemine karşı. Adil yargıya güvenmeyenlerin oranı yüzde 70’lerin üzerine çıktı.

KARARSIZLAR ARTIYOR

Ankete göre kararsızların oranı yüzde 19.7’ye yükseldi. Kararsız seçmenlere “Kime oy vereceksiniz” sorusu yöneltildi. Sonuç şöyle: “Yüzde 35.2 AKP, yüzde 29.1 CHP, yüzde 20.5 MHP.” Sadece kararsız seçmenlerin oylarının partilere göre dağılımında ise 10.9’unun AKP’ye, 34’ünün MHP’ye, 30’unun CHP’ye 5.8’inin HDP’ye ve 12’sinin SP’ye gittiği ifade edildi. AKP’den kopan oyların yüzde 60’ı MHP’ye kaydı.

Gezici Anketinde CHP Farkı Kapatıyor!

ETİKETLER:
YORUMLAR - 8 YORUM
 1. leopar dedi ki:

  Hakkı’mıza hayırlı olsun

 2. isimsiz dedi ki:

  tek bşına iş başına koalisyon ülkeyi batırır yünanistan gibi

 3. misafir dedi ki:

  chp zamanı geldiiiii

 4. sfenks dedi ki:

  ŞIMDI CHP ZAMANI

 5. misafir dedi ki:

  Artık CHP ZAMANI

 6. mıke dedi ki:

  BU SEFER chp

 7. www.com dedi ki:

  he.he

 8. yalnızefe dedi ki:

  iki hafta sonra sandıkta görüşürüz… sonrasında da bu anketi yapanların efendim seçimlerde şaibe var masallarını dinleriz…