Gezici anketine göre SAADET-BBP ittifakı barajı aşıyor

08.04.2015
5.591
A+
A-


Seçim sürecinin önemli ayaklarından birisi olan milletvekili aday listelerinin YSK’ya teslim edildiği gün en çok konuşulan konulardan birisi de SP ile BBP arasındaki ittifakın oy oranının ne olacağıydı. Gezici Araştırma Şirketi bu ittifak için son oy oranlarını BUGÜN TV’de açıkladı.

Tarık Toros’un BUGÜN TV’de hazırlayıp sunduğu Merkez Siyaset programına katılan Gezici Araştırma Şirketi Başkanı Murat Gezici ve yayına bağlanan BBP lideri Mustafa Destici seçim süreci ve ittifak çalışmalarına yönelik çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Gezici anketine göre SAADET-BBP ittifakı barajı aşıyor

YENİ İSİMLER EKLENEBİLİR

Saadet Partisi ile yapılan ittifak sürecinin ayrıntılarını açıklayan Destici, kendisinin Ankara, SP Genel Başkanı Mustafa Kamalak’ın ise İstanbul 1. bölgeden aday olduğunu açıklayan Destici, milletvekili listelerini şimdilik YSK’ya eksik teslim ettiklerini, kalan sürede ise etkili adaylarla listeleri tamamlamak istediklerini açıkladı.

Gezici Araştırma Şirketi Başkanı Murat Gezici ise SP-BBP ittifakının alması muhtemel oy oranları üzerine yaptıkları seçim anketlerini açıkladı.

İTTİFAKIN OY POTANSİYELİ YÜZDE 10’UN ÜZERİNDE

“Vatandaşımız barajı bir set olarak görüyor. AKP’ye oy verenlerin yüzde 35’i gönülsüz oy verdiğini söylüyor. Vatandaş muhalefete kazanamayacağını düşündüğü için iktidara oy veriyor” diyen Gezici, “BBP veya SP’ye oy verecekken barajı geçemeyeceği için AKP’ye oy veren büyük bir kitle var” ifadelerini kullandu.

Son yapılan seçim anketi çalışmalarını da açıklayan Gezici, “Eğer SP ile BBP ittifak yaparsa bu oluşma oy atar mısınız?” sorusuna BBP için yüzde 8.7, SP için ise yüzde 14’e kadar çıkan bir oy potansiyeli olduğunu ifade etti.
“Ancak ittifak olmadığında hangi partiye oy verirsiniz yönündeki soruda ise BBP’nin oyu yüzde 2-2.5 SP’nin oyu ise yüzde 3 olarak ortaya çıkıyor” şeklinde konuşan Gezici, “İttifak yaparlarsa yüzde 8.2’si kesinlikle oy verebilirim yüzde 7’si verebilirim diyor. Bu da yüzde 15’e yaklaşan bir oran ortaya koyuyor” diyerek sözlerini tamamladı.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR - 7 YORUM
 1. AKP dedi ki:

  Lamba sonmesin lutven oyunuz akp Verin çok iyi suan devlet ekmek bulamiyorduk 1990larda

  1. osman ömer dedi ki:

   he hırsızlara verelim hırsızlığı destekleyelim bilal oğlanın daha alınacak gemisi var eksikleri tamamlayana kadar lambayı söndürmen

 2. yetti dedi ki:

  Hala insallah masallah gidiyor bu Türkiye,,Saadet partisi +bbp veraire, ne MHP ve CHP nede digerleri hatta ve hatta HDP kimin tavuguna KI$ dedi.ERBAKAN sevdigim insandi amma tam BIR HIRSIZ cikti.kac sene hapis yedi,,,,onun partisi saadet,,,,,bbp yi söylemeye gerek yok,,,,sürüden kacani Kurt kapar misali,ama o hakiki Kurttan Tilkiye kacti.BENIM ANLAMADIGIM SEY ACABA HIRSIZ HAKLI YADA BEN DINI BA$KAMI BILIYORUM:::::ACABA ATATÜRK ve ARKADA$LARI OLMASAYDI ADINIZ $IMDI PETIR;JORDE ORDA $URDA sünnetsiz iyimi olurdu.TÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜ$EREFI ON PARALIK BININ BAKALIM BA$KASININ KAYIGINA BELKI BAKARSIN SIZIN EVDEDE KUTULAR AYAKKABU DEMEK ISTETIM DÜNYAYA GELIR::::HAYIRLISI:::::::::::::::::::::::::::::ONU ALLAH BILIR::::

  1. misafir dedi ki:

   hırsız kim gördük hocamız bir lokma haram yemedi bilip bilmeden konuşma.O parayla bosnaya silah fabrikası açtı

   1. osman ömer dedi ki:

    o da hırsızlık değilmi kimin parasıyla fabrika açıyor kendisinin olan 1 ton altını satıp fabrika açsaydı benim paramla kime iylik yaptı bu dinci geçinenlerin hepisi hırsız gerçek dindara lafım yom sizde onların yalakasızınız

 3. orhan dedi ki:

  Inşallah

 4. ahmet dedi ki:

  inşallah saadet bbp ittifakı barajı aşacak